Jump to content

autorski ugovor


anton887

Preporučene objave

molim vas za savjet i radnju koju poduzeti oko jedne malo složene situacije. Naime, radio sam kao novinar pola godine za jedne novine gdje smo se usmeno dogovorili na sastanku da ću biti plaćen po izdanom članku u novinama i da ćemo sklopiti autorski ugovor, a ne ugovor o djelu. Dani su prolazili od sklapanja ugovora ništa. članci s mojim imenom i prezimenom su izlazili u tim novinama, a od plaćanja također ništa. Na svaki moj mail ili upit odgvorili bi kako će platiti. Na kraju ispada da sam radio pola godine na crno i bez plaćanja, a članci su izdani u novinama. Prijavio sam inspekciji rada, pa je njihov nalaz da su za autorske stvari nadležni sudovi. Da li bi trebao ići kaznenom prijavom, tužbom ili nekim trećim instrumentom i postoji li mogućnost da dobijem novce. Jer na kraju ispada da su mi ukrali članke i objavili ih u svojim novinama, a nismo ni ugovor sklopili.

 

Molim Vas za detaljnim obrazloženjem kuda i kako!!!

 

Najljepša hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija