Jump to content

vještačenje


Stubi

Preporučene objave

Danas sam bio nakon tri mjeseca čekanja na vještačenju u hzzmo pregledali su medicinsku dokumentaciju te mene osobno pitali me što sada osječam koje simptome nisu mi uzeli orginalnu dokumentaciju jer veli da to uzimaju samo onda kad sumnjaju u neku krivotvorinu nije mi ništa rečeno kada mogu očekivati rješenje što bi to značilo kada ti ništa ne kažu ajde barem su me pregledali

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam bio nakon tri mjeseca čekanja na vještačenju u hzzmo pregledali su medicinsku dokumentaciju te mene osobno pitali me što sada osječam koje simptome nisu mi uzeli orginalnu dokumentaciju jer veli da to uzimaju samo onda kad sumnjaju u neku krivotvorinu nije mi ništa rečeno kada mogu očekivati rješenje što bi to značilo kada ti ništa ne kažu ajde barem su me pregledali

 

Kolega malo više podataka da bi se moglo nešto odgovoriti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam bio nakon tri mjeseca čekanja na vještačenju u hzzmo pregledali su medicinsku dokumentaciju te mene osobno pitali me što sada osječam koje simptome nisu mi uzeli orginalnu dokumentaciju jer veli da to uzimaju samo onda kad sumnjaju u neku krivotvorinu nije mi ništa rečeno kada mogu očekivati rješenje što bi to značilo kada ti ništa ne kažu ajde barem su me pregledali

Može svašta značiti vezano za tebe a ne mora ništa, može ostati sve po starom kao i do sada što ti je bilo.

 

Ako rješenje dobiješ za oko 1 do 2 tjedna onda su te odbili u startu, ako rješenje dobiješ za 2 do 3 mjeseca onda ti se nešto i pomaklo u tvoju korist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega malo više podataka da bi se moglo nešto odgovoriti....

 

Upučen sam od strane lom na ocjenu radne sposobnosti ,imam 60 godina starosti ,38 godina staža osiguranja ,4 g učešća u Domovinskom ratu status hrvi 20 % na hzzz nalazi specijaliste potvrđuju radnu nesposobnost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam bio nakon tri mjeseca čekanja na vještačenju u hzzmo pregledali su medicinsku dokumentaciju te mene osobno pitali me što sada osječam koje simptome nisu mi uzeli orginalnu dokumentaciju jer veli da to uzimaju samo onda kad sumnjaju u neku krivotvorinu nije mi ništa rečeno kada mogu očekivati rješenje što bi to značilo kada ti ništa ne kažu ajde barem su me pregledali

 

 

bio si na povečanju omjera (pošto imaš status HRVI) ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam ponovno predao zahtjev za ocjenu preostale radne sposobnosti, u mom podrucnom uredu sada traze originale, doktor opce prakse ne treba ovjeravati.

 

Zavisi za cekanje rjesenja, ja sam cekao oko 2 mjeseca i odbili me.

 

Da li se sto promjenilo u vremenu cekanja od predaje zahtjeva do izlaska pred "vjestaka"?

Molim te reci mi koji područni ured traži originale

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam ponovno predao zahtjev za ocjenu preostale radne sposobnosti, u mom podrucnom uredu sada traze originale, doktor opce prakse ne treba ovjeravati.

 

Zavisi za cekanje rjesenja, ja sam cekao oko 2 mjeseca i odbili me.

 

Da li se sto promjenilo u vremenu cekanja od predaje zahtjeva do izlaska pred "vjestaka"?

danas je moja žena predala papire u područnom uredu Osijek i to neovjerene kopije i bez problema su primili dokumentaciju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Beroduba, to izgleda onda od pordučnog ureda zavisi, tj. kako oni sami odrede.

Nemam blage više, to sam Bog ne može više pratiti "zakone".

Meni su rekli da bez originala neće primiti i ja im onda predao "originale" (u današnje vrijeme ovi najnoviji skeneri i pisači su vrhunac tehnologije, svaka čast).

I šta kada ti zagube originale(onda ti se isplati kupiti vrhunac tehnologije ili kopirati od nekog poznanika i platiti koju cugu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Predao sam Zahtjev za OPRS-ti ove godine, tj. početkom 6 mjeseca i do danas ništa.

Prvi put kad sam išao na komisiju sam kratko čekao do poziva.

Ima li tko informacije da li se što promjenilo oko vremena poziva?

Može li se kako doznati u kojem je postupku (ili ladici) moj predmet?

 

Ne vjerujem da je sada takva navala na komisiju za ocjenu preostale radne sposobnosti.

Ili su svi na godišnjim odmorima u državi?

 

Bitno mi je jer na komisiji odmah pitaju "zbog čega nemate svježe liječničke nalaze".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam ponovno predao zahtjev za ocjenu preostale radne sposobnosti, u mom podrucnom uredu sada traze originale, doktor opce prakse ne treba ovjeravati.

 

Zavisi za cekanje rjesenja, ja sam cekao oko 2 mjeseca i odbili me.

 

Da li se sto promjenilo u vremenu cekanja od predaje zahtjeva do izlaska pred "vjestaka"?

Za čega te "odbili" a sad kažeš "i do danas ništa"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam predao papire u Zadru na HZMO 11.07 i pozvan sam na vještačenje 20.08,a predao sam ovjerene kopije i nije me ništa pitalo,u zakonu piše da se uzimaju orginali nalazi

U Osijeku sam predao neovjerene kopije za suprugu 16.06. i još nema poziva (originale daješ samo na uvid) Što se vještačenja tiče zvao sam ih i odgovor je da nemaju dovoljno vještaka,da su god. odmori,da imaju neku prioritetnu listu,tj. oni samo kukaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Beroduba, krivo sam se valjda izrazio, već sam jednom bio na vještačenju i srušili me.

Sad sam ove godine kako sam i naveo u 6 mjesecu ponovno predao zahtjev za ponovno vještačenje, jer sam prošao masu novih pregleda (još za neke nove sam na čekanju), ležanja u bolnicama, i nažalost nekoliko novih dijagnoza.

Ja nisam zvao u HZZMO za info, ali već ionako znam odgovor: "neznamo ništa", ako se tko uopće i javi na telefon. A moramo čekati, sezona je odmora... ljudi su umorni, to je naporan i stresan posao koji oni rade, plus ode kičma od dugog sjedenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Beroduba, krivo sam se valjda izrazio, već sam jednom bio na vještačenju i srušili me.

Sad sam ove godine kako sam i naveo u 6 mjesecu ponovno predao zahtjev za ponovno vještačenje, jer sam prošao masu novih pregleda (još za neke nove sam na čekanju), ležanja u bolnicama, i nažalost nekoliko novih dijagnoza.

Ja nisam zvao u HZZMO za info, ali već ionako znam odgovor: "neznamo ništa", ako se tko uopće i javi na telefon. A moramo čekati, sezona je odmora... ljudi su umorni, to je naporan i stresan posao koji oni rade, plus ode kičma od dugog sjedenja.

Moje papire dajem na obradu svojoj dr. opće prakse 01.09. (trenutno na godišnjem) i onda možeš misliti kada ću tek ja stići na redmrljo%202.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Beroduba, krivo sam se valjda izrazio, već sam jednom bio na vještačenju i srušili me.

Ja sam dosad 4 puta bio na obnovi postupka.Dvaput pao,dvaput prošao.Inače imam opću 40/60.Po iskustvu koje imam sada bi trebao pasti iako imam ležanje,nova jača terapija čak sam dobio i neku novu dijagnozicu.Svaki drugi izlazak pad ili prolaz. Sad bi trebao slijediti pad

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma samo mi ne pričaj o DOM-e. Moj prošli doktor je bio ovdje u mjestu 35 godina, ljudina, prošao rat na bojištu, za nas branitelje duša od čovjeka, također i sestra koja je radila snjim je bila toliko profesionalna i imala je takvu pozitivu i osjećaje sa pacijentima, a sada nam u roku par mjeseci promjene 3 doktorice, jer je stari doktor otišao u mirovinu a sa njim i sestra. Sva sreća pa je stara sestra uspjela ispuniti moj IN obrazac a doktorica je samo potpisala i udarila pečat, jer mi je doktorica direktno rekla da to nikad nije ispunjavala i da se boji...ma užas. Prva doktorica me je u biti zeznula koja je došla na zamjenu, ja joj dao sve papire da obradi taj IN obrazac i ona je konstantno mjesec dana lagala medicinskoj sestri da radi na tome, a nije na kraju odradila ništa, pa tek kad je došla druga doktorica, sestra je sve to ispunila i otišla u mirovinu. Tako da me je zbog zajebancije i nemara prve doktorice koštalo da sam sad zakačio vrijeme godišnjih odmora, a mogao sam to obaviti prije godišnjih odmora, pa i da me sruše, a što naravno i budu (jer je to na vještačenjima sada postao cirkus i izrugivanje sa bolesnima i nemoćnima) jer valjda dobivaju stimulaciju na plaću ako što više ljudi sruše, bar nebih bio ovako živčan. Ma ti ćeš prije nego ja na komisiju, jer će taman proći godišnji odmori.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam dosad 4 puta bio na obnovi postupka.Dvaput pao,dvaput prošao.Inače imam opću 40/60.Po iskustvu koje imam sada bi trebao pasti iako imam ležanje,nova jača terapija čak sam dobio i neku novu dijagnozicu.Svaki drugi izlazak pad ili prolaz. Sad bi trebao slijediti pad

 

Ja sam vještačen 2009.g., a službeno rješenje stupilo na snagu 1.2.2010.; naime otada sam u općoj, isto kao ti 40/60. No za razliku od tebe, ja sam otada 4 puta bio na vještačenju i sva četiri puta rušen (ostao omjer 40/60). Sada sam po drugi puta na Upravnom sudu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam vještačen 2009.g., a službeno rješenje stupilo na snagu 1.2.2010.; naime otada sam u općoj, isto kao ti 40/60. No za razliku od tebe, ja sam otada 4 puta bio na vještačenju i sva četiri puta rušen (ostao omjer 40/60). Sada sam po drugi puta na Upravnom sudu!

Ja mislim da sve ovisi o tome kako se probude to jutro (tj. kako su proveli noć)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja već razmišljam o tome što ako budem odbijen,zna li neko da li se bolje žaliti ili čekati pa ići opet za 6 mjeseci,i još me zanima kako doći do besplatnog odvjetnika ako bude trebalo pisati žalbu

Žalba je gubitak vremena (ne možeš ići na pogoršanje dok se žalba ne riješi) Bolje je skupiti novu med.dokumentaciju i ići ponovo.Ja sam u tri god. bio četiri puta (dvaput pao i dvaput prošao)Sada ću nakon tri god. ići ponovo na pogoršanje pa šta bude ali žaliti se neću i ići ću i opet i opet i opet i .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A liječim se od 97 na psihu kronični PTSP,F62 ,2 bolnička ,jedna dnevna ,20% HRV-i za trajno valjda je to promjena ,do sada sam u civilnoj profesionalnoj mirovini ,sada idem na to da mi bude ono nešto ratna,valjda će nešto dati

To si odavno trebao imati ( vojni dio , s obzirom na to od kada imaš privremeni status HRVI , bez obzira na trajni ).

Pozdrav i sretno !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalba je gubitak vremena (ne možeš ići na pogoršanje dok se žalba ne riješi) Bolje je skupiti novu med.dokumentaciju i ići ponovo.Ja sam u tri god. bio četiri puta (dvaput pao i dvaput prošao)Sada ću nakon tri god. ići ponovo na pogoršanje pa šta bude ali žaliti se neću i ići ću i opet i opet i opet i .....

 

Mislim da nisi u pravu. Na novo vještačenje (pogoršanje) može ići svakih 6 mjeseci, ali naravno trebao bi imati dobre argumente-nalaze. Žalba, a kasnije eventualno tužba se odnosi na zdravstveno stanje prije tog novog vještačenja i nema veze s tim!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da nisi u pravu. Na novo vještačenje (pogoršanje) može ići svakih 6 mjeseci, ali naravno trebao bi imati dobre argumente-nalaze. Žalba, a kasnije eventualno tužba se odnosi na zdravstveno stanje prije tog novog vještačenja i nema veze s tim!

Žalba ili tužba mogu biti kontraproduktivne (oni su uvijek u pravu) i obiti ti se o glavu i onda se zapitaš zašto nisi 4 puta prošao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja isto mislim da je bolje ne žaliti se,kada gledaš 6 mjeseci brzo prođe a ko im što može,ovako kad se žališ onda se baš zainate,a znam Kompa da sam mogao nisam jer imam dobre susjede,rođake i prijatelje ,pola sela HRV-i i svi dobili na privremena riješenja mirovine a meni niko da kaže,valjda se bojali ako ja dobijem da će oni izgubiti ,takvi smo u svemu,blažen onaj ko je izmislio forume,više na njima naučiš od ikoga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ti bi bio onda valjda jedini koji ima hrvi,a da ne dobije vojni......problem za koji se trebaš možda bojati je da dobiješ recimo 20% u svezi rata i tad ti mirovina neće biti puno veća,ako uopće i bude veća.......

 

Ako mi dadu 20% rata onda automatski imam pravo na vojnu profeisonalnu( ili kao HRV-i neznam točnu definiciju)i a ona je oko 2.300 kn a sada imam 1970kn znači nisi upravu a ja molim boga da mi dadu opću nesposobnost onda bi imao više,imam oko 15 godina radnog staža,problem je što mi mogu dati ratni dio manji od 20% onda nemam ništa više od ovog što imam sada

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja već razmišljam o tome što ako budem odbijen,zna li neko da li se bolje žaliti ili čekati pa ići opet za 6 mjeseci,i još me zanima kako doći do besplatnog odvjetnika ako bude trebalo pisati žalbu

 

Pitao sam pravnika u područnom hzmo-u, gdje u zakonu piše da se za ponovni izlazak na vještačenje treba čekati da prođe period od 6 mjeseci. Odgovorio mi je - nigdje!

Znači da ako skupiš za dva-tri mjeseca dovoljno nove medicinske dokumentacije za koju misliš da možeš proći na novom vještačenju, onda zatraži novo vještačenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako mi dadu 20% rata onda automatski imam pravo na vojnu profeisonalnu( ili kao HRV-i neznam točnu definiciju)i a ona je oko 2.300 kn a sada imam 1970kn znači nisi upravu a ja molim boga da mi dadu opću nesposobnost onda bi imao više,imam oko 15 godina radnog staža,problem je što mi mogu dati ratni dio manji od 20% onda nemam ništa više od ovog što imam sada

Treba bii samo uporan i rezultati će doći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako mi dadu 20% rata onda automatski imam pravo na vojnu profeisonalnu( ili kao HRV-i neznam točnu definiciju)i a ona je oko 2.300 kn a sada imam 1970kn znači nisi upravu a ja molim boga da mi dadu opću nesposobnost onda bi imao više,imam oko 15 godina radnog staža,problem je što mi mogu dati ratni dio manji od 20% onda nemam ništa više od ovog što imam sada

kao prvo dobit' ćeš bar 20% ,s tim se nemoj zamarati :)

 

e sad oko ostalog što si napisao ( pod pretpostavkom da dobiješ 20 ili više posto)...

razlika između civilne i ove naše sa omjerima je samo u načinu računanja...

znaći dobiješ 20% to se računa po posebnom obračuna i ovisi o činu,statusu dragovoljca i statusu hrvi-a i dal je prof. ili opča....dobije se neki iznos npr. 1000kn

zatim se računa civilni dio po opčim propisima i dobiješ recimo 900kn....

to se zbroji i tvoja je mirovina 1900kn....

 

što znaći bez obzira da li ti dobio dio vojne ili ne,...možeš dobiti čak i 100% ,ali ona može biti profesionalna ili opča....

 

ako je profesionalna onda je minimalna oko 1970 koliko i sad dobijaš

ako je opča onda je vjerovatno kako si napisao oko 2300...

 

zavisi koju si dobio,u slučaju da je manja od pripadajuće minimalne imaš pravo na minimalnu.....

što znaći da se sad osvrnem na tvoj post,ako i dobiješ dio u svezi rata ,a ostane ti profesionalna tebi je i dalje minimalan iznos mirovine 1970kn.....

 

znaći pomaka imaš samo ako dobiješ što veći dio u svezi rata ili opču nesposobnost....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što nije profesionalna sa statusom HRV-i minimalno 2300 a opća sa statusom HRV-i oko 2800kn?mislim Gorane da malo brkaš (što ne znači da sam ja upravu) sa statusom HRV-i i bez HRV-i.

Mislim da je ova od 1970 kn za one branitelje koji nemaju status HRV-i,znači kao što sam ja bio u profesionalnoj civilnoj koja je bila manja od te 1970 kn pa sam dobio tu od 1970 kn kao hrvatski branitelj bez statusa HRV-i

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što nije profesionalna sa statusom HRV-i minimalno 2300 a opća sa statusom HRV-i oko 2800kn?

NE,...minimalna je minimalna bez obzira na status..

mislim Gorane da malo brkaš (što ne znači da sam ja upravu) sa statusom HRV-i i bez HRV-i.

haha,ja brkam,a ti možda nisi u pravu :)........nažalost u pravu sam,.....

međutim ako dobiješ opću i veći omjer ,to te neće brinuti.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vjerujem u veći omjer ako mi je HRV-i 20% sada si me razočarao al nema veze

ajd' da te malo i razveselim,..to što imaš 20 %hrvi ,nema nikakve veze sa omjerom koji dobijaš od mirovinskog,........što znaći sa 20% hrvi može dobiti i 100% u svezi rata,......e druga je priča što to nečeš dobiti :).........u zadnje vrijeme su ti omjeri sve manji i manji......

 

a ostalo sam ti odgovorio na mail

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Čekam ali nisam optimista,bilo je šetaj na petama,na prstima,lezi pa mi nešto mlatara nogama,frend mi je bio kod iste imao je 30% HRV-i za trajno i odbila ga,jedva čekam to riješenje i pitam se dal da se žalim ili ne,u mirovinu sam išao sa chr. prostatitis i depresivno reaktivni poremećaj,sada imam taj depresivni +PTSP (HRV-i 20% trajno),Poremećaj osobnosti(f62) 2 bolnička liječenja i jednu dnevnu bolnicu i ako mi odbije ima da poludim,jedino što nisam imao nalaze za prostatu al to u ovome slučaju nije ni bitno ja sam išao na psihu,javim rezultat,kaže da joj je čudno da imam PTSP a da nemam status dragovoljca kakve to ima veze sa mojim zdravljem a fali mi 2 dana za status dragovoljca i još nek mi oni ne priznaju HRV-i

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni su žalbu, kad sam prvi put izlazio na vještačenje, unutar mjesec dana odbili.

 

Sad sam saznao da idući mjesec izlazim na komisiju na novo vještačenje, nakon 3 i pol mjeseca odkad sam predao zahtjev.

To mjesec dana je brzo,onda ću se žaliti sigurno,samo da se ne čeka dugo,ako ima još ko iskustva sa žalbom,bem ti život,10 godina živim za ovo i na kraju crveni karton,a neće se oni mene tek tako riješiti ipak sam ja tvrdoglavi dalmatino

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To mjesec dana je brzo,onda ću se žaliti sigurno,samo da se ne čeka dugo,

to koliko se čeka ovisi o broju žalbi,..nekad se čekalo i 6 mjeseci od središnje službe rješenje od žalbe.....u tvom slučaju,ako bude istina da si odbijen,....imaš dvije opcije...

1.žalba ...za koju mislim da ti je jedina šansa

2.obnova postupka za određeno vrijeme,ali ako sad nisi dobio,kad si dobio trajno rješenje hrvi,teško ćeš imati u obnovi bolju situaciju....tako da po mome ,tu imaš jako malo šanse..

 

kao što sam ti rekao u pp...trebaš sačekati mirovinsko rješenje.pa ćemo vidjeti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Nazovi mirovinsko u mjestu svog prebivališta centrala te spoji sa zadużenim za tvoj spis moraš znati pod kojim ti se brojem vodi spis

 

Evo već su ga arhivirali a ja još nisam dobio riješenje

 

 

https://imageshack.com/f/f0oOQmN3j

oOQmN3.jpg

 

Tko ima mirovinu sa stusom HRV-i manju od 2000 kuna neka mi se javi ima piće,koji sam ja srećko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zasad to još ništa neznači,...područne službe znaju staviti ad acta predmet i kad ga pošalju za zagreb....prati još malo,pa ili češ dobiti riješenje,odnosno ako neide za zagreb na reviziju odbijenicu ili ćeš na ovim stranicama vidjeti da je predmet stigao u zagreb.....

 

 

OK ja sam mislio ako je u arhivi da je gotovo,čekam i javim ti ako bude trebala žalba,javim rezultat svakako

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo stiglo riješenje u kojem između ostalog piše: ... da sam u profesionalnoj mirovini ....budući da nije nastao potpuni gubitak radne sposobnosti odbija se zahtjev za priznavanje prava na IM zbog potpunog gubitka radne sposobnosti...

 

Možda će ti to rješenje i odgovarati (možda nisi toga svjestan, a to ćeš uskoro saznati tj. od 2015. godine).

 

Ipak, imaš mogućnost da pronađeš nekakav posao i sklopiš ugovor o radu ili ugovor o djelu pa ćeš nadoštiklati i nešto novca za kućni budžet (posao sklopljen temeljem ugovora o radu bi vjerojatnije bio bolje plaćen od posla na ugovor o djelu....a imaš sada mogućnost i da radiš na ugovor o radu). Dakako, mirovina će biti upola manja ali plaća cijela.

 

Da su ti priznali opću nesposobnost - mirovina ne bi bila puno veća (20-25 posto), a što će se dogoditi od 01.01.2015. sa braniteljskim mirovinama, nitko ne zna (niti ministar Mrsić).

 

Ovako, mogućnosti za posao su ti veće za razliku od "pacijenata" koji su dobili opću nesposobnost.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A di i što raditi? ja sam stvarno bolestan bez obzira na moje godine,kada bi mogao najradije bi se vratio na brod al to je nemoguće,da su mi podigli mirovinu sa 1970 kuna na bar 2300 bio bi zadovoljan,živim sam i po prirodi sam skroman al što se može očito tražim puno,nema veze žalim se idemo dalje,to je OK Mrljavec kužim te al kad imaš mogućnosti za neki posao,ja sam još uvijek u civilnoj mirovini,jer sam išao kao invalid rada,imam taj braniteljski dodatak oko 200 kuna ,neka ga slobodno uzmu,ima tu i druga stvar one sa općom nesposobnošću neće dirati a one sa smanjenom ubvijek mogu maknuti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda će ti to rješenje i odgovarati (možda nisi toga svjestan, a to ćeš uskoro saznati tj. od 2015. godine).

 

Ipak, imaš mogućnost da pronađeš nekakav posao i sklopiš ugovor o radu ili ugovor o djelu pa ćeš nadoštiklati i nešto novca za kućni budžet (posao sklopljen temeljem ugovora o radu bi vjerojatnije bio bolje plaćen od posla na ugovor o djelu....a imaš sada mogućnost i da radiš na ugovor o radu).

 

;-)

E moj Mrljavac , pa tko će nas stare "munjene" veterane zaposliti ( bez obzira što i nisam tako star gledano s godišta proizvodnje, tek mi je 40 ili već, kako se uzme ) ? Osim da idemo u Ukrajinu kao plaćenici ( tu sam dobivao ponudu na 5000 eu/ mj ).

Ili postoji i druga solucija a to je da ti je Todorić ili Tedeski kum ili barem prijatelj od kumova kuma, pa da ti nađe kakav posao u skladištu ili slično uz mirovinu.

Ovako čim kažeš na nekom razgovoru za posao da si u mirovini kao branitelj, odmah je dvica ili ti košarica ( mislim na legalno - ilegalno je već sasvim druga priča ) !

Od tolikih mlađih na burzi rada, "jedva čekaju" nas veterane zaposliti i to ne baš sasvim svoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da nismo mi baš tako mladi kako se to prezentira u javnosti,manje više smo svi od 45 godina pa na dalje,a ne vidim logike nekog takvog zaposliti pored onih od 20 godina.lako je za te njihove priče neće oni nikome ništa blokirati ni oduzeti,čitao sam nedavno da je od svih HRV-i svega 1000-2000 bez mirovine i to su većinom oni koji rade ili nisu htjeli mirovinu i hvala bogu da se pitam čiji sam ja to bio vojnik a što reći i kome reći sve se zna,parola je bila u onoj državi druže snalazi se kako znaš ista je priča i u lijepoj našoj,ma nema šanse da odustanem i da mi nebi slučajno neko sada tu pametovao da ja imam najnižu braniteljsku mirovinu imam ali sam je dobio bez statusa HRV-i znači ,moj status HRV-i vrijedi 115 kuna invalidnine i ništa više,već sam napisao ko ima sa statusom HRV-i manje od 2000 kuna neka se javi,svaki dan slušam oko sebe lažni invalidi bla,bla velike mirovine a većina ima oko 2-3000 kuna,niko nezna kroz koje ceremonije prolazimo da bi dobili 100 kuna više i da nemamo PTSP sa ovim cirkusom bi ga dobili,po meni nemože istu mirovinu imati neko sa HRV-i i bez njega,sada o visinama mirovina o tome bi se dalo pričati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo stiglo riješenje u kojem između ostalog piše: ... da sam u profesionalnoj mirovini ....budući da nije nastao potpuni gubitak radne sposobnosti odbija se zahtjev za priznavanje prava na IM zbog potpunog gubitka radne sposobnosti...

 

pokušaj sada u žalbenom roku uz pomoć nekoga tko se razumije u problematiku uputiti žalbu pa ako ni tu ništa ne uspije ponovo na vještačenje ali ovaj puta idi i na ostale dijagnoze ne samo na hrvi koliko sam skužio sad si u mirovini kao višak u morh bez invalidnosti koju priznaje hzzmo moraš biti barem 50% nesposoban u odnosu na zdravog tako da drugi put sakupi mišljenja i ostalih specijalista ne samo psihijatra jer češ skupiti više postotka ako čekaš da ti se pogorša psihičko stanje budeš se načekao jer su psihići počeli rušati dijagnoze i ptsp pretvarati u ostale depresivne poremečaje temeljem nalaza ostalih specijalista tvoj doktor om mora ti napisati da te on upučuje na vještačenje jer ti je radna sposobnost opče narušena obzirom na sve bolesti koje psiha provocira interne bolesti(poremečaj rada srca,tlak ,nalazi krvi,naveo si i prostatu,daj si truda napravi jedno sistematsko dijagnosticiranje sigurno te i kralješnica i zglobovi muče budi ko jeremija nemoj se držati samo ptsp sigurno češ bolje proći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ti je to lutrija igra na sreću a najviše lova i vezice,daš 1000 eurića i dobiješ sve,nedaš ništa ne dobiješ ništa,bori se par godina za par sto kuna,frend mi je prije par mjeseci dobio mirovinu samo na dijagnozu PTSP-a,8 godina radnog staža,41 godina života,jedno bolničko liječenje, i dobio opću nesposobnost oko 3000 kuna,ja imam 46 godina,15 godina staža,PTSP,F62,F41,kronična upala prostate (prije 2 ležanja u bonici radi toga) za psihu imam dva bolnička liječenja i jednu dnevnu bolnicu i nisam za opću nesposobnost pa mi ti to objasni,što ću kod urologa ako mi kažu da mi ne mogu pomoći,kada imam problema znam i sam koje mi tablete trebaju,dao bi ja njoj da joj muž ima moje probleme

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ti je to lutrija igra na sreću a najviše lova i vezice,daš 1000 eurića i dobiješ sve,nedaš ništa ne dobiješ ništa,

Osobno nisam nikome nikada dao niti lipe, niti kune a poglavito ne eure u vezi bilo kakvih dobivanja pogodnosti vezano za RVI ili mirovinu. Iz prve su me umirovili , čim sam izašao prvi puta pred komisiju dobio sam profesionalnu nesposobnost za rad 30 % rat-70 % ostalo, nakon 3 godine i opću nesposobnost za rad 50-50, sa 20 % rvi privremeno, a kasnije su mi i rvi povili na 30 % i to za trajno.

A bez iti jednog jedninog novčića bilo kome.

 

Sve zavisi od dugotrajnosti liječenja, kontinuiteta liječenja, postupcima liječenja, propisane terapije, ratnog puta, godina života, naobrazbe....sve se to mjeri prilikom vještačenja, a i rekao bi vještaka i njegove volje.... Imam oko 20 kg papira ,15 godina u kontinuitetu i prošao sam oko 12 raznih komisija što osobno što samo papiri....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ti je to lutrija igra na sreću a najviše lova i vezice,daš 1000 eurića i dobiješ sve,nedaš ništa ne dobiješ ništa,bori se par godina za par sto kuna,frend mi je prije par mjeseci dobio mirovinu samo na dijagnozu PTSP-a,8 godina radnog staža,41 godina života,jedno bolničko liječenje, i dobio opću nesposobnost oko 3000 kuna,ja imam 46 godina,15 godina staža,PTSP,F62,F41,kronična upala prostate (prije 2 ležanja u bonici radi toga) za psihu imam dva bolnička liječenja i jednu dnevnu bolnicu i nisam za opću nesposobnost pa mi ti to objasni,što ću kod urologa ako mi kažu da mi ne mogu pomoći,kada imam problema znam i sam koje mi tablete trebaju,dao bi ja njoj da joj muž ima moje probleme

Šta spominješ PTSP kad na konto njega nisi išao u mirovinu a sad što ga imaš on ti za mirovinu ne vrijedi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To izgleda samo meni ne vrijedi ako vrijedi za status HRV-i onda mora vrijediti i za mirovinu,za tvoju informaciju beroduba velika većina branitelja u zadnjih 10-tak godina je dobila opću nesposobnost na PTSP,ne mislim ja da ste vi kupovali mirovine niti sam to napisao al da ih ima ,ima ih znam ih i par osobno i ne krivim njih nego tu bagru na invalidskim komisijama,ja sam vodio rat 3 godine za civilnu mirovinu,10 godina sam vodio rat za status HRV-i ,pa ako treba vodiću ga do kraja života i za opću nesposobnost,samo se pitam zašto mene toliko muče,imam ja papira ko u priči,kod psihića sam od 1997 godine,nije to problem,nego je problem što sam bio na vještačenju kod pogrešne osobe,tako me dopalo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To izgleda samo meni ne vrijedi ako vrijedi za status HRV-i onda mora vrijediti i za mirovinu,za tvoju informaciju beroduba velika većina branitelja u zadnjih 10-tak godina je dobila opću nesposobnost na PTSP,ne mislim ja da ste vi kupovali mirovine niti sam to napisao al da ih ima ,ima ih znam ih i par osobno i ne krivim njih nego tu bagru na invalidskim komisijama,ja sam vodio rat 3 godine za civilnu mirovinu,10 godina sam vodio rat za status HRV-i ,pa ako treba vodiću ga do kraja života i za opću nesposobnost,samo se pitam zašto mene toliko muče,imam ja papira ko u priči,kod psihića sam od 1997 godine,nije to problem,nego je problem što sam bio na vještačenju kod pogrešne osobe,tako me dopalo

Dalmoš me krivi druge.Iza tebe mora stajati dobra medicinska dokumentacija i ništa drugo (pitanje je koje si papire predavao 2005.g)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dalmoš me krivi druge.Iza tebe mora stajati dobra medicinska dokumentacija i ništa drugo (pitanje je koje si papire predavao 2005.g)

Ko kaže da nekog krivim,da krivim onog ko je vještačio,imam ja papire puno bolje od mnogih,vidim da sam pogrešno shvaćen,ako sam ljut ne znači da mrzim sve oko sebe,nije mi prvi put da me odbiju u nečemu,ovo sam očekivao,držim se one ništa me u ovj državi ne iznenađuje ,idemo dalje,za mene je život borba u svemu tako i u ovome

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovdje ima svega pomalo,.prvo dalmatino je imao hrvi- već godinama,samo nije znao da na osnovu toga može dobiti dio u svezi rata,....mislio da treba trajno.....sad ima trajno,a država u "banani"......što se tiće opče ,..tu vještaci mogu odlučiti kako hoče ili kakva je dokumentacija,...međutim on je sad napravio ponovnu obradu i rješenje o hrvi...mu nije uzeto za određivanje postotka za dio u svezi rata......tu ima mogučnost žalbe,jer bi vjerovatno bio jedini (nisam čuo za takav slučaj) tko ima hrvi ,a da nema bar 20% u svezi rata.....da li je on bio i koliko je bio određuje revizija min branitelja koja mu je dala 20% trajno......i mirovinsko je trebalo to uzeti u obzir kao novonastalu situaciju......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo sa vještačenjima pomalo gubi svaki smisao.

Mene obavijestili (telefonom) da ću ovaj mjesec na vještačenje jer sam na redu, međutim mjesec prođe a ja na vještačenje ne dođe.

Znači, 4 mjeseca od kad sam predao zahtjev je već prošlo. I naravno, sad kad se pojavim pola dokumentacije je po njihovom već zastarjelo.

Bitno da rješenja o odbijanju stižu ekspresno, u mjesec dana riješe sve.

Igra im je dakle sada: odugovlačiti sve dok polako prirodno svi ne odemo... Neki čak i sada prolaze sa PTSP-om, tj. uzima im se u obzir na vještačenju, dok kod nekih to više ne prolazi.

 

A opet i pouka za sve: Čim odete na vještačenje i budete odbijeni, ODMAH drugi dan po primitku rješenja predati ponovni zahtjev za ocjenu i dok dobijete opet poziv imati ćete svu novu dokumentaciju od liječnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A opet i pouka za sve: Čim odete na vještačenje i budete odbijeni, ODMAH drugi dan po primitku rješenja predati ponovni zahtjev za ocjenu i dok dobijete opet poziv imati ćete svu novu dokumentaciju od liječnika.

e to neće ići jer ti doktor opče prakse neće napraviti obradu odmah i bez nove dokumentacije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi dalatino da ti mogu pomoći al nemogu ni sebi ovako razumijem te potpuno ni sam neznam kako će mene rješiti da i imam novaca danas to nevredi svi se boje ovako kako bog da mučim se duram neznam dokad kad čovjek vidi i čuje sve te nepravde nemože biti ravnodušan

 

nakon nekoliko pokušaja da saznam kako je prošlo vještačenje i čekanja više od tri mjeseca na odgovor danas mi službenik u mirovinskom kaže da sam uredno odbijen 18.06.rješenje će mi biti uručeno sljedeći tjedan pa se pitam i nemogu vjerovati da nisam danas zvao odgovora nihad nebih dobio kakav je to šlamperaj to nije normalno nakon vozanja od službenika do službenika uvjeravanja da je spis na reviziji konačno jedan čovjek da mi kaže istinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo i ja ponovno dobio svojih 30 sekundi...idući tjedan na komisiju za ocjenu preostale radne sposobnosti po drugi put...rezultat znam, unatoč novim dijagnozama te potvđenim starim, pogoršanju, ležanju u međuvremenu od prvog izlaska na komisiju 3 puta u bolnici te dolazak hitne pomoći bar jedno 12 puta, te mi se kolekcija lijekova popela na 15 vrsta...uglavnom: ODBIJEN

 

Samo sam zainteresiran na koji način se ovaj put bude vještak izrugivao i omalovažao me...te što sad budu napisali kao razlog, neće valjda opet da je ocjena preuranjena :psuje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo i ja ponovno dobio svojih 30 sekundi...idući tjedan na komisiju za ocjenu preostale radne sposobnosti po drugi put...rezultat znam, unatoč novim dijagnozama te potvđenim starim, pogoršanju, ležanju u međuvremenu od prvog izlaska na komisiju 3 puta u bolnici te dolazak hitne pomoći bar jedno 12 puta, te mi se kolekcija lijekova popela na 15 vrsta...uglavnom: ODBIJEN

 

Samo sam zainteresiran na koji način se ovaj put bude vještak izrugivao i omalovažao me...te što sad budu napisali kao razlog, neće valjda opet da je ocjena preuranjena :psuje:

Petre ne razmišljaj negativnomrljo%2028.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Petre ne razmišljaj negativnomrljo%2028.gif

 

Više ne mogu razmišljati pozitivno Beroduba...

Gledam neki dan u selu kuću okićenu zastavom...čovjek u ratnoj mirovini, kad je bio rat imao je 16 godina i bio je kod mog rođaka na stanu u Njemačkoj, prije negdje oko 4 godine dobio mirovinu samo na osnovu PTSP-a.

 

A meni je PTSP i depresivni poremećaj (potvrđeni ni sam neznam više od koga, na listi nije još samo svećenik) zadnji na listi bolesti i ozljeda... i da budem optimist kad idem kod tih istih vještaka koji su njemu dali mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas bio ponovno (drugi put) na ocjeni preostale radne sposobnosti.

Razlika od prvog puta...nisam ismijan niti se vještak sprdao samnom.

 

Naime, samo vještačenje nije dugo trajalo, oko 15 minuta. Ali, vještak se ponio izuzetno profesionalno (dobro, realno gledajući, malo je bilo i glume te profesionalnosti), pregledao je detaljno svu dokumentaciju, i sam je tražio ako imam novu da predam (prošla vještakinja nije ni pitala za novu a na moje inzistiranje da preuzme novu nije htjela). Također je izvršio pregled moga hoda, ruku, vrata, refleksa i ostalog. Ozbiljno je zapisivao sve, što sam i sam vidio, opaske i zapažanja.

Također, po pitanjima sam shvatio da je upućen u bolesti, ozljede i sam predmet.

I hvalim te Bože, nije bilo nikakvih monologa i filozofiranja, nego samo razgovor o zdravlju, liječenju i mom stanju.

 

Sve u svemu, iako znam da ću biti odbijen jer država nema više novca osim za urede i aute, te putovanja po oceaniji a to košta, ipak sam se iznenadio ovaj put glede ljubaznosti i profesionalnosti vještaka, ovaj put je bio u bijeloj kuti, znači liječnik (zadnji put je bila neka curica odjevena kao hipi).

 

E, sad čekati kad će stići negativno rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nešto novo !!!

 

Prvostupanjski vještak daje mišljenje(ispinjava nekakav novi obrazac),a onda papiri idu na nekakvu novu prvostupanjsku komisiju.

Znači da više nismo na nemilost jednoj osobi.

Mislim da nisi baš upravu,ako ti vještak odbije onda imaš pravo na žalbu a ako da pozitivno mišljenje to ide na reviziju u ZG što nije isto,ja predao žalbu,idemo dalje,Petre ne mora biti negativno,velika je stvar što ti je tražio nove nalaze,po meni prolaziš,neće država propasti radi takvih 1000 kao što smo mi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da nisi baš upravu,ako ti vještak odbije onda imaš pravo na žalbu a ako da pozitivno mišljenje to ide na reviziju u ZG što nije isto,ja predao žalbu,idemo dalje,Petre ne mora biti negativno,velika je stvar što ti je tražio nove nalaze,po meni prolaziš,neće država propasti radi takvih 1000 kao što smo mi

To i ja kažemmrljo%2028.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Beroduba i Dalmatino-39, iz vaših usta u Božje uši. Možda i bude tako kako vi kažete, jer ovaj put je bilo zbilja profesionalno, ne mogu jedne riječi reći protiv vještaka. Čak je službenici unutra kad se javila na telefon rekao da se utiša.

 

Nadam se da ovaj put bude pozitivno. Kao što rekoh u međuvremenu (od predaje za ocjenu u 6. mjesecu ove godine) se pojavila nažalost masa novih bolesti, usput na pregledima otkrivena, sve potvrđeno od specijalista. A od ovih starih bolesti i ozljeda iz rata samo su mi pojačali doze lijekova i dodali nove, plus ležanje u bolnici (po preporuci psihijatra) i dolazak hitne ni sam neznam koliko puta.

 

Zanimljiva je stvar da smo na vještačenju taj dan bili samo trojica, jedan zbog bolovanja, ja zbog HRVI a za ovog trećeg neznam, imao je samo dva papira u ruci. A prvi put kad sam izlazio to je bilo puno do kraja, bar 70 ljudi je čekalo na red.

 

A vidjećemo, sad ne znam koliko budem čekao na rješenje prvostupanjske...nije vještak ništa rekao a mislim da mu to nije ni posao da govori.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je bilo ekspresno odbijanje...prošli četvrtak izašao na ocjenu a već danas stiglo rješenje da se odbijam...znači, već u prošli petak je napisano da se odbijam, pa dolazi vikend i u ponedjeljak ili utorak je isporučeno pismo pošti i meni stiglo danas.

 

Odbijam se po članu 39.

Molio bih vas pomoć, može i na PP u svezi žalbe.

 

Pošto sam davno shvatio da ne mogu nikako proći u svojoj županiji jer je previše namještenih mirovina (doktori su završavali u zatvoru zbog toga ali se svejedno ljudima kojima su dali mirovine te iste mirovine nisu uzete jer su imali dil sa državnim odvjetništvom da se doktori smjeste u zatvor, bilo je i u novinama i na tv-u), masa ljudi je samo na osnovu PTSP-a u mirovini, znam ih sa imenom i prezimenom, itd. itd., molim vas da pomognete oko pitanja:

Da li imam pravo tražiti po zakonu u žalbi obnavljanje prvostupanjskog postupka u nekoj drugoj županiji?

 

Pošto su mi u međuvremenu otkrivene dvije bolesti za koje sam predao medicinsku dokumentaciju izdanu od strane specijalista (tumor na plućima i neka deformacija na srcu), vidim da ni to nije uzeto u obzir.

Znači, moraju me mrtvog tamo donijeti da bih bio radno nesposoban (a što i jesam po presudi općinskog i županijskog suda u svojoj županiji, te se kao takav i vodim na Zavodu za zapošljavanje, te mi je oduzeto oružje koje sam posjedovao na dozvolu zbog PTSP-a).

 

Ovo je za Guinnessovu knjigu rekorda, da u jednom ili dva dana vještak pročita novih 40 stranica teksta liječničke dokumentacije koje sam donio na ocjenu i iz toga izvede zaključak.

 

Sad shvaćam da sam žrtva, jer ni nakon 6 mjeseci mi nisu u registru branitelja promjenili status za 300 dana u MUP-u iz neborbenog u borbeni sektor, a dobili su od MUP-a zahtjev za to i da postupe žurno, ni nakon 6 mjeseci Ministarstvo odbrane mi nije odgovorilo na zahtjev što sa 2 godine poštede u HV-u koje sam imao zbog ozljede na ratištu, a koje mi nije uvedeno u vrijeme provedeno u ratu, predao sam zahtjev Zakladi za branitelje za jednokratnu pomoć, priložio svu dokumentaciju, liječničke nalaze i masu računa za skupe lijekove koje plaćam i tražio samo sitnu lovu da imam za lijekove i drva za zimu, i nikakav odgovor nisam dobio, a kamoli novce.

 

Zato vas molim ako tko može pomoći oko pisanja žalbe, bio bih jako zahvalan, jer od ovih svih udruga ne očekujem više nikakvu pomoć jer sam i prvi put nasjeo na njihovo pisanje žalbe a od toga nije bilo ništa.

 

Zahvaljujem se unaprijed na bilo kakvoj pomoći oko mog predmeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je bilo ekspresno odbijanje...prošli četvrtak izašao na ocjenu a već danas stiglo rješenje da se odbijam...znači, već u prošli petak je napisano da se odbijam, pa dolazi vikend i u ponedjeljak ili utorak je isporučeno pismo pošti i meni stiglo danas.

 

Odbijam se po članu 39.

Molio bih vas pomoć, može i na PP u svezi žalbe.

 

Pošto sam davno shvatio da ne mogu nikako proći u svojoj županiji jer je previše namještenih mirovina (doktori su završavali u zatvoru zbog toga ali se svejedno ljudima kojima su dali mirovine te iste mirovine nisu uzete jer su imali dil sa državnim odvjetništvom da se doktori smjeste u zatvor, bilo je i u novinama i na tv-u), masa ljudi je samo na osnovu PTSP-a u mirovini, znam ih sa imenom i prezimenom, itd. itd., molim vas da pomognete oko pitanja:

Da li imam pravo tražiti po zakonu u žalbi obnavljanje prvostupanjskog postupka u nekoj drugoj županiji?

 

Pošto su mi u međuvremenu otkrivene dvije bolesti za koje sam predao medicinsku dokumentaciju izdanu od strane specijalista (tumor na plućima i neka deformacija na srcu), vidim da ni to nije uzeto u obzir.

Znači, moraju me mrtvog tamo donijeti da bih bio radno nesposoban (a što i jesam po presudi općinskog i županijskog suda u svojoj županiji, te se kao takav i vodim na Zavodu za zapošljavanje, te mi je oduzeto oružje koje sam posjedovao na dozvolu zbog PTSP-a).

 

Ovo je za Guinnessovu knjigu rekorda, da u jednom ili dva dana vještak pročita novih 40 stranica teksta liječničke dokumentacije koje sam donio na ocjenu i iz toga izvede zaključak.

 

Sad shvaćam da sam žrtva, jer ni nakon 6 mjeseci mi nisu u registru branitelja promjenili status za 300 dana u MUP-u iz neborbenog u borbeni sektor, a dobili su od MUP-a zahtjev za to i da postupe žurno, ni nakon 6 mjeseci Ministarstvo odbrane mi nije odgovorilo na zahtjev što sa 2 godine poštede u HV-u koje sam imao zbog ozljede na ratištu, a koje mi nije uvedeno u vrijeme provedeno u ratu, predao sam zahtjev Zakladi za branitelje za jednokratnu pomoć, priložio svu dokumentaciju, liječničke nalaze i masu računa za skupe lijekove koje plaćam i tražio samo sitnu lovu da imam za lijekove i drva za zimu, i nikakav odgovor nisam dobio, a kamoli novce.

 

Zato vas molim ako tko može pomoći oko pisanja žalbe, bio bih jako zahvalan, jer od ovih svih udruga ne očekujem više nikakvu pomoć jer sam i prvi put nasjeo na njihovo pisanje žalbe a od toga nije bilo ništa.

 

Zahvaljujem se unaprijed na bilo kakvoj pomoći oko mog predmeta.

 

Što se može Petre odbilo tebi kao i meni,sada će ti zu pojedinci pisati da nisi imao dobre papire ,jer vjerovatno ni rak nije dovoljan za opću nesposobnost,što se tiče žalbe ona ti ide u Zagreb tako da ne trebaš tražiti drugu županiju,ja sam se žalio ništa ne gubim ,idemo dalje borba sa vjeternjačama se nastavlja,nisam znao da se zna i plaćati vještacima to je izgleda nešto novo u lijepoj našoj,ajde bar u nečemu napredujemo,što se tiče mita i korupcije,mada sam i sam nešto pisao o tome za ZD Županiju,ništa ovu državu nemože promjeniti ,možda jedino bankrot ili nekakva direktura,nije daleko od toga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, sad sam vidio žig pošte na koverti, poslali su iz Područnog ureda pismo u ponedjeljak, do mog sela ima 10 km i pismo je stiglo danas.

 

Znači, ipak ispravak krivog navoda, vještak je već u četvrtak obradio novu dokumentaciju a u petak napisao odbijenicu i spremio u kovertu. Znači, trebalo mu je nekoliko sati da pročita oko 40 stranica A4 formata i da se odluči.

 

Ma kakav tumor, to ne pali, ili mrtav ili euri pa na komisiju, tako to sada funkcionira, bar u mojoj županiji.

 

U selu imamo 6 ljudi sa mirovinom samo na osnovu PTSP-a. Pa onda šećer, pa onda udarac drveta u vrat za vrijeme rata i to van bojišta, pa uzimanje od sina službenog pištolja i propucavanje ruke u jako pijanom stanju...itd...itd...a što ćeš, veliko selo i puno ljudi pa je normalno da je i puno mirovina.

 

Imao sam ja a i imam debelu i dobru dokumentaciju...ali nemam eura i nisam podoban, te mi je otežavajuća izgleda činjenica što sam dragovoljac DR-a.

 

Ništa meni žalba u Zagrebu neće promjeniti, oni samo potvrde odluku područnog ureda, j.be se njima za nekim jadnikom, bitno da su oni dobro uhljebljeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..što se tiće Zaklade HB..tražio novčanu pomoć za teško materijalno stanje i pomoć pri liječenju tumora..dobio nakon 9mj odgovor da mi se priznaju oba zahtjeva i od mogučih 6500kn, odobravaju mi 2500..naravno da je trebalo poslat papira kao da tražim 6 ipo miliona al eto, hvala im i na tome..by the way, imaš pravo i na pomoć od MHBR ali ako si tražio od Zaklade, e onda to pravo gubiš..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada su znatno "oštriji" kriteriji za odlazak u mirovinu.

Prije je to bilo malo drukčije iliti drugačije (svejedno), međutim, sada se to malo izmijenilo.

 

Nije niti prije bilo baš tako lako otići u mirovinu, ali sada da bi otišao u mirovinu, toliko su pooštreni kriteriji da moraš biti jednom nogom u grobu, a drugom na kori od banane.

 

Žalbe na rješenja (već smo to odavno prožvakali) uglavnom budu odbijene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalbe uredno dobijaju to je istina. Ali bar naprave obrazloženje (lokalci to ne rade), imaju već gotovu matricu po kojoj pišu, samo izmjene imena i broj predmeta.

 

Mislim da se nisu pooštrili kriteriji, nego lokalci više ne mogu dati nikome mirovine jer su ispucali kvote na mirovine po rodbinskim, kumskim, prijateljskim i euro vezama.

Lokalci su ipak ti koji odlučuju, a ovi u Zagrebu jedva čekaju da potvrde njihovo rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je, moja greška: ODBIJAJU

 

Ma pooštrili su se kriteriji među lokalcima (svaka vještak dere po svom), a kao što rekoh ovi u Zagrebu to i čekaju, samo potvrde lokalce. Mislim da se liste bolesti nisu mijenjale koje se uzimaju za ocjenu, tako da ne vidim razloga zašto ne postupaju po bolestima i ozljedama, a po tome bi jedino trebali.

 

Neki i dalje (pomognu euri) dobro prođu na komisiji a nemaju pravo na prolazak, dok neki nažalost ne prođu a ispunjavaju sve uvjete sa liste bolesti i ozljeda.

 

Ma to su sada sve niske političke igre. Nema to više veze sa zakonima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bit će još teže ostvariti mirovinu (i druga prava, pogotovo braniteljska). Blagajna je prazna. Nisu tome doprinijeli samo ovi "lopovi", a svi znamo koji, već i recesija u cijelom svijetu.

 

A, rat je poodavno prošao i branitelji sada svima smetaju (smetali su i prije), a što vrijeme više odmiče, to će se braniteljska prava sve više "smanjivati".

 

Neki branitelji će umrijeti od starosti, neki će umrijeti od bolesti, neki će si prosvirati mozak, nekoji će se objesiti, neki zapaliti, poneki će napraviti neko sranje i izrešetati sve oko sebe i sebe, *****rija - bezbroj..........

 

"Građani" RH uglavnom ne razumiju braniteljske probleme i sada su branitelji (usudim se to napisati) u "očima vlade i velike većine građana" (pogotovo ove balavurdije) građani "drugog reda" i socijala.

 

Biti će tu još pizd*rija", ali neka im bude.

 

Već sam napisao, mnogi branitelji su ovoj državi dali život - ali mogu ga i oduzeti.......

 

Lopovi i ratni prifiteri su isplivali, isplivat će njih još više, napokon se država i pravosuđe probudiše, ali u međuvremenu mnogi branitelji muku muče sa egzistencijom, evo i primjera ovog nesretnika što se polio benzinom i zapalio.

 

On to nije uradio zato što mu je dobro, već zato što je "pukao". Mnogi su pukli, samo neki imaju tanje, a neki deblje živce, ali Fred ne odustaje......

 

Kažu da je to jedinstven slučaj izlječenja od PTSP-a, ali ipak, ministarska plaća je ministarska plaća.

 

Nije li tako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija