Jump to content

piratstvo


Marcel_95

Preporučene objave

Dobar dan ljudi trebam hitno pomoć i informacije...

Jučer dođe doma moj frend iz Njemačke i čujemo se preko Skypa svaki dan skoro i morao je ići ženi bivšoj da potpiše papire za rastavu...uz to sve dobil je nekakvu "tužbu" dok su bili u braku da su skidali filmove i do 500 gb sadržaja i sad nju tuži neka američka filmska kompanija jer na nju glasni net a ona kao njega tuži zato jer je on kriv.Nama tu nešto smrdi jer moguće da je to osveta ali ona je spomenula i mene da smo mi kao djelili te filmove na netu (što uopće nije istina!)..sad mene zanima da li je moguće da je to njezina osveta i da laže (jer mislim da i ona može nadrapat jer su skupa gledali te filmove), da li mogu ja nadrapat zbog toga ikako makar nisam djelil filmove (jedino ih skidam za SVOJU upotrebu i nikome ne preprodajem) jer znam da u našem zakonu ako se nije ništa mjenjalo stoji da možemo skidat za svoje upotrebe i da li oni mogu upast meni doma i pretraživat računalo ili zatražiti kakav izvještaj od t-coma...

Molim vas napišite mi mišljenja vaša i savjete...hvala lijepa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

> dobil je nekakvu "tužbu" dok su bili u braku da su skidali filmove

 

Vjerojatno se radi samo o prijetnji tužbom, u cilju nagodbe, što građani Njemačke često plate.

Kod nas je kao što ste rekli, a navodi se i u članku, skidanje filmova u redu za 'osobne potrebe', iako, IMO, vrijede isti međunarodni zakoni/konvencije kao u Njemačkoj.

 

Piracy/Copyright Trolls

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru!

ma ja sam njega pital kaj je točno to samo je rekao da su ispisani svi filmovi i sadržaji otprilike 500 gb i da bi trebala biti ogromna kazna...ali meni jednostavno nema logike da ona ide njega tužit jer su skupa bili u braku i glasni internet na nju ja mislim da je ona sebe još bolje usosila...i k tome još mene ide uvlačit u to da smo mi preko skypa slali jedno drugomu filmove i objavljivali na netu (ponavljam što u potpunosti nije istina!) i zato je mene sad malo trta da ne bi nadrapal jer znam da za svoje potrebe možemo skidati ali zanima me jer se zakon možda kaj promjenil odkak smo mi u EU

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uredu novi sam tu a i nisam odmah opazio pravo intelektualnog vlasništva ja se ispričavam pa sam odmah bacio u kazneno...

pa pazim kažem skidam za svoje potrebe i ništa više od toga jer da policija krene istraživat po kućama svi bi po tome bili u zatvorima jer svi (skoro svi) imamo ilegalne software doma tak da...ugl hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba pomoći ex da to riješi. Ima dosta o tome (googlajte Copyright Troll) - često nije bez pretrage kompjutera moguće dokazati i odrediti tko je koristio IP adresu.

 

Ako ćete se osjećati bolje, možete obrisati podatke s diska (wikihow). Mada sumnjam da će to ići dalje od nagodbe ili povratnog pisma odvjetnika u Njemačkoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija