Jump to content
ANA90

1963 god.-Legalizacija -Kuća i katastar se ne podudaraju.

Preporučene objave

Svi objekti prije 15.2.1968 smatraju se legalnom i nema potrebe za legalizacijom,

sve što treba je uvjerenije o starosti objekta. Uvjerenje se izdaje na temelju katastarskog plana (ako je objekt ucrtani u katastru prije 1968 godine) ili na temelju vojnih avionskih snimaka.

PROBLEM ILI NE?? Nacrt u katastru i mjesto gdje je kuča se ne podudaraju???

Avionske snimke gdje da tražim?? --ako za treba.

U mom slučaju zgrada je ucrtana 1963 godine tražila sam tu godinu zbog uvida u svoje papire -darovnicu . Možda je ucrtana i prije .Kuča za onoliko koliko ja znadem za sada postoji još od prilike od 1880.god. možda i prije. Naslijedili od čovjeka koji je rođen 1902.godine baš u toj kuči. Znadem da su preci jedan dio kuče maknuli i iz nje napravili staju kako je to nekad bilo sa drvenom konstrukcijom . Preci su nešto izgrađivali sa običnom ciglom neke dvije male prostorije ,čak nema ni betonirane podove več zemlju.

Kuču nikada nije dograđivana,jedan dio su moji čak i maknuli zbog ruševnog stanja.

Jedino smo obnavljali brojilo za struju.

Željela bih ju adaptirati donekle da pristojno izgleda

Za to mi je potrebno da je legalna .

ZANIMLJIVA ČINJENICA:

Tražim katastar u uvid nacrte iz 85 godine kad su moji naslijedili.

Majka mi veli da su bili iz porezne na procijeni da još jednom morala platiti ucrtavanje i kuče i čestice i puta 1986.godine.

KUČE NEMA UCRTANE. Put do kuče koji se prema njihovim riječima do 2004 godine vodi kao privatni put sad je upisana vlasnica. Po njihovom objašnjenju u katastru moglo ga je prije koristi više osoba . Mi koji hodamo po tom putu več 40 godina i oni prije nas niš se ne pita nikakvi riješenje o promjeni nismo dobili. Kopaj po katastru tko je koga zez ili tuži po dosljednosti da dobiješ vlasništvo jer ga koristimo samo mi već skoro 40 a i preci Zar ne ?? 

Gledam pitanja na forumu vezana za legalizaciju po odgovorima ako sam shvatila:

1)Meni sad samo treba uvjerenje da je ona ucrtana još 1963 god.Vodi se i u gruntovnici. Nisam gledala od koje godine.

Onda mi ne igra nikakvu ulogu što nije na točnom mjestu ucrtana ili da?

2)Odem u ured za urbanizam i tražim uporabnu dozvolu .

Tada ju mogu slobodno uređivati -mislim na postojeće zidove i krov?

Dali sam u pravu?

3)Ne treba snimanje postojećeg stanja od arhitekta ili da?

4)Što je sa komunalnim?

Vodnim doprinosom?

Kuča nije imala vodu ni tada a ni sad več se koristila voda iz zdenca.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

pokušat ću odgovoriti s obzirom na moje iskustvo:

1. po meni ne igra, nije vaša greška da odgovarate za nju

2. odgovori su ovdje http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=17705

3. morat ćete naći ovlaštenog geodeta ako nije ucrtana kuća u katastru ( niste mi jasni), jer jedino on može doć pred katastar i "reći" da je kuća locirana točno na određenom mjestu. Ali ako imate više stambenih jedinica (npr. stan na svakom katu...) dobro je i etažirati zbog djece ili prodaje i slično

4. ništa...

Podijeli ovu objavu

Triton ovo ste mi odgovorili odavno al sam zaboravila zahvaliti. Usput rečeno nisu komplicirali...pitali su zašto se ne podudara sa položajem....Odgovorila sam : Susjed dirao među pa je sad po slici drugačije i to je bilo to uporabna  rješena bez problema. :)

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad