Jump to content

ovrha nad nekretninom pod hipotekom?


Ela1978

Preporučene objave

Dobila sam obavijest od suda da će se ovršiti moja nekretnina, zbog duga za neplaćene rate pričuve. Može li se prodati moja nekretnina ako je ona po hipotekom banke, kod koje sam uzela stambeni kredit i uredno ga plaćam? Kredit trebam plaćati još 20 godina. Ili se ta pričuva stavlja u red čekanja dok se ne namiri stambeni kredit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Može i to na način da će se iz prodajne cijene prvo namiriti hipoteka banke, ukoliko je dug veći od prodajne cijene tada će vas banka nastaviti ganjati za preostali dug, ali će hipoteka biti skinuta s nje bez obzira na to, hipoteka mu je ne može oduzeti jer se prodajom na dražbi s nekretnine brišu sva založna prava na njoj.

 

Založna prava

 

Članak 86. Ovršnog zakona iz 2012.

 

(1) U postupku ovrhe na nekretnini namiruju se i založni vjerovnici koji nisu predložili ovrhu.

 

(2) Založna prava uknjižena na nekretnini prestaju danom pravomoćnosti rješenja o dosudi nekretnine kupcu pa makar založni vjerovnici nisu potpuno namireni.

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija