Jump to content

Žalba na kaznu za započeto premještanje vozila


Tomisslav

Preporučene objave

Lijepi pozdrav,

 

zamolio bih samo savjet vezan uz kaznu koju sam dobio zbog "započetog premještanja vozila", imam li osnove za žalbu ili ne?

 

Naime, stao sam s autom, upalio sva 4 pokazivača smjera (nigdje nema znaka da je zaustavljanje/parkiranje zabranjeno) i istrčao do bankomata, nije me bilo oko minutu. U toj minuti je došao pauk zagrebparkinga i fotografirao moj automobil te su se uputili dalje kad sam se počeo približavati autu.

 

Stao sam približno kao lijevi auto na ovoj slici - http://s27.postimg.org/n00v54p6b/slika.png

Lokacija je ista, samo su ondje označili pješački prijelaz iako u nastavku nema kolnika - i na slici je vidljivo da je u nastavku terasa kafića, a dio se ne vodi kao ulica. Također, automobili se redovno ondje zaustavljaju zbog bankomata ili ljekarne, što je i na ovoj slici vidljivo.

 

Zanima me isplati li mi se žaliti i po kojoj osnovi - po tome da sam tamo smio stati jer nema znaka zabrane a novonacrtani pješački prijelaz ne udovoljava opisu pješačkog prijelaza iz ZoSPC; ili po tome da premještanje mog vozila nije ni počelo - samo je fotografiran u navodnom prekršaju?

 

Naveo bih uz to i da sam uzoran student, nisam nikad kažnjavan, automobil glasi na baku a ne na mene, a nemam primanja pa mi je i 250kn mnogo za platiti.

 

Hvala vam puno za savjet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naime, stao sam s autom, upalio sva 4 pokazivača smjera (nigdje nema znaka da je zaustavljanje/parkiranje zabranjeno)

 

Lokacija je ista, samo su ondje označili pješački prijelaz iako u nastavku nema kolnika !

4 pokazivača kod zaustavljanja ne znače ništa.

Nije potreban znak kad postoje pravila (čl.82 st.1 toč.1 i 84.st.1 toč 2) http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama

 

Za premještaj vozila čl.6 i 9 st.3 http://www.propisi.hr/print.php?id=8645

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala puno, molio bih samo još odgovor na jedno pitanje: taj "pauk" je kružio susjedstvom i onda je naišao na moj auto, može li se to smatrati "izdanim nalogom za premještanje" kako se navodi u čl. 9. navedenog Pravilnika - "Premještanje vozila se smatra započetim ako je izdan nalog za premještanje i ako je specijalno vozilo »pauk« kojim se obavlja premještanje došlo na mjesto gdje je vozilo koje se premješta nepropisno zaustavljeno ili parkirano"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postupanje Zagrebparkinga treba prijavaiti odredenim sudovima koji preisputuje pravne i zakonsko postupanja odredenih ustanova.Tuzba za protuzakonito djelovanja imala bi i te kako smisla ,jer bih volio procitati i jedan zakon unutar Eu Usa koja sebe smatra vrhom vladavine prava,koji dozvoljava diranje i premjestanje tude imovine zbog prekrsaja tj pogresnog parkiranja.!!Zapravo zag.parking bi vrlo lako mogao dobit od nekoga tko se bar imalo razumije u pravo,tuzbu zbog krade automobila i prijavu zbog nelegalanog naplate dugova,tj ulicnim rjecnikom receno kamatarenjem!Jedino sto zagrebparking može je naplatiti kaznu eventualno vozilo premjesiti na drugu lokaciju ako smeta nekome ili necemu bez ijedne kune nadoplate ,sve ostale aktivnosti su potpuno nelegalne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jedan statisticki podatak da zag holdnig ima bezbroj slucajeva na sudovima koji nikad nece uspijet dobit u svoju korist.Odkad zag.parking ima ovlasti mupa-a da smije naplacivati kazne i kontrolirati djelove zakona o sigurnosti prometa koji su van domena njihove djelatnosti?Znaci li da kad imas nezgodu zoves zag parking da napravi uvidaj?Ocito da je tako ako te smiju kaznit ako si stao na kolnik a ne na plocnik ili pjesacku stazu,ako sam dobro skuzio da si ti stao na cestu.Jedan savjet zali se uzmi odvjetnika,jer oni upravo igraju na kartu da se neces zalit i sudit jer nemas love.Ja bih bas tako napravio slucaj doveo na sud pa ih ponizio ,da im se jednom vise dokaze protuzakonita djelatnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.Odkad zag.parking ima ovlasti mupa-a da smije naplacivati kazne i kontrolirati djelove zakona o sigurnosti prometa koji su van domena njihove djelatnosti?
Odonda od kad im je to dato zakonom i ne samo zg parkingu nego svaka lokalana zajednica ima pravo naplaćivat parking putem koncesionara.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jesi ti nekad cuo da se zakon može dovesti u pitanje pred ustavnim sudom?Nisi nikad cuo da je isti taj zagrebparking uveo naplatu dnevne karte koji je isto bio po "zakonu",jer se netko sjetio da bi za neplaceno parkiranje od npr 8 kna ti njima bio duzan 200 kuna?I da su ljudi masovno to placali dok se netko pametan i svjestan sjetio da bi možda tu kamatarsku politiku Zagholdinga možda trebalo pravo preispitati pred najvisim sudskim tijelima?Znas li koja je presuda bila ustavnog suda?pozivas se na nekakve clanke o sigurnosti pa te ja pitam ako netko ima nezgodu na cesti da zove zagrebparking?Razmisli kakva je to besmislena odluka i kakve ima posljedice da se vucijem coporu dozvoljava djelatnosti u kojoj je maximalno iskoristavati svoje ovlasti da bi se na sve moguce nacine dokopali love.Tumacenje zakona nije bas kako on tocno pise,jer po tome i dijete koje zna citat i pisati može davati pravne savjete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cl 5.st.4?

glasi ovako ogranicenje brzine kretanja vozila

clanak 5 se odnosi na lokalnu samopuravo da uz dopustenje tj suglanost MUp u skladu s zakonom urededuje neke stvake koje se odnose na uredenje prometa

konkretno cl.5 st 4 se odnosi na ogranicenje brzine na odredenim cestama,kao sta im isti clanak dozvoljava da ureduju koje ce prometnica imati prednost nad drugima itd ...

najvece ovlasti koje imaju se oni oko parkinga ,a zakon je izglasan zato da se mupu koji tako i tako ne radi nista kvalitetno da jos vise slobodnog vremena ili da im se slobodno vrijeme preusmjeri za potpuno nevazne poslove

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jesi ti nekad cuo da se zakon može dovesti u pitanje pred ustavnim sudom?Nisi nikad cuo da je isti taj zagrebparking uveo naplatu dnevne karte koji je isto bio po "zakonu",jer se netko sjetio da bi za neplaceno parkiranje od npr 8 kna ti njima bio duzan 200 kuna?
A ne radi se uopće o zakonu nego o "Odluka o organizaciji i načinu naplate parkiranja i Pravilnik o korištenju javnih parkirališta"
cl 5.st.4?

 

konkretno cl.5 st 4 se odnosi na ogranicenje brzine na odredenim cestama,

Koji glasi

"(4) Poslove nadzora nepropisno zaustavljenih i parkiranih vozila, upravljanja prometom te premještanja nepropisno zaustavljenih i parkiranih vozila, sukladno odredbama ovoga Zakona, mogu, osim ministarstva nadležnog za unutarnje poslove, obavljati i jedinice lokalne samouprave, uz prethodnu suglasnost ministarstva nadležnog za unutarnje poslove."

Tumacenje zakona nije bas kako on tocno pise,jer po tome i dijete koje zna citat i pisati može davati pravne savjete.
Može samo treba pronači točan član i stavak.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jesi ti nekad cuo da se zakon može dovesti u pitanje pred ustavnim sudom?Nisi nikad cuo da je isti taj zagrebparking uveo naplatu dnevne karte koji je isto bio po "zakonu",jer se netko sjetio da bi za neplaceno parkiranje od npr 8 kna ti njima bio duzan 200 kuna?I da su ljudi masovno to placali dok se netko pametan i svjestan sjetio da bi možda tu kamatarsku politiku Zagholdinga možda trebalo pravo preispitati pred najvisim sudskim tijelima?

 

Naravno da može, ali ovaj nije doveden. I ovaj nema apsolutno nikakve veze sa slučajem koji spominješ i sa Zagrebparkingom (tj. njihovom naplatom parkiranja), a i ono nije bila riječ o zakonu. Bolje se informiraj.

 

 

pozivas se na nekakve clanke o sigurnosti pa te ja pitam ako netko ima nezgodu na cesti da zove zagrebparking?

 

Za nezgode je propisano drugačije postupanje, a i kod njih velikim dijelom više ne treba izlaziti niti policija, nego se riješi direktno s osiguranjem.

 

 

Tumacenje zakona nije bas kako on tocno pise,jer po tome i dijete koje zna citat i pisati može davati pravne savjete.

 

Postoji i sudska praksa, ali za početak, bilo bi dobro pročitati barem članak zakona na koji smo te uputili. Poprilično je jasan, pogotovo onaj dio koji ti je sivko citirao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drot, ako može molim vas vaše mišljenje - danas mi je došla i kazna za nepropisno parkiranje/zaustavljanje pa me zanima mogu li ju osporiti činjenicom da to nije pješački prijelaz jer nije na kolniku - naime, kao što se vidi na slici, taj prijelaz ne prelazi preko kolnika jer on nije ucrtan u kartama, njime se ne prometuje i dapače na njemu se nalazi fiksirana terasa kafića, nema oznake da je slijepa ulica niti znaka da se prometuje samo jednom trakom. Ukoliko je to kolnik, onda je ovo ispred raskrižje?

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

[ATTACH=CONFIG]523[/ATTACH] Poštovani,

ljubazno Vas molim Vaš savjet da li se žaliti ili platiti kaznu. U prilogu proslijeđujem fotografiju (snimljenu danas, nažalost ne i toga dana) i opis situacije. Naime, parkiram vozilo na privatnom parkingu kafića Boogalo (preko puta Eurotower-a). Gospođa koja mjesecima parkira, slučajno izlazi prije radno vremena, njen auto je bio na mjestu ove sive alfe (desna strana) i ne može jer sam ju "zagradila" . Moj auto je bio parkiran paralelno sa njenim. Gospođa zove pauka koji dolazi i diže mene. (isto tako je mogao dignuti i ovoga ispred gospođe, ali odličio se za moj). Spuštam se pravovremeno na parking i djelatnici Zagrebarkinga na moje inzistiranje skidaju sa kotača blokade i puštaju me. Da li imam osnove za žalbu?. Unaprijed Vam se zahvlajujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Poštovanje!

Nedavno mi je pauk zapoceo dizanje auta(tj.stavili su lisice pored kotaca i slikali i pricali sa nekim covjekom na cesti),kad sam ja dosao do auta rekli su da su sliku poslali tamo di vec salju i otisli.Ja sam prije toga bio na gradskom parking 3 sata koja sam platio (imam dokaz) i na putu kuci nakon 1km doslo je do kvara vozila i skrenuo sam sa glavne ceste(Vukovarske u Zg) i parkirao u sporednoj ulici na kolnik.Upalio sam sva 4 zmigavca pozvao vucnu sluzbu i otisao u ducan po gablec.Vracam se nakon 5-10min nazad i vidim pauka.Sad me zanima dali mi se isplati zalit na zapoceto premjestanje ako je bio kvar na vozilu?? Kao dokaz imam i parkirnu kartu od par minuta ranije i racun od vucne sluzbe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...

Pozdrav!

 

2017. godine sam nepropisno parkirao, došao do auta, zatekao pauk. Pošto sam došao na vrijeme nisu ga digli, dobio kaznu ako platim kroz par dana 370kn. Sve uredno platio, hvala doviđenja.

 

Prije par dana (znači 3 godine poslije) mi je došla opomena pred ovrhu od 250kn za "uslugu-započeto premještanje" za isti taj slučaj.

Pitanje glasi da li moram to platiti ako sam već platio kaznu za nepropisno parkiranje?? Šta to znači, da plaćam kaznu dva puta?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Nakon 2 godine mi je stigla ovrha potpisana od javnog biljeznika za neplacanje pauka, 800kn +180kn troskova.

Zar ne bi trebalo prije ovrhe stici nesto na sto se mogu zalit, nego odmah ovrha, a 2god nista,( samo uplatnicu dobio do  tada na adresu)?

Kaznu sam davno platio 150kn za bepropisno parkiranje a smatram da mi auto nisu imali pravo odvest paukom.

Fino sam se nasanjkao ugledavsi sve ove parkirane pa sam mislio da je dozvoljeno ostaviti vozilo ovdje, slika u prilogu.

To su ulicice oko Merkura, trbao sam hitno do bolnice

ima li smisla uopce se zalit?

platit ovrhu pa se zalit ili ne platit pa se zalit?

IMG-5056.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Jozimus je napisao:

Nakon 2 godine mi je stigla ovrha potpisana od javnog biljeznika za neplacanje pauka, 800kn +180kn troskova.

Rješenje o ovrsi?

prije 1 sat, Jozimus je napisao:

Zar ne bi trebalo prije ovrhe stici nesto na sto se mogu zalit, nego odmah ovrha, a 2god nista

Na rješenje o ovrsi možete uložiti prigovor.

prije 1 sat, Jozimus je napisao:

samo uplatnicu dobio do  tada na adresu?

I na uplatnicu ste mogli uložiti prigovor.

prije 1 sat, Jozimus je napisao:

Kaznu sam davno platio 150kn za bepropisno parkiranje a smatram da mi auto nisu imali pravo odvest paukom.

Trebalo je to istaknuti u prigovoru na račun, a sada možete i u prigovoru na rješenje o ovrsi.

prije 1 sat, Jozimus je napisao:

platit ovrhu pa se zalit ili ne platit pa se zalit?

Ili jedno ili drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija