Jump to content

Dužnost odvjetnika da informira svoje opunomoćitelje o tijeku parničnog postupka


Slump

Preporučene objave

Poštovani,

 

Zanima me kakva je dužnost (i da li uopće postoji) odvjetnika (opunomoćenika) da svoje opunomoćitelje informira kako napreduje parnični postupak.

 

Naime, nedavno sam saznao da je prije 10-ak godina pokrenut parnični postupak u kojem sam ja tužitelj. O tom postupku pojma nisam imao dok nisam dobio pismo od suca gdje je navedeno da je opunomoćitelj (ja) dostavio opunomoćeniku (odvjetniku) izjavu o povlačenju punomoći. Ne moram vam reći kako sam ostao iznenađen... Uglavnom, u tom postupku je moj opunomoćenik stalno odgađao ročišta, ispričavajući se da ja nisam u stanju doći...

 

Taj postupak je pokrenut izdvajanjem od drugog postupka za kojeg sam ja znao i za kojeg sam zaista i opunomoćio odvjetnika. Međutim, ja nisam opunomoćio odvjetnika da me zastupa u drugom postupku.

 

Pa me sada zanima:

- Je li moj opunomoćenik trebao predati posebnu punomoć da me zastupa u novom postupku?

- Ima li moj opunomoćenik zakonsku dužnost da me obavijesti o tijeku te parnice, te mora li po zakonu imati dokaz da me obavještavao?

- Imate li neki savjet? Ovo pitam jer po mom sudu on si je na toj parnici samo nabijao troškove...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Iz Vašeg posta da se zaključiti da se Vi niste uopće interesirali o stanju predmeta i da do sada niste ništa platili.Vi kažete da si je odvjetnik samo nabijao troškove .Odvjetnik je vjerojatno pisao podneske -požurnice i za to ima pravo naplatiti .Za izdvojeni predmet ne mora biti nova punomoć osim ako niste za taj dio povukli punomoć.

Nastojte se na ljudski način dogovoriti i platiti za učinjeno .Ako odvjetnik propuštanjem ili svojom krivnjom prouzroči štetu opunomočitelju tada ovaj ima pravo da zatraži od osiguravajuće kuće kod koje se je odvjetnik osigurao od rizika isplatu prouzročene štete .

Vi imate mogućnost uvida u oba spisa i provjeru poduzetih radnji od strane odvjetnika .

Za plaćanje poduzetih radnji postoji tarifa koju isto možete provjeriti,pa tek nakon toga

ćete moći sa sigurnošću tvrditi da li Vas je odvjetnik oštetio ili nije .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija