Jump to content

dsi- zdravsteno osiguranje (HZZO)


sandravk

Preporučene objave

  • 1 godina kasnije...

Isto vss. Pravo. A svi stalno govore kak pravnike ispile. I sad na seminaru su rekli za hrpu stvari da se trrbaju znat samo osnove, osim pravnika, koji trebaju znat sve. Ne znam jel tako i na posebnom djelu. Moji s posla koji su isli u zadnje vrijeme kazu da su ih jedva ista pitali i to iz zakona o zdr.zast. Ali oni su dipl.oec.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na seminaru uglavnom kazu kako ne treba ici u sirinu, dovoljno je po pitanjima. I naveli su par eliminacijskih pitanja, npr. dioba vlasti. I ljudi kazu da je bitno da nesto znas svojim rijecima. Samo sta nigdje nema informacija o posebnom dijelu. Ja jos nisam ni pogledala, kad dobijem poziv za dva tjedna bit ce histerija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Učila sam tj. učim po pitanjima, ali su mi ona opširna pa ponešto i izbacim. Nisam naučila definicije, probat ću objasniti svojim riječima. Kod mene je pravi kaos, zup/zus i poseban dio nisam još ni pročitala. Ostalo jesam, ali ne mogu reći da znam.

Što se tiče posebnog djela, jedna kolegica je išla nedavno i rekla je da je u pismenom imala djelatnosti tercijarne zz., a usmeni su je pitali što je radila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da se javim! Prošla sam! :-) Na posebnom dijelu sam imala opisati Privatnu praksu., kolegica je imala Zdravstvene ustanove na primarnoj razini zdravstvene zaštite.

Na usmenom smo išle zajedno odgovarati (nas 4 - jer nas je samo toliko bilo iz zdravstvenog dijela). Prvo je ispitivačica pregledala pismeni i onako usput nešto popričale. Zatim nam je svakoj postavila po 2-3 pitanja. Pitanja na usmenom: 1. Načela zdravstvenog osiguranja; 2. Prava iz obveznog zdravstvenog osiguranja; 3. Pravo na zdravstvenu zaštitu; 4.Pravo na novčane naknade; 5.Prihodi obveznog zdravstvenog osiguranja; 6. Rashodi; 7. Ustanove na sekundarnoj razini zdravstvene djelatnosti; 8. Ustanove na tercijarnoj razini zdravstvene djelatnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nas je ispitivala neka ženska iz ministarstva. Super je bila. I kad nismo znali krene sama pa nas navede na odgovor. Posebni dio ti nije težak, ja sam samo jednom pročitala i svejedno sam prošla. :-) Pita i na kojim poslovima si radila pa te može i iz toga nešto pitati.Sve u svemu posebnog dijela se ne moraš bojati!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Napišeš u tražilicu grupe pojam, npr. HZZO.. sigurno ima nešto.

 

Evo probala i nije baš nešto, uglavnom su to medicinske sestre, fizioterapeuti i tehničari a ja sam mislila na ljude koji kao i ja, rade u HZZO-u na najrazličitijim pravnim poslovima. I da, jel zna netko da li je bolje u prijavnici navesti samo jedan posao koji sam obavljala za vrijeme stručnog pa riskirati da idu u detalje koje mi se neda učiti ili navesti hrpu različitih poslova pa riskirati gomilu zakona i pravilnika koje bi trebala naučiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da na stručnom sam, od trećeg mj. ove godine na mjestu stručnog savjetnika za pravne poslove. A od poslova ima svega, to mi i je najbolje jer nije dosadno, imam ozljede na radu cijeli post., priznavanja prava na naknadu putnih troškova i naknada bolovanja za osiguranike koji sami plaćaju doprinose, pa za djecu sa smetnjama u razvoju šaljem predmete na veštačenja i pišem dopise o nastavku, pa malo radim na ovrhama, pa refundacije troškova prethodnih pregleda, pa malo razrade duga za poreznu za osiguranike koji sami plaćaju doprinose za osnovno osiguranje, i tak, ima svega. Uglavnom su to različiti dopisi po šprancama ali tu i tamo ima i koje rješenje. A ti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ni neda mi se ali inače sam kampanjac i strah me da ću odgađati do daljnjeg a ovo nije kao ispit da padnem pa ima još rokova. Plus ljudi me svako malo pitaju jesam počela učiti... Inače kad učim prvo imam napade spremanja, prošli tjedan sam počela generalno spremati ured haha

 

Jesi se ti dugo pripremala? I jesi za pismeni imala nekakvu dodatnu literaturu koja već nije bila pokrivena općim dijelom? Ako imaš kakvu ideju ili tip na što da obratim posebnu pažnju bila bih zahvalna:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, znam, evo i ja spremam po kuci ko ludjakinja.

Za posebni dio zdravstvo literatura su zakon o obveznom zravstvenom osiguranju, zakon o zdravstvenoj zastiti i valjda dopunsko, jer u onoj uredbi je naveden neki stari zakon koji ne vrijedi vec par god, o oslobadjanju od placanja. I na pismeni mozes ponest apsolutno sve sto mislis da ce ti zatrebati.

Poslah ti pp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Molim vas, može li mi itko reći, kada ispituju na posebnom dijelu ispita, da li ispituju u detalje ili je dovoljno npr.nabrojati ustanove na primarnoj razini bez da moramo obrazlagati svaku, isto tako nabrojati tijela ustanove? Moram li, zapravo, učiti u detalje Zakon o zdravstvenoj zaštiti i Zakon o obveznom zdr.osiguranju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija