Jump to content

Koji ugovor za nasljedivanje


huskybucka

Preporučene objave

Baka zeli samo unuci ostaviti imovinu, napravljen je ugovor o dozivotnom uzdrzavanju.

Medutim i drugi mozebitni nasljednici su bacili oko na balinu imovinu i ne daju da to ostane samo unuci.

Unuka je bolesna-zaostala u razvoju psihicki....

To je mislim dovoljno za pobijanje ugovora-tj zakonski se unuka ne moze brinuti o baki s obzirom na svoje stanje.

Znaci nakon smrti bake imaju dokaze za razvrgnuti ugovor o dozivotnom uzdrzavanju.

Ono sto me zanima, sto napraviti, koji ugovor, oporuku ili nesto trece da nakon smrti bale bude ispostovana njezina zelja i da naslijedi sve unuka??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste napisali kojeg su nasljednog reda ostali mogući nasljednici. Ako je unuka jedini nasljednik prvog nasljednog reda, ne treba učiniti ništa jer će sve ionako naslijediti po zakonu, a zakonsko pravo na nasljeđivanje se ne može pobijati, osim u vrlo posebnim slučajevima.

 

Isto tako niste napisali da li je unuka pod skrbništvom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispricavam se na nepotpunim informacijama.

Krivo sam rekla, nije baka nego prabaka..

Znaci praunuka ima jos redom zivu baku, mamu, tetu i ujaka..

Svi bi oni manje vise htjeli nasljedstvo ali baka i teta se bore najvise...

Unuka zasad nema skrbnika, ali se teta bori za skrbnistvo, izgleda da su dobro upucene u to kako razvrgnuti ugovor..,

Jer imaju nalaz unue od psihijatra gdje pise da se ne moze brinuti ni o sebi ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tom slučaju vam nažalost ne znam odgovoriti, ali su podaci potpuniji pa možda odgovori netko drugi.

 

Narvno, prabaka može napraviti oporuku, ali budući da postoji samo jedan nužni nasljednik (baka), oporukom unuka može dobiti najviše 1/2 imovine.

 

Tako dugo dok je baka živa, mama, teta i ujak i nisu mogući zakonski nasljednici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija