Jump to content

Pravo na odštetu zbog svakodnevnih srednjih bolova.


lacy

Preporučene objave

Poz!

 

Zanima me da li imam pravo na novčanu naknadu radi svakodnevnih srednjih bolova u kralježnici i u nogama da ne nabrajam ostale svakodnevne probleme...

Naime kao vozač motorno vozila pretrpio sam prijelom kralježnice(Osobito teška tjelesna ozljeda s trajnim posljedicama)

Imam li pravo tražiti od osiguranja (Allianc je osiguravao vozilo koje je izazvalo prometnu i donešeno je sudsko riješenje o 100% odgovornosti njihovog klijenta) da mi isplaćuje mjesečno nekakvu rentu na ime trajnih bolova i ostalih tegoba te nemogućnosti bavljenja s ostalim životnim aktivnostima(rekreacija itd.)

Ne govorim sad o od šteti za ostalo...

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo informacija.

ako nisi prihvatio i potpisao nagodbu sa osiguranjem.

 

napravi procijenu invalidnosti.

u roku od tri godine od presude ili procijene invalidnosti podnijeti tužbu i tražiti naknadu štete zbog smanjene životne aktivnosti.

tražiti i rentu.

http://www.pravnadatoteka.hr/hrv/aktualno.asp?datum=20060910

pregledaj praksu Vrovnog suda RH.

 

http://www.pravnadatoteka.hr/pdf/institut_naknade_nematerijalne_stete.pdf

http://confido.hr/?gclid=CPaDkrDkoL4CFWqWtAodQ2YAXA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam nista prihvatio i potpisao s osiguranjem.

Još uvijek čekam procjenu invalidnosti....

Prvi put su me odbili pa se žalio,pa prihvatili žalbu(Obrazloženje je da moram priložiti original nalaze a ne kopiju...)

Ukratko doživio sam prijelom kralježnice th 12 multi fragmentis...

te operativno sam lječen na neuro kirurgiju gdje su mi ugradili titanijumske šike od Th 10 do L 2 rezultat toga je potpuna ukočenost 8 grudno-slab inski segmenata kralježnice(Očitanje funkcijski nalaza) stalne bolove u kralježnici te u nogama,uroloških problema,emng nalazi ukazuju na pogoršanje.... Zbog te ozljede ne mogu se saginjat,dizat,duže stajati,sjediti,trčati i čak jednostavne radnje predstavljaju probleme..tipa oblačenje cipela,ćarapa vožnja u rikverc.... Općenito sve što zahtjeva malkice pokret trupa,mogao bi još do jutra nabrajati.

odradio 4-5 fizikalne terapije međutim stanje je sve lošije...

 

A titanijumske šipke se ne vade jer fali dobar dio Th12 kralješka!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema "cjenika", pa ne radi se tu o trgovini bijelom robom ili kiosku.

 

Renta (ukoliko uopće bude određena, jer ponavljam naši sudovi tome nisu previše skloni i izuzetno rijetko se određuje) ovisi o nalazu i mišljenju vještaka te utvrđenim životnim potrebama konkretne osobe na koju bi se odnosila. Dakle, svaki slučaj je "svijet za sebe".

 

I najbitnije u cijeloj priči - nemojte sami sastavljati takvu tužbu, jer ćete s njome biti odbijeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Za meritoran komentar bilo bi potrebno vidjeti opis i prirodu vaših ozljeda, te posljedice po zdravlje, od strane liječnika.

 

Ono što mogu reći, ovako "na blef" jeste da je ponuda prilično visoka od strane OK, neuobičajeno visoka. Ali ponavljam, bez točnog opisa vaših ozljeda, "pucam u mrak". Sugeriram angažman odvjetnika, po mogućnosti specijaliste za naknade štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala!

Kratki opis ozljeda:

prijelom kralježnice th 12 multi fragmentis...

te operativno sam lječen na neuro kirurgiju gdje su mi ugradili titanijumske šike od Th 10 do L 2 rezultat toga je potpuna ukočenost 8 grudno-slab inski segmenata kralježnice(Očitanje funkcijski nalaza) stalne bolove u kralježnici te u nogama,uroloških problema,emng nalazi ukazuju na pogoršanje.... Zbog te ozljede ne mogu se saginjat,dizat,duže stajati,sjediti,trčati i čak jednostavne radnje predstavljaju probleme..tipa oblačenje cipela,ćarapa vožnja u rikverc.... Općenito sve što zahtjeva malkice pokret trupa,mogao bi još do jutra nabrajati.

Urološki problemi:neurogeni mjehur,ssi(Stres Inkontinencija) Erektivna disfunkcija,Te ptsp nakon prometne,itd..

70,000 kn i nije mi neka ponuda sobzirom da se radi o osobitom teškoj ozljedi s trajnim posljedicama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poz !

Danas sam pricao s odvjetnicima,ali ni jedan ne spominje dozivotnu rentu zgob bolova po Vas scali 5 s ljekovima a 7 bez ljekova.

Govore o renti kao obliku tudje pomoci ....Clanak 1104 zomo ?

Da li inzistiram na tomu?

Koliko postotaka smanjenje zivotne aktivnosti iznose moji bolovi stime da je to trajno s tendencijom pogorsanja,i jako mi ometaju spavanje...

Hvala jos jednom svima vama!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 1104. ZOO-a je pravična novčana naknada za buduću neimovinsku štetu, a o čemu vam je Matrix pričao u postu #3.

 

Što se rente tiče, napisao sam vam ranije da je ona izuzetno rijetka i očito su odvjetnici kojima ste prezentirali dokumentaciju, uvidom u istu zaključili da, s obzirom na zadobivene ozljede, nemate pravo na istu, radi čega vam je sugeriran drugi vid obeštećenja, putem već spomenutog čl. 1104. ZOO-a.

 

O ovom vašem drugom upitu, meritoran odgovor može vam dati isključivo vještak medicinske struke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru!

Osiguranje od firme(jedna od najbogatijih u regiji)ne priznaje tj.u tablicama nemaju takve ozljede.Zanima me dali mogu direktno od firme traziti bilo kakvu odstetu?

Hvala

 

Ažurirano

 

Hvala na odgovoru!

Osiguranje od firme(jedna od najbogatijih u regiji)ne priznaje tj.u tablicama nemaju takve ozljede.Zanima me dali mogu direktno od firme traziti bilo kakvu odstetu?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

kad sudu podneseš tužbu za naknadu štete zbog smanjene životne aktivnosti na raspravi moraš predložiti dokaz vještačenjem i možeš predložiti sudskog vještaka.

druga strana može predlagati svog vještaka ali odluka je suda kom će vještaku povjeriti vještačenje.

 

http://www.iusinfo.hr/Appendix/DDOKU_HR/DDHR20110111N53_5_1.pdf

 

zašto naknadu štete ne tražiš od osiguranja koje je osoguralo vozilo čiji vozač je kriv za prometnu.

prije tužbe zahtjev za naknadu štete podneseš osiguranju (pismeno preporučeno i sa povratnicom).

pazi na zastaru (3 godine, 5 dodina)

http://confido.hr/?gclid=CPaDkrDkoL4CFWqWtAodQ2YAXA

obrati im se i saznaj uvjete zastupanja. po reklami su prihvatljivi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija