Jump to content

Pomoc imam jaki ptsp a neznam sta dalje?


gogy1

Preporučene objave

uUkratko o meni. Bio sam u jna krajem 91 godine. u srbiji. pobjegao sam kad su nas uputili na Vukovar. Ulovili me kao dezertera i bio u sr mitrovici mjesec dana u samici te potom vratili u postrojbu.Nakon 18 mjeseci nekako putem razmjene crveni krst-kriz 92 godine napokon u hr. bio sam lijecem od ptsp na rebru 92 godine. nakon toga 95 godine sam bio u 1.gardijskoj 180 dana. bio sam mobiliziran te poslije mobilizacije zaposlio se i radim dan danas ali pocelo mi se stanje pogorsavati. ponovo simptomi ptsp svakim danom sve gore. bojim se na bolovanje jel mi sljedi otkaz. sta mi raditi? imam papir o razmjeni i da sam ljecen 92 godine od ptsp.Te potvrdu o statusu hrvatskog branitelja. Sta mi je najpametnije napraviti? zahvaljujem iskusnim clanovima unaprijed na odgovorima?

uređeno: od gogy1
nadopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uUkratko o meni. Bio sam u jna krajem 91 godine. u srbiji. pobjegao sam kad su nas uputili na Vukovar. Ulovili me kao dezertera i bio u sr mitrovici mjesec dana u samici te potom vratili u postrojbu.Nakon 18 mjeseci nekako putem razmjene crveni krst-kriz 92 godine napokon u hr. bio sam lijecem od ptsp na rebru 92 godine. nakon toga 95 godine sam bio u 1.gardijskoj 180 dana. bio sam mobiliziran te poslije mobilizacije zaposlio se i radim dan danas ali pocelo mi se stanje pogorsavati. ponovo simptomi ptsp svakim danom sve gore. bojim se na bolovanje jel mi sljedi otkaz. sta mi raditi? imam papir o razmjeni i da sam ljecen 92 godine od ptsp.Te potvrdu o statusu hrvatskog branitelja. Sta mi je najpametnije napraviti? zahvaljujem iskusnim clanovima unaprijed na odgovorima?

 

Što se tiče ostvarivanja prava , odnosno traženja priznavanja i traženja statusa HRVI-a po osnovu bilo koje bolesti pa tako i po osnovu PTSP-a vezano za Domovinski rat si zakasnio jer si zahtjev trebao predati najkasnije do 31.12.2005. godine.

 

Znači od statusa HRVI-a na osnovu oboljenja od PTSP-a zaboravi. Isto tako jer je to povezano možeš zaboraviti i na tzv. invalidsku braniteljsku mirovinu .

 

Preko svok doktora opće prakse pokreni postupak za procjenom preostale radne sposobnosti pred komisijom HZMO-a.

U najboljem slučaju za tebe poslat će te u invalidsku mirovinu ali , kao civila u civilnu invalidsku mirovinu s obzirom da nemaš priznat status HRVI.

 

 

I to je pitanje i to jako veliko !? Hoće li te poslati u mirovinu ili ne. Mogu te i ne poslati i reći da si sposoban za dalje raditi.

 

No, ako dobiješ kojim slućajem invalidsku civilnu mirovinu , očekuj najviše do 1500 kn iste i to ako.

 

A pred komisiju HZMO-a nemoj ići ako se zadnjih godinu do dvije dana ne liječiš i to u kontinuitetu. Otpilit će te u startu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče ostvarivanja prava , odnosno traženja priznavanja i traženja statusa HRVI-a po osnovu bilo koje bolesti pa tako i po osnovu PTSP-a vezano za Domovinski rat si zakasnio jer si zahtjev trebao predati najkasnije do 31.12.2005. godine.

 

Znači od statusa HRVI-a na osnovu oboljenja od PTSP-a zaboravi. Isto tako jer je to povezano možeš zaboraviti i na tzv. invalidsku braniteljsku mirovinu .

 

Preko svok doktora opće prakse pokreni postupak za procjenom preostale radne sposobnosti pred komisijom HZMO-a.

U najboljem slučaju za tebe poslat će te u invalidsku mirovinu ali , kao civila u civilnu invalidsku mirovinu s obzirom da nemaš priznat status HRVI.

 

 

I to je pitanje i to jako veliko !? Hoće li te poslati u mirovinu ili ne. Mogu te i ne poslati i reći da si sposoban za dalje raditi.

 

No, ako dobiješ kojim slućajem invalidsku civilnu mirovinu , očekuj najviše do 1500 kn iste i to ako.

 

A pred komisiju HZMO-a nemoj ići ako se zadnjih godinu do dvije dana ne liječiš i to u kontinuitetu. Otpilit će te u startu.

 

Kompa zahvaljujem na brzom odgovoru. Bojim se da cu morati tako da i postupim ali opet se bojim da mi ne uzmu vozačku dozvolu b kategorije jel bolje da ostanem bez jedne noge nego bez vozačke malo glupo od mene ali istinito. Nisam od cvilidreta jel sam muško i nedam na sebe makar poginuo. kako se kaže ; Kasno marko na kosovo stiže ; tako i ja sam zakasnio za HRVI jel me bilo sramota to ići predavati, ali sam pogriješio- Smatrao sm da moram raditi jel obrana naše države je normalna stvar i da život ide dalje. Ali sada mi sve gore i gore. pijem trenutno i po 3 normabela od 5 mlg na dan i funkcioniram nekako.

Nemogu tako više i sad neznam kaj ce mi prepisati i jel moram na bolovanje. ako odem na bolovanje zbogom radno mjesto pa cu biti prisiljen tjerati onda tih 1500 kn mirovine ali

ako ih ne ostvarim onda stvarno neznam sta dalje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gogy1 ne kukaj to što piješ nije nikakva terapija za ptsp koji prikazuješ

 

 

ma ne kukam nego tražim pomoć. Te tablete su mi kao bonbončeki postali kao bezvrijedni. moji doma su ludi od mene i mojim nemogučim ponašanjem. sanjam grozote s bradama i u pol noči šečem po dvorištu da i ne nabrajam dalje simptome. baš mi postalo koma. na posao moram iči da dobijem plaču jel imam nezaposlenu suprugu i djete od dvije godine... neču sad u detalje... sory

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nažalost to i ja prolazim.Pomoći ti ne može niko.JBG nisi predao papire na vrijeme i možeš se j...t

 

Mislim da bi se trebali nekako udružiti kao nekad u obrani lijepe naše domovine i dići naš glas da nas se čuje... Prošli sito i rešeto i sad kad nam je najteže otkantali su nas ko zadnje smeće...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da bi se trebali nekako udružiti kao nekad u obrani lijepe naše domovine i dići naš glas da nas se čuje... Prošli sito i rešeto i sad kad nam je najteže otkantali su nas ko zadnje smeće...

 

 

uUkratko o meni. Bio sam u jna krajem 91 godine. u srbiji. pobjegao sam kad su nas uputili na Vukovar. Ulovili me kao dezertera i bio u sr mitrovici mjesec dana u samici te potom vratili u postrojbu.Nakon 18 mjeseci nekako putem razmjene crveni krst-kriz 92 godine napokon u hr. bio sam lijecem od ptsp na rebru 92 godine. nakon toga 95 godine sam bio u 1.gardijskoj 180 dana. bio sam mobiliziran te poslije mobilizacije zaposlio se i radim dan danas ali pocelo mi se stanje pogorsavati. ponovo simptomi ptsp svakim danom sve gore. bojim se na bolovanje jel mi sljedi otkaz. sta mi raditi? imam papir o razmjeni i da sam ljecen 92 godine od ptsp.Te potvrdu o statusu hrvatskog branitelja. Sta mi je najpametnije napraviti? zahvaljujem iskusnim clanovima unaprijed na odgovorima?

 

Malo si se "kasno" razbolio. Ali što je, tu je.

 

Nemaš status HRVI, mlad si, možeš i na procjenu radne sposobnosti ako imaš medicinsku dokumentaciju iz koje je vidljivo da si radno nesposoban prema Zakonu o mirovinskom osiguranju..

Vjerojatno će te "otfitiljiti" na procjeni radne sposobnosti ako se do sada nisi liječio i nisi redovno išao na liječenje.

 

Moraš imati "dokumentaciju" iz koje je razvidno da si obolio i, da je bolest posljedica rata i to će ti se uračunati (ovisno o vremenu koje si proveo u ratu).

 

Razgovaraj sa svojim liječnikom opće (obiteljskim), prakse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo si se "kasno" razbolio. Ali što je, tu je.

 

Nemaš status HRVI, mlad si, možeš i na procjenu radne sposobnosti ako imaš medicinsku dokumentaciju iz koje je vidljivo da si radno nesposoban prema Zakonu o mirovinskom osiguranju..

Vjerojatno će te "otfitiljiti" na procjeni radne sposobnosti ako se do sada nisi liječio i nisi redovno išao na liječenje.

 

Moraš imati "dokumentaciju" iz koje je razvidno da si obolio i, da je bolest posljedica rata i to će ti se uračunati (ovisno o vremenu koje si proveo u ratu).

 

Razgovaraj sa svojim liječnikom opće (obiteljskim), prakse.

 

 

Hvala na savjetu. Imam ustanovljenu dijagnozu još 92 godine i dokumentaciju o ptsp. piše mi dijagnoza ptsd i bolničko liječenje...

 

U zadnjih 5 godina sam po jedanput na godinu završavao na hitnoj službi zbog simptoma ptsp a nisam htio na bolovanje zbog otkaza. Trpio sam i trpim i dan danas a više nemogu, postajem ponekad sa mislima suicidan. Znam da me teško shvatiti ali mi koma do boli. Idem danas do opće prakse po uputnicu sa psihiča pa ču vidjeti kako dalje. Trenutno sam na godišnjem pa imam vremena..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pijem trenutno i po 3 normabela od 5 mlg na dan i funkcioniram nekako.

.

Tko se dulje vrijeme liječi od ptsp-a , 3 normabela od po 5 mg su ko i djetetu 3 kikija na dan.

Da su i 3 normabela od po 10 mg bilo bi ko 6 kikija.

 

Da imaš kvalitetnog psihijatra isti bi ti prepisao malo jaču terapiju ako ti je kako pišeš tako loše.

 

Terapija protiv depresive, znači neke antidepesive i neke tablete za spavanje + ove normabele koje piješ ali od 10 mg i možda ti bude malo bolje, možda ( znači najmanje 3 vrste tableta, najmanje , a ne samo normabele i to od 5 mg , pa to i trudnice piju za smirenje hormona ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uUkratko o meni. Bio sam u jna krajem 91 godine. u srbiji. pobjegao sam kad su nas uputili na Vukovar. Ulovili me kao dezertera i bio u sr mitrovici mjesec dana u samici te potom vratili u postrojbu.Nakon 18 mjeseci nekako putem razmjene crveni krst-kriz 92 godine napokon u hr. bio sam l?

nešto gadno vonja u tvojoj priči.

kraj 91., zatvor 1mj.+ 18mj. povratka u jedinicu ? (dezertere vračaju ? )= 19 mj.

1 god = 12mj. a ti si na rebru liječen 1992. ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko se dulje vrijeme liječi od ptsp-a , 3 normabela od po 5 mg su ko i djetetu 3 kikija na dan.

Da su i 3 normabela od po 10 mg bilo bi ko 6 kikija.

 

Da imaš kvalitetnog psihijatra isti bi ti prepisao malo jaču terapiju ako ti je kako pišeš tako loše.

 

Terapija protiv depresive, znači neke antidepesive i neke tablete za spavanje + ove normabele koje piješ ali od 10 mg i možda ti bude malo bolje, možda ( znači najmanje 3 vrste tableta, najmanje , a ne samo normabele i to od 5 mg , pa to i trudnice piju za smirenje hormona ).

Polako!! sa dijagnozama i lijekovima nema dva ista čovjeka dvije iste dijagnoze dvije iste terapije PTSP nije depresija da ne idemo u širinu. Npr u početku su pisali PTSD što je skračenica od engleskog naziva ono slovo na kraju znači "Disease" ili bolest a ne depresija. Očigledno je da treba čovjeku pomoći i da mu nije dobro ako laže nas laže i sebe prvenstveno, nemojmo mu tražiti rupu u ratnom putu ako nije zadovoljan sa psihijatrom treba ga mijenjati (sloboda izbora liječnika) . Pitanje za znalce dali osoba koja je bila u logoru dobiva HRVI 20% minimum pa naviše nešto mi se vrti po sječanju da je tako bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nešto gadno vonja u tvojoj priči.

kraj 91., zatvor 1mj.+ 18mj. povratka u jedinicu ? (dezertere vračaju ? )= 19 mj.

1 god = 12mj. a ti si na rebru liječen 1992. ????

 

Ajde da ti odgovorim makar smatram ovo tvoje pitanje nebitnim za ovu moju temu.

U ožujku 91 godine je došla vojna policija po mene jel se nisam odazvao pozivu za jna.

Vratio sam se putem razmjene crveni krst-križ u 10 mjesecu 92 godine i automatski završio na rebru u centru za krizna stanja.. Moji su me tražili onda u međunarodnom cr križu i putem nekih ljudi kaj su htjeli u srbiju su me tražili u zamjenu.

A kaj se tiće matematike u računici mislim da je manje bitna. Nisam od onik kaj cvile ali vjeruj da sam prošao svašta...

Malo sam pogriješio ali imam papire od svega kako i gdje sam bio. Nadalje svjedok sam u optužnici za Vukovar koja nije nikad osnovana.

A u 1. gardijskoj imam točno 199 dana borbenog sektora..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Polako!! sa dijagnozama i lijekovima nema dva ista čovjeka dvije iste dijagnoze dvije iste terapije PTSP nije depresija da ne idemo u širinu. Npr u početku su pisali PTSD što je skračenica od engleskog naziva ono slovo na kraju znači "Disease" ili bolest a ne depresija. Očigledno je da treba čovjeku pomoći i da mu nije dobro ako laže nas laže i sebe prvenstveno, nemojmo mu tražiti rupu u ratnom putu ako nije zadovoljan sa psihijatrom treba ga mijenjati (sloboda izbora liječnika) . Pitanje za znalce dali osoba koja je bila u logoru dobiva HRVI 20% minimum pa naviše nešto mi se vrti po sječanju da je tako bilo.

 

Upravo tako. Iz 92 godine Imam potvrdu da sam liječen od PTSD A NE PTSP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Polako!! sa dijagnozama i lijekovima nema dva ista čovjeka dvije iste dijagnoze dvije iste terapije PTSP nije depresija da ne idemo u širinu. Npr u početku su pisali PTSD što je skračenica od engleskog naziva ono slovo na kraju znači "Disease" ili bolest a ne depresija. Očigledno je da treba čovjeku pomoći i da mu nije dobro ako laže nas laže i sebe prvenstveno, nemojmo mu tražiti rupu u ratnom putu ako nije zadovoljan sa psihijatrom treba ga mijenjati (sloboda izbora liječnika) . Pitanje za znalce dali osoba koja je bila u logoru dobiva HRVI 20% minimum pa naviše nešto mi se vrti po sječanju da je tako bilo.

Čovjek piše da mu je loše. Jako loše i to od PTSP-a da mu je koliko sam ga shvatio došlo do pogoršanja vezano za PTSP.

S obzirom na isto sam mu preporučio da mijenja psihijatra da mu pojača terapiju ( 3 x normabela od 5 mg dnevno - ponavljam to i trudnice mogu imati za terapiju da se smire, tj. da smire hormone ).

 

Šta polako ? Nema se tu što čekati, vidiš da ne može spavati po noći da šeta dvorištem a nema nikakvu terapiju za spavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jel to grdo ili mora psihić odlučiti kaj mi je?

To nije PTSP, PTSP je f 43.1.

 

S obzirom na sve napisano od tebe i na to da smatraš da ti je došlo do pogoršanja zdravstvenog stanja, svakako se naruči kod specijaliste na pregled pa češ vidjeti što će ti on reći.

 

Samo se požuri s narudžbom kod specijaliste jer se zna čekati i mjesecima dok dođeš na red.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam u jna krajem 91 godine. u srbiji. pobjegao sam kad su nas uputili na Vukovar. Ulovili me kao dezertera i bio u sr mitrovici mjesec dana u samici te potom vratili u postrojbu.Nakon 18 mjeseci nekako putem razmjene crveni krst-kriz 92 godine napokon u hr. bio sam lijecem od ptsp na rebru 92 godine. nakon toga 95 godine sam bio u 1.gardijskoj 180 dana. bio sam mobiliziran te poslije mobilizacije zaposlio se i radim dan danas ali pocelo mi se stanje pogorsavati. ponovo simptomi ptsp svakim danom sve gore. bojim se na bolovanje jel mi sljedi otkaz. sta mi raditi? imam papir o razmjeni i da sam ljecen 92 godine od ptsp.Te potvrdu o statusu hrvatskog branitelja. Sta mi je najpametnije napraviti? zahvaljujem iskusnim clanovima unaprijed na odgovorima?

 

To što je napisano je nejasno-citirano. Gdje, što, kako,..............? Kakva Sremska Mitrovica,,,,,,,,,,,,,,?,,,,,,,,,samica...........?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što je napisano je nejasno-citirano. Gdje, što, kako,..............? Kakva Sremska Mitrovica,,,,,,,,,,,,,,?,,,,,,,,,samica...........?

 

To sam sve napisao šturo jel mi se gadi pisati detalje svega jel mi se neda prisječati svega. Nevolim razgovarati o tome jel se sav tresem kad to pričam.

Znači u ŠTURO sam obrazložio.

Potražio sam mišljenje vas iskusnih kaj ste ostvarili mirovinu putem ptsp, jel nije mi u cilju smiješna i mala mirovina nego lijećenje od trauma koje trenutno proživljavam.

 

Uopće neznam zašto tolike sumlje prema neni i zašto je bitno da obrazložim kaj sam sve prošao i gdje sam bio?????????????????

 

A napisao sam i da imam kompletnu dokumentaciju o svemu provedenom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potražio sam mišljenje vas iskusnih kaj ste ostvarili mirovinu putem ptsp, jel nije mi u cilju smiješna i mala mirovina nego lijećenje od trauma koje trenutno proživljava.

večina ovdje iskusnih je PTSP dobila kao posljedicu ranjavanja, povreda, vremena provednenog na prvoj crti bojišnice kao dragovoljci.

do sad nisam zamjetio da je neko stekao status HRVI a bio je na drugoj strani 91. (možda i ne svojom voljom)

status dragovoljca nemožeš imati (najmanje 100 dana u MUP-u (policija , ZNG ) do 15.01.1992.)

bio si mobiliziran 95. za vrijeme Oluje i svega 180 dana (nedovoljno za uvečanje mirovine)

 

problem PTSP-a rješava dobra plaća ili mirovina(primjerministar hrvatskih branitelja, bivši gradonačelnik Vukovara). materijalna sigurnost i izbjegavanje stresnih situacija.

PTSP se ne izliječi ali se znatno ublaži.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

problem PTSP-a rješava dobra plaća ili mirovina(primjer ministar hrvatskih branitelja, bivši gradonačelnik Vukovara). materijalna sigurnost i izbjegavanje stresnih situacija.

PTSP se ne izliječi ali se znatno ublaži.

 

U slijedećem sastavu Vlade da dobijem mjesto ministra ( bilo kojeg, može i financija i okoliša, nije bitno ) , uf, odmah bi mi bilo mnogo lakše........100 % sam siguran da bi se izliječio kao Fred

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gogy1 daj mi reci gdje si bio Srbiji,ja sam bio i Beogradu vojna policija znao sam da ide napad na Vukovar potpisao da necu se borit protiv svog naroda uzeli mi oružje i zatvorili u sobu ali sam im uspio pobjeci sakrivo se u Bosni jedno vrjeme dok nisam doso kuci,pitam zato jel sam pomogo nasima da pobjegnu na kapiji sam bio,a i vidio sam strahote zarobljenika koje su dovodili Sr.Mitrovici a i saznanja po tamosnjim pricama koliko je vojnika iz Hr pogubljeno jel nisu htjeli bit na njihovoj strani,ja ti vjerujem kako ti je tamo bilo dozivo sam, ovo sta sam bio u HR brigadi je nista za ono tamo sta se nama desavalo tesko je to objasnit,to znaju samo oni koji su dozivjeli 100 macaka oko tebe a ti mali miš pa ti kaži onda nesto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bio si u odboru za doček vukovaraca ?

kako se zovu oni što su umlatili šoljića ?

koji nadimak si nosio u s.mitrovici ?

 

Gle nije za zehebanciju, jel budem vam kasnije ja opisao kaj sam sve prošao, tako da malo tko ljudi može mi nešto reči o strahotama i kad te lažno streljaju 2 puta.

Dambac ti je ljepo napisao da je u našoj vojci bilo dječja igra na ono kak smo se mi izvlačili živu glavu a nemožeš si pomoči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dambac, bio sam u požarevcu pa prekomanda u petrovac na mlavu, onda došlo vrijeme da se ide za VU, pošto je bilo malo ljudi uključili su i dobrovoljce i tako krenuli za VU. prva stanica nam je bila sr mitrovica iz koje sam pobjegao s jednim hrvatom iz sl broda. Hodali smo prateči uzvodno rijeku savu 3 dana i 2 noći. Drugog puta nije bilo, jel nisam imao nikakve dokumente ni putovnicu osim vojne knjižice. trečeg dana u jutarnjim satima smo došli do nekog punkta koji su držali neki bradati srbi sa kokardama na kapi. Skužili su nas te nas priveli, rekli da smo se izgubili ali ubrzo su pozvali vojnu muriju. To su vam oni sa bijelim opasačima. Došli su po nas i jedan visoki mršavi polučelavi rodom iz begiša kako se predstavio i otvoreno rekao da mrzi Hrvatski rod te nas pendrekom povukao da smo obadvojca legli ko pokošeni. Drugi nam je rekao jel znamo kako prolaze ratni dezerteri, otvorili maricu koja je bila sva u rosfraju bez prozora i u lisicama nas povezane ubacili naglavačke u kombi. U kombiju se nemaš za kaj primiti i kad su krenuli vozili su nas ko krumpire, gas-kočnica, i tako unedogled. nakon nekuh pola sata vožnje kombi se zaustavlja i ovaj iz begiša otvara vrata bvizvadi pištolj te mi uperi cijev u glavu i kaže, ujko ovo ti je zadnje. Pištolj je kliknuo jel nije imao municije, ja sam problijedio a on se počeo smijati kao da je čuo dobar vic. Zatvara kombi i nastavlja divlju vožnju sve do sr mitrovice. Tamo nas izvade na silu van i kaže nekom starešini da smo mi dezertei a on me prvo drvenim kundakom udari direkt u desnu vilicu i ode mi usnica i pukla vilica i zub mi izbio. Ubacili me u samicu i nakom mislim mjesec dana me vratili u moju postrojbu i rekli da sam bio dezerter. Tu je bilo ročne vojske a više paravojne bradate sa kokardama, da vanm sad ne pišem kaj sam sve doživljavao jel je to opet priča za sebe, bilo i lažnog streljanja dok se nije moje pitanje poteglo gdje sam i putem crvenog krsta-križa u razmjeni došao u HR.

Ukratko prošao sam sito i rešeto.

Bio sam i u tigrovima kasnije ali to je dječja igra nakon provedenog u jna.

 

 

 

Neznam nakon svega provedenoga kaj se tiče rata jel može netko sumnjati u moj PTSP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To nisi doživio kao pripadnik HV i gdje si bio cijelu 93 i 94 g. ako je to bila za tebe dječja igra

 

Da dobro si pročitao dječja igra jel kao pripadnik Hv-a uvijek ti netko čuva leđa i imaš nekakvu mogučnost pomoči prilikom ranjavanja u bitci ili nedaj bože gorega. Imao si frenda kraj sebe u kojeg si vjerovao i on tebi. Ali ja sam bio sam kao miš među mačkama, ipak ima razlike, zar ne?.

Ne omalovažavam nikoga niti podcjenjujem svi smo nekaj prošli netko gore netko bolje.

 

a 94 sam bio u 101 brigadi ako te to baš zanima, jel imam i tu dokumentaciju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e ovako,jna generacija vojnika i njihovi problemi nažalost nisu rješeni nijednim zakonom branitelja do sada....netko bi rekao nisu ni bili branitelji,.......ali te iste ljude su slali 91 godine uredi za obranu čiji djelatnici sada imaju status branitelja ,a oni koje su poslali u jna nemaju...toliko o tome....

što se tiće sumnje u člana gogy1......

gogy iznio si par nedovoljno objašnjenih stvari,pa su neki posumnjali u priču....

npr rekao si u prvom postu da si bio u jna krajem 91 godine i dezertirao jer nisi htio ići u vukovar,.....kasnije si napisao da si u proljeće 91 priveden jer si odbio poziv za mobilizaciju jna......spomenuo si da si poslije toga tek 95 mobiliziran,..a kasnije na neko pitanje odgovorio i da si 94 bio u 101 brigadi....

tako da si svojim izjavama pobudio sumnju,a možda si samo nesmoteno to sastavio....

ali ja neću o tome,.......

odgovor na pitanje,..to što boluješ od ptsp...to se više ne priznaje kao posljedica rata,....možeš dobiti civilnu mirovinu ako ti je stanje jako teško......i danas to ide sve teže i teže.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu pucas u prazno,ja sam pobjego prije vukovara uspio sam napravit si laznu licnu kartu kad sam dosao kuci prijavio se u brigadu ali sam jos mjesec dana isao na obuku Jastrebarsko mislim da sam bio prva rocna hrvatska vojska,dalje po brigadama, ja nisam nikad ni trazio nista to sto sam bio u Jna ali bojim se ici u Srbiju nevjerujem da cu ikad i ici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pisao sam na pamet jel pokušavam sve to zaboraviti, bilo me je svigdje, i neznam čemu sumnja. Ja ne tražim MIROVINU jel sa tih soma i par kuna kaj bi dobio nije mi ništa. Imam dobru plaću i odlično radno mjesto. Zahtjeva mi b kategoriju i nesmijem na bolovanje. To mi je uvijet.

Ako odem na bolovanje onda dobivam otkaz vrlo jednostavno.

Tražio sam savjet iskusnih kaj da napravim da se izlječim, jedino to mi treba...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu pucas u prazno,ja sam pobjego prije vukovara uspio sam napravit si laznu licnu kartu kad sam dosao kuci prijavio se u brigadu ali sam jos mjesec dana isao na obuku Jastrebarsko mislim da sam bio prva rocna hrvatska vojska,dalje po brigadama, ja nisam nikad ni trazio nista to sto sam bio u Jna ali bojim se ici u Srbiju nevjerujem da cu ikad i ici.

 

Ja bi jedino išao da najdem onog vojnog murjaka i još par ljudi, to mi je životna želja....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e ovako,jna generacija vojnika i njihovi problemi nažalost nisu rješeni nijednim zakonom branitelja do sada....netko bi rekao nisu ni bili branitelji,.......ali te iste ljude su slali 91 godine uredi za obranu čiji djelatnici sada imaju status branitelja ,a oni koje su poslali u jna nemaju...toliko o tome....

što se tiće sumnje u člana gogy1......

gogy iznio si par nedovoljno objašnjenih stvari,pa su neki posumnjali u priču....

npr rekao si u prvom postu da si bio u jna krajem 91 godine i dezertirao jer nisi htio ići u vukovar,.....kasnije si napisao da si u proljeće 91 priveden jer si odbio poziv za mobilizaciju jna......spomenuo si da si poslije toga tek 95 mobiliziran,..a kasnije na neko pitanje odgovorio i da si 94 bio u 101 brigadi....

tako da si svojim izjavama pobudio sumnju,a možda si samo nesmoteno to sastavio....

ali ja neću o tome,.......

odgovor na pitanje,..to što boluješ od ptsp...to se više ne priznaje kao posljedica rata,....možeš dobiti civilnu mirovinu ako ti je stanje jako teško......i danas to ide sve teže i teže.....

 

Ja osobno znam kaj sam sve prošao i ne hvalim se sa time i želim sve nekako zaboraviti ali neide mi baš od ruke ma koliko se trudio.

Ako netko sumnja njegov problem i živo mi se ebe, zaboravio sam točne datume svega ali nisam zaboravio šta sam sve prošao.

 

Upravo se naručio privatnom psihiču jel ovak moram čekati mjesec i pol, Bože koja smo mi država.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odi do ureda zadržavnu upravu u mjestu boravka i vidi možeš li na temelju zatočeništva u neprijateljskom logoru dobiti status 20 posto jer si bio zatočen ako imaš dokaze o zatočenju i o razmjeni možeš ostvariti pravo na hrvi i ostala prava koja proizlaze iz toga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odi do ureda zadržavnu upravu u mjestu boravka i vidi možeš li na temelju zatočeništva u neprijateljskom logoru dobiti status 20 posto jer si bio zatočen ako imaš dokaze o zatočenju i o razmjeni možeš ostvariti pravo na hrvi i ostala prava koja proizlaze iz toga

 

Pa valjda prvo mora biti bolestan (dgn.f43.1 PTSP ) pa onda na komisiju.nije bio pripadnik ZNG kada je zatočen već pripadnik JNA.

 

 

beroduba može dobiti (možda) invalidsku nakon 8-10 izlazaka na komisiju a to ti je par godina liječenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa valjda prvo mora biti bolestan (dgn.f43.1 PTSP ) pa onda na komisiju.nije bio pripadnik ZNG kada je zatočen već pripadnik JNA.

 

 

beroduba može dobiti (možda) invalidsku nakon 8-10 izlazaka na komisiju a to ti je par godina liječenja.

Moja žena ima civilni PTSP---F43.1---F23---F33.3 Liječi se od dijabetesa i srčanih bolesti.Ne radi i pije šaku tableta dnevno i bila je kao što kažeš 8-10 puta na vještačenju i svaki puta su rekli da je sposobna za rad.Toliko o tome da će gogy1 izvući bilo kakvu invalidsku mirovinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislio sam tipa vašeg savjeta koje tablete da koristim a koje ne, znam da ih ima čudo jedno i na svakoga drugačije utječu. . Imam par frendova koji su poslije lječenja izgledali gore nego prije lječenja.

Doktorima smo samo broj i nije ih briga ak vas ukomiraju sa svakakvim otrovima, nije mi to cilj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi ajde pokušajte shvatiti da ne tražim mirovinu nikakvu niti status hrvi. Bio sam privatno i dobio dijagnozu ptsp i trajnu promjenu ličnosti.

Tražim samo da me pusti ludilo i da mogu normalno funkcionirati....

 

Pokušaj promijeniti liječnika -specijalista-psihića i terapiju. Ovo je pravni portal...... Žao mi je zbog tvog zdravstvenog stanja, ali mnogi branitelji imaju taj problem. Pokušaj promijeniti terapiju.

 

Možda imaš problem sa alkoholom.....razmisli,,,,,,DOBRO RAZMISLI!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi ajde pokušajte shvatiti da ne tražim mirovinu nikakvu niti status hrvi. Bio sam privatno i dobio dijagnozu ptsp i trajnu promjenu ličnosti.

Tražim samo da me pusti ludilo i da mogu normalno funkcionirati....

Imaš psihičkih problema i b kategoriju i ne znaš koju bi terapiju.Baš me zanima kako češ to izvesti. Ne znam da li priznaju privatne psihiće zbog papira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gogy1, nemoj se smatrati odmah uvrijeđenim ako ti ljudi ovdje žele pomoći.

Postavljaju ti pitanja da bi ti znali konkretno odgovoriti i pomoći (a vjeruj mi, ovdje će ti bolje pomoći nego svi pravnici svijeta, znam iz iskustva).

Kako da te netko savjetuje i odgovori ako sam pišeš sve nepovezano i nabrzaka?

 

Ovako ispada da zbilja zaj....aš ljude. Naročito s ovim da si dobio dijagnozu PTSP i promjenu osobnosti a ovdje pitaš što da uzmeš od terapije.

Znači nisi ni dobio nikakvu terapiju od liječnika specijaliste?

 

To je meni recimo čudno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teme koje nisu o pravu bi mogle u Caffe mada je ova dosta vezana za podforum branitelja.

 

 

Za ptsp: Grupna terapija pa i obični razgovor pomažu. Kućni ljubimci, vježbe.

 

@Lost> Polako!! sa dijagnozama i lijekovima nema dva ista čovjeka dvije iste dijagnoze dvije iste terapije

 

Postoje tisuće ljudi sa sličnim problemima.

Za PTSD se koriste lijekovi ovisno o simptomima: (izvor patientslikeme simptomi i tretmani)

 

Zamor - Fatigue

=> Amphetamine-Dextroamphetamine, Modafinil, Naps

 

Anksioznost - Anxious mood

=> Clonazepam, Alprazolam, Lorazepam

 

Depresija - Depressed mood

=> Bupropion (=Welbutrin), Individual Therapy, Sertraline (=Zoloft)

Bolovi - Pain

=> Hydrocodone-Acetaminophen, Ibuprofen, Tramadol

 

Lako se iznenadi - Startle easily (hyperexplexia)

=> Clonazepam, Diazepam, Deep breathing and relaxation

 

Nesanica - Insomnia

=> Quetiapine (=Seroquel), Trazodone (=Oleptro), Zolpidem (=Intermezzo, Edluar, Zolpimist, Ambien)

Ponovno proživljavanje - Flashbacks

=> Lorazepam, Mindfulness, Individual Therapy

 

Noćne more - Nightmares

=> Clonidine, Prazosin, Cyproheptadine

 

Panični napadi - Panic attacks

=> Clonazepam, Lorazepam, Alprazolam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gogy1 je napisao:

Ljudi ajde pokušajte shvatiti da ne tražim mirovinu nikakvu niti status hrvi. Bio sam privatno i dobio dijagnozu ptsp i trajnu promjenu ličnosti.

Tražim samo da me pusti ludilo i da mogu normalno funkcionirati....

 

Lokot, a gogy1, imaš i 10 dana zabrane pristupa portalu zbog vrijeđanja koje sam obrisao.

 

Ovo je pravni portal, a o svojim zdravstvenim tegobama razgovaraj sa svojim izabranim liječnikom.

 

:blabla:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija