Jump to content

državljanstvo ima ... nema


natalija21

Preporučene objave

Poštovani, pišem u nadi da će mi neko moći pomoći. Rođena sam u Zagrebu 1966. godine, u rodnom listu nemam republičko državljanstvo već stoji SFRJ. Otac mi je iz Mrkonjić Grada, ali živio je u Zagrebu od 15.-te godine, majka mi je hrvatski državljanin.

U Zagrebu sam završila osnovnu i srednju školu i fakultet... rodila sam sina 1990. godine u Zagrebu, i bila sam udata za hrvatskog državljanina.

Odselila sam se iz Hrvatske u 11/1991. godine i otišla u Njemačku i 1993. došla u Banja Luku gdje i sada živim.

Podnjela sam zahtjev za državljanstvo 1991. i u rodnom listu od 1993. pisalo je da sam dobila hrvatsko državljanstvo 1993. broj i datum...

Kad sam 1999. htjela u Zagrebu izvaditi domovnicu u matičnom uredu su mi rekli da nemam državljanstvo i da sam stranac, sin je tog dana dobio hrvatsko državljanstvo. Pisala sam MUP-u da mi dostave objašnjenje i rješenje o prijemu ili odbijanju u hrvatsko državljanstvo, nije bilo odgovora osim jednom prilikom da se rješenje zagubilo, tako da sam tek 2013. preko Konzulata u Banja Luci dobila rješenje da mi je odbijen prijem u hrvatsko državljanstvo 1993. iako sam stekla uslove za sticanje državljanstvo, ali nije u interesu hrvatske države.

2o godina - je trajalo dok sam dobila rješenje...

Napominjem da hrvatsko državljanstvo imaju moje dvoje djece, suprug, roditelji, i sestra.

Koji je put da ga zatražim ponovo?

Hvala na strpljenju..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A otac vam je čijeg državljanstva?

 

I jesu li možda roditelji prilikom vašeg rođenja odlučili da ste i vi državljanstva države čiji je otac državljanin?

 

Otac mi je imao državljanstvo SRFR-BIH, i po automatizmu su sva djeca rođena do 1974. upisivana u matične knjige po ocu, tj. BiH.

Otac mi je 1997. godine dobio hrvatsko državljanstvo.

Hvala na pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija