Jump to content

Tužiti odvjetnika?! Hitno!!!


anonimno

Preporučene objave

Prije mjesec dana smo angažirali odvjetnika i planirali podignuti tužbu protiv osobe x, ali taj odvjetnik je cijelo vrijeme o svim našim planovima i aktivnostima obavještavao osobu x te radio u njenu korist, a nas zavlačio te nam zatajio bitne podatke o kojima nas je trebao obavijestiti. To smo saznali jučer, pukim slučajem. Time nam je nanesena nemjerljiva šteta. Što nam je činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Time nam je nanesena nemjerljiva šteta

 

zasto bi ti bila nanesena "nemjerljiva steta"? tko ti brani da sada podneses tuzbu protiv te osobe i zasto to ne ucinis?

 

i sve i kad bi bila istina ovo sto opisujes, kako bi eventualno obavjestavanje protivne strane o tvojim planovima da tuzis moglo uzrokovati stetu? protivna strana ce ionako o tvojoj tuzbi i svim navodima/predlozenim dokazima iz nje biti obavijestena po sili zakona od strane samog suda...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerujte, znam o čemu pišem

 

ja vjerujem da ti mislis da znas o cemu pises, dozvoljam i mogucnost da doista znas o cemu pises, ali ne bi bilo lose da poslusas ovog trezvenjaka ispred mene i das nam malo vise podataka... mozda netko ima i drugacije misljenje pa ti ustedi novac i/ili trud?

 

inace, da, kada bi tvoj odvjetnik na neki nacin pogodovao suprotnoj strani,a na tvoju stetu, sasvim sigurno bi bilo elemenata za prijavu hok-u, ako ne i elemenata za potezanje neke od odredbi kz-a.

 

naravno pogodovanje treba i dokazati, bilo hok-u bilo sudu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

da li Vas obvezuje neki ugovor ili neka klauzula u punomoći da nećete otkrivati detalje postupka kao ni Vaš odvjetnik?

 

Ako ne slobodno idite u detalje, jer najgore što može biti je Vaša riječ protiv njegove, dapače možete dati i brojeve spisa sa suda pa da vidimo o čemu se radi.

 

Također Vam je dobar savjet upućen o materijalnim dokazima pa ih probajte pribaviti jer i sami vidite da je hok jedan od centara organiziranog kriminala u državi.

 

Bez toga sve je rekla kazala.

 

S poštovanjem

k

 

:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako smatrate da su povrijeđena vaša prava, podnijet ćete tužbu kao što se i podnosi svaka tužba. Vaš (novi) odvjetnik će vas savjetovati da li na temelju dokaza o činjenicama koje proistejću iz vašeg odnosa, može da zastupa tu tužbu i naravno da će sud donijeti presudu u vašu korist ili će tužbu odbiti. Također se može raditi na delegaciji nadležnosti suda. Znači, uopće nije bitna komora niti što se radi o "odvjetniku".. Ako presuda bude u vašu korist, nakon što postane pravomoćna, prijavit ćete ga komori..

Što tu nije jasno??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam prijavio odvjetnika odvjetnickij komori te sam im takodjer prilozio relevantne materijalne dokaze.

 

odgovr je bio: dokazi su OK i oni se zgrazaju ali oni tu nece nista poduzeti, te su mi savjetovali da odvjetnika tuzim sto sam i ucinio.

 

Hrvatska odvjetnicka komora je vise nego jadna organizacija koja bi trebala biti raspustena pod hitno. To je skupina posebno cinicnih guzonja dobra ni zasta.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cak i kada Odvjetnicka komora sazna da se netko bavi odvjetnistvom nekoliko godina te da nije uclanjen i da nema dozvvolu za svoju djelatnost, ta Komora ne radi nista.

Ima odvjetnika koji ubiru novac, varaju klijente laznim punomocima... i nikom nista. Tabla postavljena na zgradi: Odvjetnik XY nista ne znaci ! Jadni klijenti. Jos treba da trose novac na tuzbe kod drugih advokata da bi dosli do pravde.

I slucaj RRJ koji sam naveo na ovome forumu je takav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.....objava obrisana....

 

molimo korisnike da prije pisanja na ovom forumu pročitaju pravila foruma, a naročito njihovu točku 1.

 

ovo je mjesto za diskusiju, a ne za neargumentirano vrijeđanje jedne profesije i svih njenih pripadnika.

 

Podržavamo svaku argumentiranu raspravu, no ne toleriramo vrijeđanja. Naročito od "heroja" koji pljuju krijući se iza anonimnosti koju pruža ovaj forum.

 

Webmaster

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

A sto si ti ..uh..heroj. Pisanje nije neargumentirano i vecina negativnih komentara koji se ticu "jedne profesije" su uglavnom tocna. Moras imati na umo da se ovdje ne pisu doktorske disretacije nego da ljudi cak i oni 'ne hrabri' pisu iz osobnih iskustava a ne iz hobija.

A sad ptanje za vas branitelje "jedne profesije": Koliko ste se vi osobno puta, sluzbeno zalili na neprofesionalnost pripadnika 'jedne profesije'?

 

Umjesto da nergumentirano stitite "jednu profesiju" poduzmite nesto vise umjesto cenzure na internetu. Evo naprimjer postanite broj jedan odvjetnik u RH koji ce izgraditi karijeru na parnicama protiv vashih uglavnom korumpiranih i lijenih kolega.

To bi vam:

podiglo ugled medju gradjanstvom, izgradilio karijeru, donijelo malo bogatstvo,

omogucilo "jednoj profesiji" da se zove pravnom. A, kada to obavite onda u politiku te ocistiti i tu stalu. Medicinari ce se popraviti u intermezzu - od straha.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Sa odvjetnikom sam napravila i ovjerila Ugovor kod jav.bilj.o zastupanju,te sam prepisala 25% od ukupnog zemljišta u njegovo vlasništvo kao protuvrijednost za sve njegove usluge zastupanja,troškove upisa gruntovnice,izvadaka zemljišnih knjiga, katastarskih izmjera , troškove ročišta putovanja i sl.mene kao stranke ... Uglavnom da ne snosim nikakve troškove. Isto sam napravila radi njegove motivacije a najviše radi troškova koje bi imala prilikom svih ročišta jer se radi o tužbi posjednika nad nekretninama koje nisu u mjestu mog stanovanja. Sada nastupa ročišite i odvjetnik ne želi platiti troškove puta niti smještaja a ja nemam novca ni putovati a niti tražiti smještaj.Obzirom da sam u godinama, poigrava se sa mnom i piše mi da se sama organiziram i nađem smještaj preko Plavog oglasnika. Što sada da radim ? Kako da se postavim? Inaće, bi čak to zemljište više nije ni bitno. Što bi se dogodilo ako bi sada pristala i dala izjavu da tužitelj ima pravo na moje zemljište. Jer bi radije voljela da ako mi netko treba oduzeti zemljište da to bude čovjek koji od njega živi a ne ovaj lihvar od odvjetnika. Dali mogu priznati barem 75% zemljišta da se odvjetnik sam bori za svoje 25%. Što da radim.Molim hita savjet. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

 

Odvjetnici su samo ljudi .Većina pošteno ,savjesno i časno obavlja svoje preuzete obveze .Vi ako niste zadovoljni tada

trebate uzeti predmet od tog odvjetnika ,opozvati punomoć i krenuti dalje.

Inače odvjetnici nemaju obvezu da skrbe o smještaju svojih klijenata .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru! A dali onda ja mogu kao tuženik tražiti od Suda odnosno tužitelja naknadu za troškove smještaja i puta koje sam imala radi ročišta . Poziv Sud meni osobno nije poslao, već je zahtjev za moje saslušanje kao tuženika,dobio moj odvjetnik. Dali sam ja tada obvezna biti na ročištu ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

naravno da morate doći na ročište, naravno da je odvjetnik umjesto Vas dobio poziv (Vaš je punomoćnik) i naravno da Vam tužitelj neće platiti smještaj-Vi ćete te troškove priložiti na kraju postupka te samo ako uspijete u sporu -bit će Vam nadoknađeni.

 

Inače-to što ste potpisali s odvjetnikom i prepisali dio nekretnine-može se odnositi samo na njegovu nagradu za rad, ne odnosi se na materijalne troškove (npr. smještaj, prijevoz, hrana) a nikako i ni u kojem slučaju ne znači da je odvjetnik Vaša tajnica koja će Vam tražiti smještaj.

 

Prije nego nekoga proglasite lihvarom i poželite tužit (ja bi za to tužila zbog uvrede) proučite problem-uzmite si Tarifu po kojoj odvjetnici naplaćuju i vidite o čemu se radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija