Jump to content

Mirovina po čl.6 i posao na pola radnog vremena?


tetinho

Preporučene objave

Pozdrav svima!

30.9.2011. umirovljen sam po čl.6 i u Hzmo mi je rečeno da mi se,u slučaju da se opet zaposlim,mirovina "zamrzava" u potpunosti.

Danas sam razgovarao s jednim prijateljem koji je od danas (1.7.) u mirovini po čl.6. I on mi je rekao da je došli do promjene i da se sad i mi koji smo umirovljeni po čl.6 možemo zaposliti na pola radnog vremena iz zadržavanje dijela(ili čak cijele mirovine).

Zna li netko nešto o tome?

I kakva je situacija sa ugovorom o djelu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ja sam sa 31 .5 otišao u mirovinu starosnu po čl.6 i nemam pravo da radim.ili zamrzni mirovinu ili na crno druge ti nema. sa prijavom možeš kao sezonac za njemačku u šparoge jel ti tu ne ide staž.a pola radnog vremena i prijava to je ne izvedivo,za sve druge to važi samo za nas ne važi.provjereno danas u mirovinskom kod pravnika u sl.brodu.pozdrav....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ja sam sa 31 .5 otišao u mirovinu starosnu po čl.6 i nemam pravo da radim.ili zamrzni mirovinu ili na crno druge ti nema. sa prijavom možeš kao sezonac za njemačku u šparoge jel ti tu ne ide staž.a pola radnog vremena i prijava to je ne izvedivo,za sve druge to važi samo za nas ne važi.provjereno danas u mirovinskom kod pravnika u sl.brodu.pozdrav....

 

U pravu si.I ja sam u međuvremenu provjerio na internetu.Onaj ko jer umirovljen po posebnim propisima,a to smo u ovom slučaju mi (dvo) ne može raditi na pola radnog vremena uz zadržavanje mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

4.Može li korisnik mirovine raditi i primati mirovinu?

Korisniku mirovine koji se zaposli ili počne obavljati djelatnost na temelju koje postoji obveza na mirovinsko osiguranje, isplata mirovine se obustavlja. Iznimno, mirovina se ne obustavlja:

korisniku starosne mirovine koji je ostvario starosnu mirovinu i neposredno nakon ostvarene mirovine nastavi raditi do polovice punog radnog vremena uz izmijenjeni ugovor o radu,

korisniku starosne mirovine koji je ostvario starosnu mirovinu koji se tijekom korištenja prava zaposli do polovice punog radnog vremena,

korisniku invalidske mirovine zbog profesionalne nesposobnosti za rad, ostvarene prema prijašnjem Zakonu o mirovinskom osiguranju,

korisniku invalidske mirovine zbog djelomičnog gubitka radne sposobnosti,

korisniku koji obavlja sezonske poslove u poljoprivredi prema propisima o poticanju zapošljavanja i drugim propisima kojima je ovo pitanje uređeno na drugačiji način, kojima je izričito određeno da se isplata mirovine ne obustavlja,

korisniku koji ostvaruje drugi dohodak, odnosno obavlja drugu djelatnost (čl. 17. Zakona).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

30.9.2011. umirovljen sam po čl.6 i u Hzmo mi je rečeno da mi se,u slučaju da se opet zaposlim,mirovina "zamrzava" u potpunosti.

Danas sam razgovarao s jednim prijateljem koji je od danas (1.7.) u mirovini po čl.6. I on mi je rekao da je došli do promjene i da se sad i mi koji smo umirovljeni po čl.6 možemo zaposliti na pola radnog vremena iz zadržavanje dijela(ili čak cijele mirovine).

Zna li netko nešto o tome?

I kakva je situacija sa ugovorom o djelu?

Ne čačkajte mečku.Zakoni se lako promijene a vi popuš.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija