Jump to content

vještačenje


Stubi

Preporučene objave

Blagajna je prazna.

 

Nije li tako?

 

Kako za koga i kako za što.

Zavisi, nađe se u njoj par stotina miliona za recimo parking , nove službene prostore s kupaonom određenih ministara, daleka putovanja na koja se vode svoja djeca, novi vozni park, za plaće sabornika koji u mandatu imaju čak puna 2 sata provedenih u sabornici tijekom cijelog mandata...ITD...

 

Dok recimo u istoj toj blagajni nema za branitelje i njihova prava koja se eto moraju kresati jer negdje se mora i uzeti da bi se na drugoj strani imalo.

 

Nije li tako ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa, a i ti baš svakom loncu moraš biti poklopac.

 

Pa, znamo mi sve to, nismo blesavi.

 

Ostavi se sada nabrajanja tko je što "maznuo", jer ako budeš nabrajao, nećeš moći sve lopine nabrojati. Lopova i ratnih profitera će biti uvijek i, nikada se neće pronaći baš svi........

 

Trebamo tražiti svoja prava, a ne bi bilo naodmet pridružiti se i braniteljima u Savskoj.

 

Treba se organizirati (ja sam uvijek za to da se pridružim), autobus, -------i zafitiljiti za Zagreb, (ali ne kao što je rekao Radić, "kao guske u magli") već sa zahtjevima koje su naši suborci koji se sada smrzavaju u Zagrebu, postavili i još nadodati......, a ima tu još svašta-nješta da se nadoštikla.

 

Vidim, vladajući ne reagiraju na zahtjeve. Klavirist svira klavir, vlada ima svoju priču, Fred svoju..........

 

 

Mislim da će biti "belaja" - ko što reko bosanac.

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eh, Petre.."pomažu i euri"

..evo iz prve ruke..kad sam u 3mj konačno dobio rješenje o trajnom statusu HRVI, išao se raspitati koja mi sve papirologija treba za opću mirovinu, usput dobio i broj moba neke osobe, pa kad smo se našli na kavi predstavio se kao djelatnik HZMO, pogledao moje papire hladno rekao "po ovome imate pravo na "toliku"(rekao je brojkama) opću mirovinu, dobijete rješenje za 2 ipo mj..i?..to vas dođe 10 milja kn"..10 milja za nešto na što ioako imam pravo?!?..naravno da sam ga poslao u rodni kraj (alo, pa Kosorica sve to pohapsila, toga više nema..), krenuo poštenim putem i prošao kako sam već napisao u temi "Smijat se ili plakat"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spitfire, e pa kod tebe u tvojoj županiji je onda jeftinija mirovina...ovdje se kreće od 2.500 do 3000 eura (ako si mislio na tisuće a ne milione kuna), (sve ovisi koji čin želiš, koliki omjer rat-mir itd., tj. kakve želje imaš) i traje duže, oko 3 mjeseca.

Bave se 4 čovjeka s tim, tj. oni sve potjeraju, po primitku novca, a iza sebe imaju tim koji to usavršava do vrhunca, i nema tog USKOKA, POSKOKA ili koga drugog tko će to pobiti jer sve štima, pečati, potpisi, vrsta papira, boja pisača, od doktora do gospode na mirovinskom.

Mogu im navesti imena, a i imena ljudi koji su to dobili na osnovu njih, ali sam onda tek izvisio, jer su zaštićeni do Zagreba.

 

Nešto slično kao kad je za vrijeme rata moj kolega bio zarobljen od strane tkz. JNA (što mu je malo i bila sreća jer su ga strpali u logor a nije odmah dobio metak u čelo) i odveden u logor, njegovu majku je posjetio čovjek, časnik HV-a, sada u mirovini, i ponudio se da će joj sin ako da 100.000 ondašnjih njemačkih maraka za mjesec dana biti u svojoj kući, naravno žena nije imala te novce i sin razmijenjen nakon 9 mjeseci provedenih u nekom logoru u Srbiji. Nedavno je uspješno dobio mirovinu, mizernu prema nekima, pa čak i tom istom časniku.

 

Ja nisam imamo, a niti ću imati tu cifru i evo pokušavam legalnim putem, ali od toga ništa...starosnu mirovinu po svim sadašnjim dijagnozama nažalost neću dočekati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sutra nosim žalbu na rješenje vještaka, iako znam da ništa od toga, nemam više što izgubiti.

Pišem pritužbu i ministru mirovinskog, pa "našem" ministru branitelja, te nakon toga kaznenu prijavu protiv pravnice u mirovinskom zbog toga što mi nije htjela dati na uvid moj spis, niti na usmeno niti na pismeno traženje.

A poslije sve te odgovore i odbijenice objavljujem na internetu, kao i svoju liječničku dokumentaciju, presude da sam radno nesposoban i sve ostalo.

 

Ako igraju na to da budem posegnuo za člankom 9mm, gadno su se zajeb**i. Rađe ću ja gledati kako NJIH jednog po jednog vode u lisicama i kako ih smjenjuju, u tome ću uživati u ostatku života.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nekoga zanima:

 

http://zakon.poslovna.hr/public/uredba-o-medicinskom-vjestacenju-u-mirovinskom-osiguranju/487255/zakoni.aspx

 

ako ja ovo dobro tumačim ,žalba se treba riješiti u roku od 10 dana:

 

(1) Viši vještak dužan je donijeti nalaz i mišljenje u roku od 10 dana od dana primitka žalbe, ako daje nalaz i mišljenje bez prethodnog pregleda žalitelja. Ako je potreban pregled žalitelja, viši vještak dužan je dati nalaz i mišljenje u roku od 5 dana nakon obavljenog pregleda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Blago tebi kao i meni,tebi su bar dali omjer rat-mir,trebaš opet na vještačenje za opću nesposobnost,neznam kako si mogao dobiti tako malo sa statusom dragovoljca i činom ili se to ne računa bez opće

računa se sve ,ali uzmi u obzir da ti recimo ratna mirovina treba biti 6000kn....a ti dobiješ 20%,..što znaći da dobiješ 1200kn plus civilni dio koji može biti jako malan,pa dobiješ iznos koji je jmikulc5 naveo........

 

što se tiće tvog posta do kad vještak treba vještačiti.......odgovor je da kod nas radi tko kako hoče i kad hoče...i ne postoji nikakva zaštita ,pa ni od sudova....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napokon sam bio na vještačenju i na upit kako sam prošao vještak odgovori "rješenje češ dobiti pismenim putem"[/Qpravila%20foruma.gifUOTE]

 

Pozdrav Kolege -.... pucam od jada i bijesa..... Mrljavac, Kompa. Spitfire, Petar 2013, Imlulc 5, Dalmatino 39. Gorand i ostali!

Evo! pod materijalnom i krivičnom odgovornošću izjavljujem da nikada za života nisam dao " mita" bilo kome u administraciji..... općenito od vrha glave do pete.

Čiste ruke i savjesti. Sjeb.. me. Funkcioniram uz terapiju. Što će naša djeca.... Fakultete završili....posla nemaju... da popi....!

Kolege bojim se izavi naših kolega u ZG koji traže naša zaslužena prava.... da se ne pojavi kakav SULEJMAN i krene u čišćenje...pohode..Kak prihvatite moju izjavu ( nikako kao prijetnju )

Branitelji...Dragovoljci Domovinskog rata. HRVI ...100% itd. Duša me boli kad vidim kolege 100% HRVI-e u kolicima u svojim nakanama za dobrobit i nas malih ( osobno 30/ 70 TRAJNO) a da ne govorim o kolegama sa 100% invalidnošću.

Politika je KURVA. Još jednom imam čistu savjest i čiste ruke. Da novaca nema... za nas branitelje, invalide, dragovoljce Domovinskog rata... to je laž.

Kolega Đuro Glogoški ! osobno kao mali čovjek HRVI, Dragovooljac....Divim se tvojoj ustrajnosti. Pozdravljam Vas kolege sve na spisku, ai i ostale branitelje HRVI-e, Dragaovoljce.

Eto to je to LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Kolege -.... pucam od jada i bijesa..... Mrljavac, Kompa. Spitfire, Petar 2013, Imlulc 5, Dalmatino 39. Gorand i ostali!

Evo! pod materijalnom i krivičnom odgovornošću izjavljujem da nikada za života nisam dao " mita" bilo kome u administraciji..... općenito od vrha glave do pete.

Čiste ruke i savjesti. Sjeb.. me. Funkcioniram uz terapiju. Što će naša djeca.... Fakultete završili....posla nemaju... da popi....!

Kolege bojim se izavi naših kolega u ZG koji traže naša zaslužena prava.... da se ne pojavi kakav SULEJMAN i krene u čišćenje...pohode..Kak prihvatite moju izjavu ( nikako kao prijetnju )

Branitelji...Dragovoljci Domovinskog rata. HRVI ...100% itd. Duša me boli kad vidim kolege 100% HRVI-e u kolicima u svojim nakanama za dobrobit i nas malih ( osobno 30/ 70 TRAJNO) a da ne govorim o kolegama sa 100% invalidnošću.

Politika je KURVA. Još jednom imam čistu savjest i čiste ruke. Da novaca nema... za nas branitelje, invalide, dragovoljce Domovinskog rata... to je laž.

Kolega Đuro Glogoški ! osobno kao mali čovjek HRVI, Dragovooljac....Divim se tvojoj ustrajnosti. Pozdravljam Vas kolege sve na spisku, ai i ostale branitelje HRVI-e, Dragaovoljce.

Eto to je to LP.

 

Ovaj ne misli tako i velika većina Hrvata oni tvrde da imamo sve,da imamo sve i to su nam oni dali

 

http://www.jutarnji.hr/kako-valja-urediti-prava-branitelja--valjalo-bi-napisati-novi-zakon-se-bitno-sirim-i-jasnijim-pravilima-branitelja/1236392/

 

A opet kada malo promisliš za većinu stvari smo sami krivi,imamo neke ratne udruge biramo sami one koji će nas predstavljati pa imamo neke ljude u saboru i njih biramo sami itd. 500000 ljudi nije mala brojka i ona odlučuje o puno toga,tako da se ne možemo baš žaliti na sve ,sve mi to gledamo i dosta njih je do jučer to podržavalo.Što se tiče ovog prosvjeda pred ministartsvom ima masu ljudi kojima nije mjesto tamo i oni pravi trebali su ih odavno potjerati od sebe jer ovako samo gube na ugledu itd. al kao i uvijek 1 pravi jedan falši i tu smo gdje jesmo,jedina sreća je što smo Hrvati + branitelji pa nismo gladni imamo sve što nam treba,sve su nam dali oni koji su čuvali podrume,hvala im

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovaj ne misli tako i velika većina Hrvata oni tvrde da imamo sve,da imamo sve i to su nam oni dali

 

http://www.jutarnji.hr/kako-valja-urediti-prava-branitelja--valjalo-bi-napisati-novi-zakon-se-bitno-sirim-i-jasnijim-pravilima-branitelja/1236392/

 

A opet kada malo promisliš za većinu stvari smo sami krivi,imamo neke ratne udruge biramo sami one koji će nas predstavljati pa imamo neke ljude u saboru i njih biramo sami itd. 500000 ljudi nije mala brojka i ona odlučuje o puno toga,tako da se ne možemo baš žaliti na sve ,sve mi to gledamo i dosta njih je do jučer to podržavalo.Što se tiče ovog prosvjeda pred ministartsvom ima masu ljudi kojima nije mjesto tamo i oni pravi trebali su ih odavno potjerati od sebe jer ovako samo gube na ugledu itd. al kao i uvijek 1 pravi jedan falši i tu smo gdje jesmo,jedina sreća je što smo Hrvati + branitelji pa nismo gladni imamo sve što nam treba,sve su nam dali oni koji su čuvali podrume,hvala im

 

Pozdravljam Vas!

jesam li što pogriješio u svom napisanom tekstu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Beroduba želim ti puno sreće..nažalost, kako sam i sam nedavno bio u istom područnom uredu i dobio hladnu odbijenicu (tema Nasmijat se ili plakat), ne znam šta bih ti drugo rekao, možda "povjerenstvo za odbijanje" bude na kakvom godišnjem odmoru..

Dragnec, žao mi i suosječam sa svakim "bratom po oružju" koji dođe do zida i osječa se jadno i bijedno..pogotovo u ove dane (prosvjed banitelja/odnos države, prava koja ti odbiju dati, sječanje na kalvariju Vukovara)..ja ću probat izbjeći zidove ovako, maknut se od TV-a (danima..a novine ionako ne čitam), stavit slušalice na uši, pustit nešto lagano, kistove i boje u ruke, provirit ponekad u dečju sobu i zahvalit "nekomu" bar na njihovu mirnom snu..progurat tako noć bez da neko "zlo" izleti iz neke ladice u glavi, ujutro se nasmješit supruzi (iako znam da zna koliko mi je teško)..i tako dođe novi dan i nova noć pa sve ispočetka..laka noć svima koji uspiju nešto odspavat..laka noć svima onima kojima je ove noći počela kalvarija iz koje se neće vratiti..laka noć i onima koji su ih čekali i onima koji ih još uvijek čekaju..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete postavljati pitanja prvostupanjskom vještaku u HZMO (kako sam prošao...).

 

On o tome ne odlučuje, postoji povjerenstvo, a on daje samo prijedlog.

 

Njegova je uglavnom "zadnja" ali blesavo je čovjeka pitati, kako sam prošao, ne zna niti on kako će povjerenstvo odlučiti............

 

Hajd, zamislite se na njegovom mjestu, a dolaze "biseri" koji svašta pitaju ...........................

 

Upamtite, on (vještak ne odlučuje, već samo predlaže) , a povjerenstvo odlučuje o mirovini.

 

Dakako, u mirovinu, sve teže - tko je "jamio".................

 

;-)

 

A, žalbe, neće proći u 90%......, samo si otežavate............

 

Nastavak liječenja i opet na novu procjenu radne sposobnosti....moj recept....dok se još i to može. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete postavljati pitanja prvostupanjskom vještaku u HZMO (kako sam prošao...).

 

On o tome ne odlučuje, postoji povjerenstvo, a on daje samo prijedlog.

 

Njegova je uglavnom "zadnja" ali blesavo je čovjeka pitati, kako sam prošao, ne zna niti on kako će povjerenstvo odlučiti............

 

Hajd, zamislite se na njegovom mjestu, a dolaze "biseri" koji svašta pitaju ...........................

 

Upamtite, on (vještak ne odlučuje, već samo predlaže) , a povjerenstvo odlučuje o mirovini.

 

Dakako, u mirovinu, sve teže - tko je "jamio".................

 

;-)

 

A, žalbe, neće proći u 90%......, samo si otežavate............

 

Nastavak liječenja i opet na novu procjenu radne sposobnosti....moj recept....dok se još i to može. ;-)

Mrljo znam sve to.Zanimalo me je kako će i na koji način odgovoriti.:pljesce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije niti njima lako. Hajd, neka ti u kancelariju-ured "prolete" 40-50-100 nesposobnih za rad.

 

Sam bi sebe doveo u situaciju........pa ako su ovi svi nesposobni.......što sam sve prelistao i vidio...............možda sam i ja .............

 

;-)

 

A, "ovi odozgora" te drže pod "povećalom".

 

Nije ni liječnicima-vještacima lako.

 

Kad popizde, bit će ovako:

 

- Sposoban, marš napolje iz kancelarije (naravno-ne smiješ pisnuti).

- Nesposoban, sačekaj malo (pokušaj prigovoriti) i, onda dođe "macan" od 120 kila i dva metra i izbaci te kroz prozor.

 

Ako je sa prvog kata, dobro si i prošao ;-)

 

Dok budeš letio, ako se sjetiš, vikni: Ja sam branitelj, HRVI_______tres, ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete postavljati pitanja prvostupanjskom vještaku u HZMO (kako sam prošao...).

 

On o tome ne odlučuje, postoji povjerenstvo, a on daje samo prijedlog.

 

Njegova je uglavnom "zadnja" ali blesavo je čovjeka pitati, kako sam prošao, ne zna niti on kako će povjerenstvo odlučiti............

 

Hajd, zamislite se na njegovom mjestu, a dolaze "biseri" koji svašta pitaju ...........................

 

Upamtite, on (vještak ne odlučuje, već samo predlaže) , a povjerenstvo odlučuje o mirovini.

 

Dakako, u mirovinu, sve teže - tko je "jamio".................

 

;-)

 

A, žalbe, neće proći u 90%......, samo si otežavate............

 

Nastavak liječenja i opet na novu procjenu radne sposobnosti....moj recept....dok se još i to može. ;-)

..prošle, ne prošle..pisao žalbu na nagovor prijatelja jer im se sve češće događa da ih na slijedećem vještačenju vještak upita "a zašto se niste žalili na prošlo rješenje, ispada da se slažete s mišljenjem vještaka/povjerenstva"..psihološka igra ili alibi za novo odbijanje..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrijeme prolazi, a u tzv. "vojnu mirovinu"............?

 

Znamo kad je Domovinski rat završio.

 

 

Malo me sada iznenađuješ tko je jamio jamio, vojna mirovina pod navodnicima zna se kad je rat za vršio jednom prilikom savjetovao si da se treba žaliti na sve sad si žalbama otežavamo stvari znamo

kad je završio drugi svjetski rat i koliko ima mirovina iz tog razdoiblja kad če već doći kraj tome jamanju i raditi se pošteno zar je dovoljno reči ko je jamio jamio i neka tako ostane !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predam žalbu 6.10 i danas zovem ZG kaže ženska vaš predmet još uvijek stoji u Zadru na mirovinskom a oni su ga dužni proslijediti nama u Zagreb,nema lijepa naša je zakon,da je nema trebalo bi je izmisliti,spis je kao pušten u rad 10.10 i još nije stigao u ZG biće ga nose na Magarcu ili voze u karioli,koja je ovo država ma zakon je i gotovo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo me sada iznenađuješ tko je jamio jamio, vojna mirovina pod navodnicima zna se kad je rat za vršio jednom prilikom savjetovao si da se treba žaliti na sve sad si žalbama otežavamo stvari znamo

kad je završio drugi svjetski rat i koliko ima mirovina iz tog razdoiblja kad če već doći kraj tome jamanju i raditi se pošteno zar je dovoljno reči ko je jamio jamio i neka tako ostane
!

 

Kad sam ja to napisao da se treba žaliti na sve?

 

Hajd, pronađi taj post.

 

Napisao sam tj. sugerirao da žalbe ne prolaze. Uvijek je bolje ići na obnovu postupka.

 

kad je završio drugi svjetski rat i koliko ima mirovina iz tog razdoiblja kad če već doći kraj tome jamanju i raditi se pošteno zar je dovoljno reči ko je jamio jamio i neka tako ostane

 

Za drugi svjetski rat me nije briga. Nisam se tada niti rodio, ali vidim da ti vodiš brigu o tome. Možda nemaš dovoljno svojih problema (nadam se da nemaš).

 

e020.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i 10 posto je velika brojka znači da uvijek jedan od deset uspije nije ni taj podatak za baciti,podaci o korisnicima prava na temelju prava iz 2 sv.rat. su zabrinjavajući znamo i kada je on završio moramo ga spomenuti kada su u pitanju branitelji iz Domovinskog rata jer našim političarima su puna usta antifašizma a branitelji su im postali smetnja ,što se pak tiće vještaka imaju oni dobra primanja ,dnevnice i naknade ne moraju se onda arogantno ponašati taman da ih netko i nešto pita on je izabrao taj poziv nije ga nitko tjerao na taj zadatak svjedoci smo na forumu koliko je branitelja imalo neugodna iskustva na vještačenju od ismijavanja do vrijeđanja dio krivice za takvo stanje sa braniteljima snose i doktori jer javna je tajna dok su trpali eure u džepove od lažnih invalida i uspijevali izvući lovu od onih koji su imali sve papire čiste bili su kulturni i nisu provocirali ,možda sam nešto krivo memorirao vizavi žalbi moje iskrene isprike što se tiče mojih problema nisi jedini koji tako misli bitno mi je da ih znam ja i stvoritelj i uz njegovu pomoć nekako izlazim na kraj sa njima .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

pozdrav svima

da ne otvaram novu temu kad se već tiče vještačenja,čuje sam nedavno da se ukida županisjko vještačenje i to od nove godine dakle svako buduće vještačenje će se vršiti u centralnoj zgradi tj u zg,neznam koliko je to točno,ako neko zna nešto o ovome neka napiše,nadam se da će to biti bolje za nas sretnike koji nismo riješili svoj status do kraja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima

da ne otvaram novu temu kad se već tiče vještačenja,čuje sam nedavno da se ukida županisjko vještačenje i to od nove godine dakle svako buduće vještačenje će se vršiti u centralnoj zgradi tj u zg,neznam koliko je to točno,ako neko zna nešto o ovome neka napiše,nadam se da će to biti bolje za nas sretnike koji nismo riješili svoj status do kraja

 

Ne vjerujem u to. To je netko nešto "lupio" (da tako kažem-napišem...)

 

Vještačenje (procjena radne sposobnosti) se radi-obavlja ili kako već hoćeš, u općini u kojem području imaš prebivalište, odnosno u HZMO-u. To je prvostupanjska procjena tvoje radne sposobnosti, a sva se dokumentacija prvostupanjskog vještaka kod kojeg si bio (prijedlog) ionako se provjerava u Zagrebu.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima

da ne otvaram novu temu kad se već tiče vještačenja,čuje sam nedavno da se ukida županisjko vještačenje i to od nove godine dakle svako buduće vještačenje će se vršiti u centralnoj zgradi tj u zg,neznam koliko je to točno,ako neko zna nešto o ovome neka napiše,nadam se da će to biti bolje za nas sretnike koji nismo riješili svoj status do kraja

 

za takav prijedlog zalažu se branitelji na prosvjedu u savskoj to je jedan od uvjeta vladi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

04.11. sam predao žalbu na odluku prvostupanjske, do danas nisam primio odgovor od drugostupanjske.

Ima li kakav rok u kojem moraju riješiti i poslati rješenje?

Zadnje saznanje koje imam je da mi je predmet na višem medicinskom vještačenju (zvao središnju službu u Zagrebu) i nemam blage što to znači, jer su me prvi put kad sam izlazio na vještačenje ekspresno odbili u Zagrebu i također žurno poslali odbijenicu.

 

Ili sam ja kao i uvijek u svemu iznimka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete postavljati pitanja prvostupanjskom vještaku u HZMO (kako sam prošao...).

 

On o tome ne odlučuje, postoji povjerenstvo, a on daje samo prijedlog.

 

Njegova je uglavnom "zadnja" ali blesavo je čovjeka pitati, kako sam prošao, ne zna niti on kako će povjerenstvo odlučiti............

 

Hajd, zamislite se na njegovom mjestu, a dolaze "biseri" koji svašta pitaju ...........................

 

Upamtite, on (vještak ne odlučuje, već samo predlaže) , a povjerenstvo odlučuje o mirovini.

 

Dakako, u mirovinu, sve teže - tko je "jamio".................

 

;-)

 

A, žalbe, neće proći u 90%......, samo si otežavate............

 

Nastavak liječenja i opet na novu procjenu radne sposobnosti....moj recept....dok se još i to može. ;-)

 

U pravu si, ali nije 90%, već oko 98% - 99% koliko sam čuo od jednog odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dajte malo logike:vještaci kao ne odlučuju o ničemu samo daju prijedlog a žalbe se odbijaju 90%,to znači da je vrlo bitno mišljenje vještaka jer u većini slučajeva njihovo mišljenje prolazi,valjad ima i postotak za vještake koliko od njihovih "nebitnih a pozitivnih mišljenja" prolazi i to stavite se na njihov položaj su priče za malu djecu,nije posao vještaka da brine i razmišlja o proračunu ako je onda neka svi pređu pod ministarstvo Lalovca,njihovo je da ocjenjuju medicinsku dokumentaciju i ništa više,tto je kao da kažeš policajac kad te kažnjava u prometu mora gledati tvoja primanja jer nemožemo svi plaćati jednako(nemamo iste mogućnosti) al naravno to je protuzakonito,ljudi moji kako tumačimo zakone i prava kako nam paše

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najviše sve ovisi o vještaku, to je nepobitno. Ako on sruši, ruše automatski i ostali, ako on riješi pozitivno, velika je šansa da će to napraviti i ostali.

 

Znam iz svog primjera i primjera prijatelja koji su prošli i pozitivno i negativno, kako su prošli kod prvostupanjskog vještaka tako su prošli i dalje.

 

Jedino je jednom prijatelju prošla žalba na drugostupanjskom i to pozitivno za njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najviše sve ovisi o vještaku, to je nepobitno. Ako on sruši, ruše automatski i ostali, ako on riješi pozitivno, velika je šansa da će to napraviti i ostali.

 

Znam iz svog primjera i primjera prijatelja koji su prošli i pozitivno i negativno, kako su prošli kod prvostupanjskog vještaka tako su prošli i dalje.

 

Jedino je jednom prijatelju prošla žalba na drugostupanjskom i to pozitivno za njega.

 

Meni je u dva navrata prvostupanjski vještak povisio omjer rata u inv. mirovini, A Povjerenstvo MOBMS ga je primoralo da vrati kako je i bilo. To su sami naveli u odgovoru Središnje službe (žalba se odbija) na moju žalbu na prvostupanjsko rješenje HZMO-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Ako nekoga zanima:

 

http://zakon.poslovna.hr/public/uredba-o-medicinskom-vjestacenju-u-mirovinskom-osiguranju/487255/zakoni.aspx

 

ako ja ovo dobro tumačim ,žalba se treba riješiti u roku od 10 dana:

 

(1) Viši vještak dužan je donijeti nalaz i mišljenje u roku od 10 dana od dana primitka žalbe, ako daje nalaz i mišljenje bez prethodnog pregleda žalitelja. Ako je potreban pregled žalitelja, viši vještak dužan je dati nalaz i mišljenje u roku od 5 dana nakon obavljenog pregleda.

tako piše u zakonu ,ali može se tumačiti i ovako predmet stoji neriješen u službi i onda se sjete i izvade ga za ovlaštenog vještaka kad on primi predmet u obradu tada teče vrijeme navedeno zakonom zbog toga ljudi čekaju rješenja po nekoliko mjeseci i duže što se opravdava nedovoljnim brojem vještaka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

04.11. sam predao žalbu na odluku prvostupanjske, do danas nisam primio odgovor od drugostupanjske.

Ima li kakav rok u kojem moraju riješiti i poslati rješenje?

Zadnje saznanje koje imam je da mi je predmet na višem medicinskom vještačenju (zvao središnju službu u Zagrebu) i nemam blage što to znači, jer su me prvi put kad sam izlazio na vještačenje ekspresno odbili u Zagrebu i također žurno poslali odbijenicu.

 

Ili sam ja kao i uvijek u svemu iznimka?

 

Odi na google stranica 2:Mira Tovič Svi će se vještačiti po istom zakonu možda ti bude što jasnije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odi na google stranica 2:Mira Tovič Svi će se vještačiti po istom zakonu možda ti bude što jasnije

Pročitano i "sve mi je jasno ko i prije" i lakše je postaviti link:

http://www.savez-slijepih.hr/hr/clanak/2-mira-tovic-poslodavci-su-me-pitali-da-li-cete-imati-dovoljno-osoba-invaliditetom-1661/

A kako će se vještačiti kao i do sada kako koga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isti vrag kao i do sada, jedino što će se neke stvari jako pojednostaviti:

 

- pravi invalidi će se brže rješavati, tj. dobiti će negativno rješenje u kraćim rokovima

- lažnjake koji su već ostvarili mirovinu i ostalo nitko neće dirati

- lažnjaci pak koji žele ostvariti mirovinu i ostala prava rješavati će to još brže i sve na jednom mjestu, možda čak i jeftinije

- područni uredi i dalje vode "igru" i odlučuju o sudbinama

- ako se i prijavi lažnjaka, što se time dobija, ništa, opet područni uredi vode "igru", ti isti koji su mu sve i dali

- e sad jedna caka i za prave invalide a da ostvare "prava", daju ti rješenje da si zbilja invalid ali da možeš obavljati taj i taj posao, e a sad ti pronađi taj posao

 

Ostaje dakle ona famozna: "Tko je jamio, jamio je" ili... plati masno pa u mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Isto stanje i kod mene, predao prije Dalmatino-39, još ništa. Zvao jednom na telefon, već poodavno i rekli da je na tom nekakvom višem medicinskom vještačenju, nemam pojma što je to, jer su prošli put ekspresno poslali negativni odgovor. Probati ću nazvati opet da vidim imaju li kakav noviji info.

Ovo moje sra..e traje od 5 mjeseca prošle godine.

Bar imam nove dokumentacije sakupljene u međuvremenu pa sad kad me odbiju, tj. žalbu, mogu odmah drugi dan predati ponovno za novo vještačenje...iako znam kako će biti i 3 put.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se ne nadam ničemu,mislim da kasnimo a opet treba tražiti pa kako bude,ako bude što novo javite,znači Stubi tvoj je već 4 mjeseca na tom ZAVOD ZA MEDICINSKO VJEŠTAČENJE,PROFESINALNU REHABILI.I ZAPOŠLJ.OSOBA S INVALID-SREDIŠNJA SLUŽBA,možda nam traže novo radno mjesto

 

vrlo utješno,briga me imam ja vremena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Stubi na dobrim željama, želim to isto tebi da riješiš to sve najzad u tvoju korist.

Ai tebi Dalmatino da ti rješe pozitivno.

Ali, jako sam skeptičan više o svemu. Od prvog do drugog vještačenja su se pojavile najgore bolesti...neke se pogoršale do krajnje granice, ove vezane za rat, pa se ove još gore pojavile sada, civilno.

 

Kako mi se čini zakasnili smo...podijelilo se sve ovima što podignu lijekove u ljekarni, izađu van i bace u prvu kantu za smeće i odu igrati nogomet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se ne nadam ničemu,mislim da kasnimo a opet treba tražiti pa kako bude,ako bude što novo javite,znači Stubi tvoj je već 4 mjeseca na tom ZAVOD ZA MEDICINSKO VJEŠTAČENJE,PROFESINALNU REHABILI.I ZAPOŠLJ.OSOBA S INVALID-SREDIŠNJA SLUŽBA,možda nam traže novo radno mjesto

 

vrlo utješno,briga me imam ja vremena

Da četvrti mjesec sad je na tom zavodu u međuvremenu sam imao telefonski poziv da provjere koje poslove mogu raditi malo šašavo ali pristao sam i dao odgovore na pitanja neznam što bi nam to mogli ponuditi za raditi otkaze djele svuda mladi idu van mogu mi jedino ponuditi posao prevaljivanja puta do groblja i da tamo ostanem jer za to sam nekako najbolji lijep pozdrav tebi dalmatio !

uređeno: od Stubi
nadopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stubi,kad ti je tocno zaprimljena zalba u Zagrebu? Meni je 06.11. prosle godine, trebalo je tocno mjesec dana da ode iz podrucnog ureda u Zagreb.

Danas sam zvao Zagreb i odgovor je da je predmet na medicinskom vjestacenju.

Cudno i sve cudnije, mene nitko nije zvao iz Zagreba.

 

Bolje da te ne zovu jer onda nisi sposoban za ništa a za Stubia očito misle da može još raditi,Stubi nemoj ovo pogrešno shvatiti samo razmišljam,ja molim boga da me ne pitaju za koji sam posao sposoban

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da četvrti mjesec sad je na tom zavodu u međuvremenu sam imao telefonski poziv da provjere koje poslove mogu raditi malo šašavo ali pristao sam i dao odgovore na pitanja neznam što bi nam to mogli ponuditi za raditi otkaze djele svuda mladi idu van mogu mi jedino ponuditi posao prevaljivanja puta do groblja i da tamo ostanem jer za to sam nekako najbolji lijep pozdrav tebi dalmatio !

 

Rekao sam ja da ćemo postati druga Švicarska. Ovo njihov model. Naime, prijatelj mi tamo pao sa skele na baušeli pa dobio uz rješenje o invalidskoj mirovini od 2500 chf i popis poslova koje može obavljati ako mu je 2500 malo. Pa tako za dodatnih 1500 chf 4 sata dnevno vozi penziće od Doma do toplica. Jedva čekam da me obiju za Opću pa ponude neki masno plaćeni posao. Sorry, moram biti sarkastičan, u istim smo g......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Petre 14.10.2014.zaprimljena žalba.,a rješenje iz prvog stupa dobio sa zakašnjenjem od četri mjeseca postupak pokrenuo 17.03.2014. na prvom stupu bio 11.06.2014. rješenje doneseno 18.06.2014.rješenje dobio tek 1.10.2014. i pokrenuo žalbeni postupak do 30.12.2014.predmet kod višeg vještaka u središnjici a od 30.12.2014. na nekom zavodu za vještačenje odgovor je da treba biti strpljiv još jedno vrjeme do kad neznam

uređeno: od Stubi
ispravakispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Petre 14.10.2014.zaprimljena žalba.,a rješenje iz prvog stupa dobio sa zakašnjenjem od četri mjeseca postupak pokrenuo 17.03.2014. na prvom stupu bio 11.06.2014. rješenje doneseno 18.06.2014.rješenje dobio tek 1.10.2014. i pokrenuo žalbeni postupak do 30.12.2014.predmet kod višeg vještaka u središnjici a od 30.12.2014. na nekom zavodu za vještačenje odgovor je da treba biti strpljiv još jedno vrjeme do kad neznam

 

Znači od istog datuma nam je u tom zavodu(30.12) kada su te zvali telefonom prije 30.12 ili poslije samo da znam za sebe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Petre 14.10.2014.zaprimljena žalba.,a rješenje iz prvog stupa dobio sa zakašnjenjem od četri mjeseca postupak pokrenuo 17.03.2014. na prvom stupu bio 11.06.2014. rješenje doneseno 18.06.2014.rješenje dobio tek 1.10.2014. i pokrenuo žalbeni postupak do 30.12.2014.predmet kod višeg vještaka u središnjici a od 30.12.2014. na nekom zavodu za vještačenje odgovor je da treba biti strpljiv još jedno vrjeme do kad neznam

Ja sam žalbu predao 15.11.2014. i isto je na zavodu od 30.12.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I meni stoji datum 31.12. Kako nas jeb*

Stubi ti mozda imas neke sanse jer su te bar zvali, ali cini mi se da ja i Dalmatino smo i ovaj put sjeb**i. Al su ga ovaj put razvukli...a kad koga tamo nazoves tako su samilosni, skoro da pocnu plakati nad nasim sudbinama.

Vidjecemo sto ce biti na kraju, ali najbolje da mi ponovno sakupljamo novu dokumentaciju za novo vjestacenje, evo ja kroz ovih 7 mjeseci skupio pozamasnu hrpu novih dijagnoza.

Na kraju cemo i proci kad netko donese nasu smrtovnicu na mirovinsko, valja cemo onda proci, ali i to je upitno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I meni stoji datum 31.12. Kako nas jeb*

Stubi ti mozda imas neke sanse jer su te bar zvali, ali cini mi se da ja i Dalmatino smo i ovaj put sjeb**i. Al su ga ovaj put razvukli...a kad koga tamo nazoves tako su samilosni, skoro da pocnu plakati nad nasim sudbinama.

Vidjecemo sto ce biti na kraju, ali najbolje da mi ponovno sakupljamo novu dokumentaciju za novo vjestacenje, evo ja kroz ovih 7 mjeseci skupio pozamasnu hrpu novih dijagnoza.

Na kraju cemo i proci kad netko donese nasu smrtovnicu na mirovinsko, valja cemo onda proci, ali i to je upitno...

Ko to zna tko ima šanse a tko ne sve je to prošlo sve moguće rokove po zakonu o upravnim postupcima rokovi su 60 dana po pravilniku o vještačenju 5 do 20 dana ,naši predmeti morali bi se rješavati po zakonu koji je važio 2014 a ne po zakonu koji je stupio na snagu 1.1.2015. po svemu bi trebalo da su naši predemeti na nekakvim revizijama jer po izjavi djelatnice zavoda ispada oni rade punom parom samo mi neznamo što, kako i u čiju korist

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, tu si u pravu, rokovi su odavno prošli, naši predmeti bi se trebali rješavati po starom zakonu... ali, OVO JE HRVATSKA, i sve je moguće.

Meni je već područni ured premašio sve rokove, poslana žalba ministru, poslan dopis u središnjicu odgovornoj osobi, međutim ovaj put nema ni od koga odgovora, do tada su odgovarali svaki put, sad više ni ne odgovaraju.

 

Bar da smo zdravi, pa da se sa obiteljima pokupimo i odemo bilo kud, ljepše je svagdje nego u ovoj državi totalne anarhije... a ovako žderi tablete i jauči u sebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ko to zna tko ima šanse a tko ne sve je to prošlo sve moguće rokove po zakonu o upravnim postupcima rokovi su 60 dana po pravilniku o vještačenju 5 do 20 dana ,naši predmeti morali bi se rješavati po zakonu koji je važio 2014 a ne po zakonu koji je stupio na snagu 1.1.2015. po svemu bi trebalo da su naši predemeti na nekakvim revizijama jer po izjavi djelatnice zavoda ispada oni rade punom parom samo mi neznamo što, kako i u čiju korist

Koji je to zakon stupio na snagu 1.1.2015.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ajd' da te malo i razveselim,..to što imaš 20 %hrvi ,nema nikakve veze sa omjerom koji dobijaš od mirovinskog,........što znaći sa 20% hrvi može dobiti i 100% u svezi rata,......e druga je priča što to nečeš dobiti :).........u zadnje vrijeme su ti omjeri sve manji i manji......

 

a ostalo sam ti odgovorio na mail

--------------------------------------------------------------------------------------------

nemogu vjerovati da već niste naučili sa foruma da je invalidnost od recimo 20% jedna stvar a HRVI i omjer rat - mir sasvim nešto drugo.20% invalidnosti je mjesečni iznos od 114,00 kn i nešto lipa to zanemarite, i to je to. Ako ne ostvarite pravo na RVI i opću nesposobnost mirovina će biti vjerovatno najmanja braniteljska , ako dobijete RVI i potvrđeno drugostupanjsko rijašenje sa omjerom rat-mir ili 100% rat onda je to po činu ili ustrojbenom mjestu daleko veća mirovina ali tome se nebi previše nadao osim ako niste ranjeni i da imate debelu med. dokumentaciju u svezi ranjavanja ili PTSP-a.Mislim da su vojne mirovine iz DR-a završile ili su toliko rijetke da se mogu na prste jedne ruke nabrojiti u godini dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

--------------------------------------------------------------------------------------------

nemogu vjerovati da već niste naučili sa foruma da je invalidnost od recimo 20% jedna stvar a HRVI i omjer rat - mir sasvim nešto drugo.20% invalidnosti je mjesečni iznos od 114,00 kn i nešto lipa to zanemarite, i to je to. Ako ne ostvarite pravo na RVI i opću nesposobnost mirovina će biti vjerovatno najmanja braniteljska , ako dobijete RVI i potvrđeno drugostupanjsko rijašenje sa omjerom rat-mir ili 100% rat onda je to po činu ili ustrojbenom mjestu daleko veća mirovina ali tome se nebi previše nadao osim ako niste ranjeni i da imate debelu med. dokumentaciju u svezi ranjavanja ili PTSP-a.Mislim da su vojne mirovine iz DR-a završile ili su toliko rijetke da se mogu na prste jedne ruke nabrojiti u godini dana.

Ako sam u profesionalnoj i sada tražim na PTSP opću nesposobnost,pojasni mi u čemu griješim molim te,moj je moto traži ono što ti zakon omogućava u prijevodu ako se ne boriš za sebe neće ti niko dati,po tvome bi trebao čekati 65 i mirovati meni se neda baš,tražim dok god imam zakonske osnove za ono što tražim,tu masu ljudi uopće ne čita postove a komentira ,ko od nas traži vojnu mirovinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako sam u profesionalnoj i sada tražim na PTSP opću nesposobnost,pojasni mi u čemu griješim molim te,moj je moto traži ono što ti zakon omogućava u prijevodu ako se ne boriš za sebe neće ti niko dati,po tvome bi trebao čekati 65 i mirovati meni se neda baš,tražim dok god imam zakonske osnove za ono što tražim,tu masu ljudi uopće ne čita postove a komentira ,ko od nas traži vojnu mirovinu?

------------------------------------------------------------------------------------------

Nemam ja ništa protiv prijatelju to što ti imaš pravo da ti se profesionalna prevede u opću i to na osnovu PTSP-a. To je tvoje zakonsko pravo,ali za opću po toj dijagnozi trebaš imati debeli dosje liječenja,testiranja,ratni put, kontrola i barem 4 - 5 puta na komisiji.Ako to imaš možda se i smiluju, daj bože da dobiješ ali mislim da je ovo postala nemoguća misija više. To je samo moje mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

------------------------------------------------------------------------------------------

Nemam ja ništa protiv prijatelju to što ti imaš pravo da ti se profesionalna prevede u opću i to na osnovu PTSP-a. To je tvoje zakonsko pravo,ali za opću po toj dijagnozi trebaš imati debeli dosje liječenja,testiranja,ratni put, kontrola i barem 4 - 5 puta na komisiji.Ako to imaš možda se i smiluju, daj bože da dobiješ ali mislim da je ovo postala nemoguća misija više. To je samo moje mišljenje.

 

 

Znam i sam da je teško kad nemam nikog da me gura i znam da sa 2000 kuna živim ko pas,kod psihića sam od 1994,u profesionalnoj sam od 1999,bolnička za psihu imam 2,dnevne imam 2,i nemam samo PTSP nego i F62 a koliko znam sa njim nisi sposoban za rad ,naravno to vrijedi kako za koga,frend mi je prije par mjeseci išao u 41 u mirovinu sa 7 godina radnog staža i sa PTSP 30% i sa jednim bolničkim i čovjek dobio mirovinu oko 3000 kuna a vidiš nije da nemam papirologije al nedaju par sto kuna više,nema veze ,ponavljam idem dok imam zakonsko pravo,moj cilj je ta od oko 2400 ako je to puno ebem njih i državu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

------------------------------------------------------------------------------------------

Nemam ja ništa protiv prijatelju to što ti imaš pravo da ti se profesionalna prevede u opću i to na osnovu PTSP-a. To je tvoje zakonsko pravo,ali za opću po toj dijagnozi trebaš imati debeli dosje liječenja,testiranja,ratni put, kontrola i barem 4 - 5 puta na komisiji.Ako to imaš možda se i smiluju, daj bože da dobiješ ali mislim da je ovo postala nemoguća misija više. To je samo moje mišljenje.

 

Strogo uzevši, CheKirac, nigdje ne piše koliko kontrola moraju imati, koliko "debela" dokumentacija mora biti i za kraj - ratni put, kakav mora biti. A da HRVI ,pa makar i 20% ne igra ulogu prilikom procjene vještaka, e tu se ne bih složio. Ako je HRVI iz one bolesti zbog koje traži vještačenje ,onda itekako pomaže. Također i za izračun mirovine HRVI ima značajan udio u koeficijentu prilikom izračuna. Na koncu , i dobro je kad bi se branitelji češće podvrgavali pretragama jer svi govorimo o pobolu branitelja , ali te nitko ne može natjerati na preglede. Ako ljudi imaju prava po Zakonu , neka ih koriste. Sramotno je što te zakonima zakidaju za nešto što je masa drugih iskoristila. Npr. , bratić mi je otšao u ZNG 20.listopada 1991 , a do tada je bio u NZ od lipnja ili srpnja. Do promjene Zakona je došlo 2009.-te i on više nema pravo na status Dragovoljca dok oni koji su prije izglasavanja Zakona imaju potvrde i ostvaruju taj status. Mi smo samo pokusni kunići kojekakvih izmjena Zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Strogo uzevši, CheKirac, nigdje ne piše koliko kontrola moraju imati, koliko "debela" dokumentacija mora biti i za kraj - ratni put, kakav mora biti. A da HRVI ,pa makar i 20% ne igra ulogu prilikom procjene vještaka, e tu se ne bih složio. Ako je HRVI iz one bolesti zbog koje traži vještačenje ,onda itekako pomaže. Također i za izračun mirovine HRVI ima značajan udio u koeficijentu prilikom izračuna. Na koncu , i dobro je kad bi se branitelji češće podvrgavali pretragama jer svi govorimo o pobolu branitelja , ali te nitko ne može natjerati na preglede. Ako ljudi imaju prava po Zakonu , neka ih koriste. Sramotno je što te zakonima zakidaju za nešto što je masa drugih iskoristila. Npr. , bratić mi je otšao u ZNG 20.listopada 1991 , a do tada je bio u NZ od lipnja ili srpnja. Do promjene Zakona je došlo 2009.-te i on više nema pravo na status Dragovoljca dok oni koji su prije izglasavanja Zakona imaju potvrde i ostvaruju taj status. Mi smo samo pokusni kunići kojekakvih izmjena Zakona.

 

Na moju žalost ovi na vještačenju očito razmišljaju ko CheKirac jer moj trajni HRV-i 20 % ne znači ama baš ništa,ja sam išao u profesionalnu bez HRV-i i sada sam mislio dobio sam trajno 20 % HRV-i valjda će dati opću ako su većina branitelja išli u mirovinu sa PTSP al naravno kod nas sve vrijedi kako za koga,najbolje od svega je što mi je na rješenju od vještačenja navela da nema promjena očito 4 liječnička povjerenstva za HRV-i ništa ne znače,za mene je apsurd da pored pustih povjerenstva,revizija ovi lokalni vještaci mogu pobijati ta mišljenja ko od šale,ko su oni koje to oni škole imaju, i samo nemoj te opet o proračunu,država nema love bla,bla,za to treba otvoriti drugu temu,proračun itd. ovdje se raspravlja o vještačenjima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na moju žalost ovi na vještačenju očito razmišljaju ko CheKirac jer moj trajni HRV-i 20 % ne znači ama baš ništa,ja sam išao u profesionalnu bez HRV-i i sada sam mislio dobio sam trajno 20 % HRV-i valjda će dati opću ako su većina branitelja išli u mirovinu sa PTSP al naravno kod nas sve vrijedi kako za koga,najbolje od svega je što mi je na rješenju od vještačenja navela da nema promjena očito 4 liječnička povjerenstva za HRV-i ništa ne znače,za mene je apsurd da pored pustih povjerenstva,revizija ovi lokalni vještaci mogu pobijati ta mišljenja ko od šale,ko su oni koje to oni škole imaju, i samo nemoj te opet o proračunu,država nema love bla,bla,za to treba otvoriti drugu temu,proračun itd. ovdje se raspravlja o vještačenjima

Moje je mišljene da sve ovisi o tome kako su se gospoda(vještaci)probudili to jutro kada ideš kod njih na vještačenje.Ako nisu dobili od žene ili ljubavnice ili je visok datum za njih a treba ići na godišnji bilo ljeto ili zlma njih briga za med. dokumentaciju ili po seljački moš se jeb....mrljo%202.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje je mišljene da sve ovisi o tome kako su se gospoda(vještaci)probudili to jutro kada ideš kod njih na vještačenje.Ako nisu dobili od žene ili ljubavnice ili je visok datum za njih a treba ići na godišnji bilo ljeto ili zlma njih briga za med. dokumentaciju ili po seljački moš se jeb....mrljo%202.gif

 

Ima i toga ništa joj nisam dao,stara je i ružna muž je biće više neće i onda se na meni ispraznila,nek joj bog sudi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam i sam da je teško kad nemam nikog da me gura i znam da sa 2000 kuna živim ko pas,kod psihića sam od 1994,u profesionalnoj sam od 1999,bolnička za psihu imam 2,dnevne imam 2,i nemam samo PTSP nego i F62 a koliko znam sa njim nisi sposoban za rad ,naravno to vrijedi kako za koga,frend mi je prije par mjeseci išao u 41 u mirovinu sa 7 godina radnog staža i sa PTSP 30% i sa jednim bolničkim i čovjek dobio mirovinu oko 3000 kuna a vidiš nije da nemam papirologije al nedaju par sto kuna više,nema veze ,ponavljam idem dok imam zakonsko pravo,moj cilj je ta od oko 2400 ako je to puno ebem njih i državu

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Prijatelju premalo bolničkog liječenja samo dva ležanja, malo.i tu mi nešto nije kako treba, ili imaš PTSP dij.F43.1 ili F 62 nemožeš imati i jedno i drugo.Ja imam samo F62 , a to je točno"promjena osobnosti uslijed katastrofičnog događaja" amen, PTSP- F43.1 je depresija, negovori točno decidirano o čemu se radi.Pobrkali ti doktori dijagnoze, F 62.0 je veći postotak invalidnosti čim tije prva F43.1. od 20% nemožeš dobiti više a i pitanje je opće nesposobnosti.Opet govorim iz svog iskustva što sam prošao, 6 bolničkih lječenja, 8 dnevnih i kontrole svakih 2 -3 mj. kako kad. Psihološko testiranje svako bolničko liječenje,promjena terapija itd.itd. 30% RVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto bi dva ležanja bila malo?..dali ja onda imam nesreću što sam godinama kod cijenjene psihijatrice kojoj nije na prvom mjestu trpanje u krevet i "zombiranje" 21 dan?..nego su joj na prvom mjestu "dnevne" i godinama organzirane braniteljske grupe tri puta tjedno s članovma obitelji trošeći svoje slobodno vrijeme (naravno da nam je to sve papirnato popraćeno..) pa nema ni jednog branitelja koji je počinio suicid i jako malo onih kojima se obitelj raspala..ako je uvjet za Opću "16 ležanja", ja bih rađe opet prošao ovakav naćin lijećenja pa makar nikad Opću ne dobio..

A garantiram da kad mi je odredila (poznavajući sve nas u dušu) F43.1 i F33, te psiholog dao mišljenje "da se radi o premorbidno adaptiranoj ličnosti sklonoj (ovo dalje ću prešutit), koje je nastalo zbog dugogodišnjih dužnosti i zadataka u ratu, da je to relevantnije od 6 ležanja. Ako to nije relevantno komisijama, kako je sigurnosnim službama zbog kojih sam se i jučer morao javiti u 11h, u PP u mjestu boravka..sapienti sat..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma kakva bolnicka lezanja...kakvi pregledi...kakve terapije...?

Sve ovisi o vjestaku i tocka.

Ne pridrzavaju se zakona, tj. Liste bolesti i ostalih zakonskih odredbi.

Ja imam debelu dokumentaciju, 30% HRVI trajno, ranjavanje, ozljede i bolesti te puno bolnickog lezanja. I dan-danas se lijecim, redovne pretrage, bolnicka lezanja i more ljekova za 32 dijagnoze.

PTSP mi je na 4 mjestu, uz teski depresivni poremecaj uzrokovan ratom, bolesti.

 

I na vjestacenju mi vjestak odluci da sam potpuno zdrava osoba, a nije napisao ni obrazlozenje ni misljenje i spis mi je prazan i ne daju mi uvid u njega, cak ni nakon zalbe odgovornoj osobi za to u ministarstvu a i zalbe samom ministru. Nisu se udostojili cak ni odgovoriti na zalbe.

 

Dok neki i dan danas dobiju bez problema mirovinu samo sa 20% PTSP, ja ne mogu ni uz sve ovo.

Danas je najbitnije, ako ides posteno kao ja i neki drugi, da ti vjestak "udjeli milost", ili ako ides neposteno da odes odredjenom covjeku i das, ovisi o zupaniji, odredjeni iznos novca i sve je sredjeno.

 

Ako drzava ima novca za ove sa vezama znaci da ima i za postene.

 

Ovdje se radi o nepostivanju zakonskih odredbi, nepostivanju liste bolesti i ozljeda, tj. o samostalnoj odluci vjestaka i nista drugo osim odbacivanja predmeta kad se ide legalnim putem a da bi se mogao namlatiti novac i osloboditi mjesta za ilegalno.

 

I na kraju tragikomedija na hrvatski nacin se nastavlja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Prijatelju premalo bolničkog liječenja samo dva ležanja, malo.i tu mi nešto nije kako treba, ili imaš PTSP dij.F43.1 ili F 62 nemožeš imati i jedno i drugo.Ja imam samo F62 , a to je točno"promjena osobnosti uslijed katastrofičnog događaja" amen, PTSP- F43.1 je depresija, negovori točno decidirano o čemu se radi.Pobrkali ti doktori dijagnoze, F 62.0 je veći postotak invalidnosti čim tije prva F43.1. od 20% nemožeš dobiti više a i pitanje je opće nesposobnosti.Opet govorim iz svog iskustva što sam prošao, 6 bolničkih lječenja, 8 dnevnih i kontrole svakih 2 -3 mj. kako kad. Psihološko testiranje svako bolničko liječenje,promjena terapija itd.itd. 30% RVI.

che nisi u pravu f 43.1 na timskom prikazu je dijagnoza koju za sada jedino priznaju kao pravi ptsp sve ostale dijagnoze su upitne tvoj poremećaj osobnosti je samo produkt ptsp kao i depresija u to sam se sam uvjerio na timskom prikazu u dubravi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... tvoj poremećaj osobnosti je samo produkt ptsp ...

 

tako nekako mi piše u zadnjem nalazu Psihologa,ako bi gledali ono baš pravo onda i oni bez nogu,bez jedne ruke i puno toga nisu za opću nesposobnost ,isto tako ako gledamo na što se sve dobijala opća PTSP bi trebao biti više nego dovoljan,ma ja se ne zamaram previše sa tim,od 2005 godine sam naučio da moram uvijek biti spreman na odbijanja i da idem dalje,tako samo čekam to rješenje i idem dalje,moje je da tražim njihovo da odrede što žele,ne po zakonu jer oni su zakon,samo da odrede ono što i kako žele,tu su najvažniji faktori broj 1 daš dobiješ to nemogu znači dolazi drugi faktor a to je onaj zvan sreća a ona varira kod svakoga pa i kod mene

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Petre , 32 dijagnoze???!!! Pa ti si popunio pola MKB-10.Da nisi slučajno bio prodavač limuna ? Šalim se , naravno. Ali , prijatelji dragi, budite malo realni i smirite se. Sva ova borba kroz život se polako pretvara u borbu - za život. Čuvajte živce koliko god možete jer znate i sami da zdrav čovjek ima tisuću želja , a bolestan samo jednu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je, Hasko, nazalost za mene.

Ako je tko zbilja sumljicav, a ima ih koliko vidim, mogu sve potvrditi nalazima specijalista.

Kroz godine se toga nakupilo i jos se nakuplja.

Dijagnoze kao niski tlak 80/60, manjak zeljeza, nizak secer, itd. u dijagnoze ni ne racunam.

 

Nedostatak novca za ljekove i putovanja na preglede je pridonio tome da se samo pojavljuju nove dijagnoze.

 

Oko 13 lezanja na neurologiji od 10 do 20 dana trajanja, na internoj oko 8 lezanja po 5 dana, 2 teske operacije na glavi, itd.

 

Ali da vas nedavim jer ima i ljudi u losijem stanju...

 

Stubi, sto da kazem, malo je neprimjereno jer bolje da si zdrav nego da cekas potvrdu invalidnosti, ali sretno sa rjesavanjem predmeta, dao Bog da ti bude pozitivno u tvoju korist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Petre da sam zdrav bilo bi lijepo zar bi me liječnik uputio na vještačenje imam 7 dijagnoza gdje specijalista ne očekuje poboljšanje pijem hrpu ljekova i još neke koje si mogu priuštiti u slobodnoj prodaji tako da hasko nima bolestan čovjek jednu želju za sve želje potrebno je imati ako želiš umrjeti i to je skupo ako se želiš lječiti još skuplje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Petar je napisao:

Kroz godine se toga nakupilo i jos se nakuplja.

Dijagnoze kao niski tlak 80/60, manjak zeljeza, nizak secer, itd. u dijagnoze ni ne racunam.

 

Sovinjon, Merlot ili sl,crveni alkoholni barbiturati mogu popraviti krvnu sliku ili neko jeftinije crno.....ali ne miješaj to sa tabletama tabletama jer si onda "gotov".

 

Razgovaraj sa svojom liječnicom, a vezano za tlak. I, pazi da ti se kazaljke ne "poklope".

 

Moraš na pretrage (vaditi krv-mokraću....) dan prije toga-stroga dijeta.

 

Pazi kod ovih vina da ti se osim tlaka ne digne "belegija" a015.gif

 

Do pola litre dnevno.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno Mrljavac na savjetu.

Alkohol ne smijem zbog tableta, 3 vrste zbog psiholoških problema, 3 vrste zbog neuroloških, 2 vrste zbog bolova i 2 vrste za centar za ravnotežu koje mi to ne dozvoljavaju, svaki put mi svi doktori napominju da zbog tih tableta ne smijem alkohol ni pomirisati.

Zbog ostalih tableta bi išlo, ali zbog ovih ne.

 

To mi je što si ti predložio i više doktora napomenulo da bi crno vino već kroz dva-tri mjeseca dovelo dosta stvari kod mene u red, naročito tlak, kolesterol, začepljene vene u vratu i nogama, manjak željeza a čak i šećer bi doveo donekle u normalu...ali eto.

 

Ma najgore mi je to kad se još spusti tlak i šećer što padam u nesvjest (dobro, tu dosta i centar za ravnotežu zezne stvar), te često nezgodno padnem pa su tu onda i udarci u glavu i zguljeni laktovi i sl. A ako mi dođe do 100 ili preko 100 takvo me mrtvilo uhvati da nemogu opisati.

 

Ima tu i smješnih situacija, u svoj nevolji, kad je mlada sestra u bolnici pri redovnom mjerenju tlaka izmjerila tlak 70/50 i počela vrištati i trčati po doktora uz takvu viku i dozivanje da sam pukao od smjeha.

 

Tlak mi je inače valjda obiteljsko naslijeđe, i pokojni otac je imao jako niski tlak čitav život.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanimljiv ovaj novi zakon o jedinstvenom vjetačenju.....

http://www.savez-slijepih.hr/hr/clanak/2-mira-tovic-svi-ce-se-vjestaciti-istim-kriterijima-2015-1616/

jedan citat:

Naš CSI trenutačno radi velik dio posla, revidira sva pozitivna rješenja koja se donose i koja automatski dolaze na kontrolu...

 

šta to znaći za branitelje koji su na obradama...ako dobiju pozitivno rješenje npr. poveča mu se omjer ili dobije opču itd...da li to ide na to novo vještačenje ili ide na reviziju ministarstva branitelja kao prije ?......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanimljiv ovaj novi zakon o jedinstvenom vjetačenju.....

http://www.savez-slijepih.hr/hr/clanak/2-mira-tovic-svi-ce-se-vjestaciti-istim-kriterijima-2015-1616/

jedan citat:

Naš CSI trenutačno radi velik dio posla, revidira sva pozitivna rješenja koja se donose i koja automatski dolaze na kontrolu...

 

šta to znaći za branitelje koji su na obradama...ako dobiju pozitivno rješenje npr. poveča mu se omjer ili dobije opču itd...da li to ide na to novo vještačenje ili ide na reviziju ministarstva branitelja kao prije ?......

to znaći svi oni koji se pojave sa nekim zahtjevom koje si napomenuo u slučaju pozitivnog rješenja csi revidira ista pa i one koji idu na ponovnu procjenu nakon tri godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da,a šta je sa revizijom ministarstva branitelja,....ako je ovo jedinstveno,čemu onda još jedna revizija....ili je više nema......

Ministarstvo branitelja revidira pitanja iz svog djelokruga csi iz djelokruga mio, rada i socijalne skrbi ali i oni surađuju sa ministarstvom branitelja, uredima državne uprave za sada se stećena prava neće revidirati kako kaže zavod jer tu nebi bilo kraja za sada rade samo na anonimnim prijavama njih za sada ima 400 ali kako se povećava jaz među braniteljima i zavist kao grjeh među ljudima očekivat je da će broj rasti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oni tvde da su napravili jedinstveno tijelo.....a na ovaj način su napravili jedino da branitelji imaju dvije revizije.....

i da što se tiće prijave......neka budala te prijavi i oni mogu ponovo te vještačiti...a po sadašnjim jedinstvenim pravilnicima čas posla postaneš sposoban za rad.....

nije ovo zasad uzelo maha...ali u godinama koje slijede..tko zna.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oni tvde da su napravili jedinstveno tijelo.....a na ovaj način su napravili jedino da branitelji imaju dvije revizije.....

i da što se tiće prijave......neka budala te prijavi i oni mogu ponovo te vještačiti...a po sadašnjim jedinstvenim pravilnicima čas posla postaneš sposoban za rad.....

nije ovo zasad uzelo maha...ali u godinama koje slijede..tko zna.....

Slažem se sa tobom kad im ponestane posla mogu sami izmišljati anonimne prijave, tko zna može ministarstvo branitelja kroz vrijeme zatražiti usluge jedinstvenog tjela vještačenja da smanji svoje rashode

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija