Jump to content

napad na službenu osobu


anonimno

Preporučene objave

Šta da radim. Dobio sam optužni prijedlog kojim se pozivam na glavnu raspravu. Naime prije par godina zatekao sam se na nogometnoj utakmici gdje je došlo do gužve s policijom. Priveli su veću skupinu navijača u policiju. Od čitave skupine odabrali su nas troje i natovarili su nam kaznene prijave"napad na službenu osobu sa teškim tjelesnim ozljedama ( navodno potres mozga ) te ometanje službene osobe u obavljanju dužnosti. Šta da radim ? Ni kriv ni dužan mogu u zatvor. Da ne kažem da mogu izgubiti posao.Radim u državnoj službi. Nikad ni prije ni poslije tog događaja nisam bio kažnjavan ni za krivo parkiranje . Kako da se obranim? Šta me čeka. Članak 317. st. 1. kz i članak 336 st. 1. kz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i podnesenom optužnom prijedlogu protiv Vas, i nemojte to shvatiti neozbiljno..Tim više što radite u državnoj službi i odrastao ste čovjek, koji želi (pretpostavljam) da se to riješi na za njega najbolji način...

Nije ni "smak svijeta", u zatvor nećete, ali više neugodnosti bi si priuštili izmišljajući i dovodeći nekakve svjedoke koji bi Vam na kraju više štetili nego koristili..

Zato sam Vam i rekla da bi bilo najbolje uzeti odvjetnika koji će moći izvršiti uvid u sudski spis, vidjeti što ima i što nema u njemu, a moglo bi se iskoristiti za Vašu obranu...

 

Osim toga, igra sa svjedocima (koji su dužni govoriti istinu!) trebala bi u Vašem slučaju biti jako dobro uigrana, jer Vas je troje optuženika, jel tako?

Odvjetnik će vidjeti da li može "srušiti" i k.d. iz čl. 336. KZ, jer se tamo traži postojanje grupe, a i pitanje zastare će njemu biti jasnije, ima li je ili ne...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm,

 

kolegica xsara sve to fino gleda onako po zakonu i pošteno, no nikada neznate kak se može odvjetništvo postaviti, pa zbog glulposti neke njihove vama natrpati štošta na vrat, a i na budućnost, a vi samo onako "pošteno" igrate jer zaista i niste nikaj napravili osim kaj ste bili na krivom mjestu u krivo vrijeme.

 

Kaj se svjedoka tiće, to je NAJBOLJE, no ja kao svjedoke ne predlažem ovu ostalu ekipu kaj je uhapšena, nego neku drugu dvojicu VAŠIH prijatelja koji nisu uhapšeni nego su u "gužvi bili odgurani na drugu stranu od vas, i njih nisu uhapsili "

 

Jer ako budete igrali samo pošteno i pričali samo ono kaj je zaista bilo a da se ne osigurate još extra, svakaj je moguće, pa i da budete osuđeni, uvjetno, no i to je osuda koja vam bude pisala u evidenciji.

 

Zato, svjedoke i ziher je ziher !

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svjedoci optužbe ???

 

pa ni to neko službeno i administrativno popisivanje za koje se još i vodi zapisnik, pa fino navodi se i ime osobe koja te je "uhitila".

 

Svjedoci optužbe su tko ??? interventna jedinica MUP-a ??

 

Kaj budu oni svjdočili ?? " je je, taj je bacal kamenje na mene, a ja sam ga onda 5 do 6 puta oderal po plećima"

 

Teško bi to išlo ! Suočenje svjedoka ?? kak budu ovi znali tko je bio tamo od Interventne ? oni onako svi zamaskirani, daj molim te !!

 

Svjedoci od našeg nesretnika budu potrvrdili da su njih 3 fino stajali na tribini i gledali tekmu kada je na njih nahrupila gomila gledatelja koji su bježali pred policijom i onda su i njh 3 počeli trčat od te gomile, samo su se razdvojili i ova dva su uspjela izići van, a "nesretnika" je gomila odgurala u krivu stranu i eto.

 

Svjedoci budu svjedočili da su bili "dobri i da nisu nikaj lošeg delali" , a kaj je kasnije bilo nije bitno !!

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ovom slučaju se točno zna što je odvjetništvo "natovarilo na vrat"..

 

Čovjek je dobio optužni prijedlog ( znate valjda što on sve sadrži?!), s konkretnim opisom kaznenih djela (i to dva kaz. djela!), s predloženim svjedocima, prijedlogom dokaza koji se imaju na raspravi izvesti...

Da bi se podnio optužni prijedlog mora postojati dovoljno dokaza koji terete tu osobu, ali...dobro postavljenom obranom i aktivnom ulogom odvjetnika u tom postupku (ne samo da pokupi lovu) može se koješta napraviti..

 

Konkretno, za napad na službenu osobu-čl.317.KZ imate i oštećenu osobu - djelatnika policije koji je zadobio ozljedu...Mislite da on nije nikakav svjedok?

Što mislite kako će se braniti druga dvojica optuženika? Barem zamislite..

 

Jeste li vidjeli za koje drugo djelo ga se tereti? Za čl. 336.KZ. Njega se stavlja u pravilu ako se ne može utvrditi tko je od njih trojice optuženika doista i zadao tu tešku tjelesnu ozljedu..

 

I nakon svake intervencije, svakog postupanja policije na bilo kojem poslu koji je taj dan obavljao, (ovdje je bio očigledno na osiguranju utakmice), on podnosi svoje izvješće sa svim detaljima o tome što se dogodilo.. Tim više ako je njega netko napao, ozlijedio ga, ako je uporabio kakva sredstva i sl. Ta izvješća se prilažu kaznenoj prijavi, jer i policajac mora opravdati primjenu sredstava prisile koja je morao primijeniti u cilju savladavanja otpora suprotne strane..

 

I, da, svako uhićenje, a ovdje je čovjek i uhićen, mora biti "debelo" dokumentirano, sa svim podacima, jer ne može se tek tako i bez traga ljudima oduzimati sloboda...

 

Trebam li još što reći da shvatite ozbiljnost podignute optužbe protiv nekoga tko nikada nije bio pred sudom niti osuđivan?

 

I ne radi se samo o poštenju, već i o dobro sagledanoj cijeloj situaciji koja može završiti i sasvim OK.

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija