Jump to content

Pošteda u Domovinskom ratu????


petar2013

Preporučene objave

Imam jedno pitanje, ako je netko imao sličan problem ili nešto zna:

Naime, 1993., kao pripadnik HV-a (nisam bio djelatna osoba nego dragovoljac), sam stavljen na Poštedu od godinu dana, pa pošto se bolest za to vrijeme pogoršala, stavljen sam još godinu dana na Poštedu.

Od te bolesti na kraju, koja je uznapredovala, dobio sam i HRVI trajno i vodi se kao ozljeda zadobivena u obrani RH.

 

Za vrijeme Poštede nisam dobijao plaću, uniformu i sve ostalo sam imao čitavo vrijeme doma, jedino oružje nisam. Nisam nigdje radio, niti sam bio prijavljen na Zavodu za zapošljavanje jer su me tamo odbili sa obrazloženjem da se vodim kao vojnik.

 

Zanima me, dali to vrijeme od te 2 godine ulazi u vrijeme provedeno u Domovinskom ratu, jer sam službeno razvojačen tek po isteku te dvije godine poštede?

Dali mi se to razdoblje trebalo voditi kao bolovanje?

 

Za sve imam dokumentaciju, Rješenja o poštedi, Odbijenica sa Zavoda za zapošljavanje i Rješenje o razvojačenju.

 

Zahvaljujem se na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam jedno pitanje, ako je netko imao sličan problem ili nešto zna:

Naime, 1993., kao pripadnik HV-a (nisam bio djelatna osoba nego dragovoljac), sam stavljen na Poštedu od godinu dana, pa pošto se bolest za to vrijeme pogoršala, stavljen sam još godinu dana na Poštedu.

Od te bolesti na kraju, koja je uznapredovala, dobio sam i HRVI trajno i vodi se kao ozljeda zadobivena u obrani RH.

 

Za vrijeme Poštede nisam dobijao plaću, uniformu i sve ostalo sam imao čitavo vrijeme doma, jedino oružje nisam. Nisam nigdje radio, niti sam bio prijavljen na Zavodu za zapošljavanje jer su me tamo odbili sa obrazloženjem da se vodim kao vojnik.

 

Zanima me, dali to vrijeme od te 2 godine ulazi u vrijeme provedeno u Domovinskom ratu, jer sam službeno razvojačen tek po isteku te dvije godine poštede?

Dali mi se to razdoblje trebalo voditi kao bolovanje?

 

Za sve imam dokumentaciju, Rješenja o poštedi, Odbijenica sa Zavoda za zapošljavanje i Rješenje o razvojačenju.

 

Zahvaljujem se na odgovoru.

 

Ulazi ti u radni staž,ali prilikom obračuna mirovine to ne ulazi u onih famoznih 100 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Alenkr na informaciji.

Imam ionako više od 100 dana prije toga u MUP-u, tako da mi to nije bitno. Bitna mi je samo ta informacija da li to ulazi u radni staž.

 

Molio bih ako još tko zna, ili ti Alenkr, slijedeće:

 

Da li se i to računa, pošto sam znači bio na poštedi, kao staž u dvostrukom trajanju ili običan staž?

Da li se te dvije godine poštede računa pod neborbeni sektor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Alenkr na informaciji.

Imam ionako više od 100 dana prije toga u MUP-u, tako da mi to nije bitno. Bitna mi je samo ta informacija da li to ulazi u radni staž.

 

Molio bih ako još tko zna, ili ti Alenkr, slijedeće:

 

Da li se i to računa, pošto sam znači bio na poštedi, kao staž u dvostrukom trajanju ili običan staž?

Da li se te dvije godine poštede računa pod neborbeni sektor?

 

Staž ti se uvečava po zakonu za sve vrijem provedeno u HV ili MUP-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija