Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

moses

Povrat pogrešno uplaćenih sredstava u Proračun RH?

Preporučene objave

Poštovani,

 

može li se i na koji način zatražiti povrat greškom uplaćenog iznosa u državni proračun? Naime uplatila sam određeni iznos u proračun putem opće uplatnice u poštanskom uredu, iako nisam trebala jer mi je isto to već naplaćeno u sklopu određenog postupka.

 

Unaprijed zahvaljujem.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registracija vozila. Naime, na MUPovim stranicama su upute da se određeni iznosi trebaju platiti općom uplatnicom i donijeti prilikom prve registracije, što smo i učinili. Poslije su nam to isto naplatili u STP jer po novom se to plaća tamo, sve na jednom mjestu.

Dakle dvaput smo platili.

U STP su mi rekli da se obratim FINI za povrat....mada ne znam kakve oni imaju veze. Srećom nije neki veliki iznos.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Na katastru su mi rekli da će temeljem darovnog ugovora promijeniti podatke sa sestre na mene.

Plaćam li porez na taj darovni ugovor s obzirom da mi je to prva nekretnina gdje živim sa obitelji?

Da li ću i pri uknjižbi platiti porez s obzirom na navedenu okolnost, odnosno ako plaćam porez izgleda da ću ga platitii dava puta na darovani dio.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Biti ćete dužni platiti porez na promet nekretnina u visini od 5% vrijednosti darovane nekretnine.

 

Ne i porez na dar, obzirom je stupanjem na snagu Zakona o porezu na promet nekretnina, čl. 28. http://www.zakon.hr/z/69/Zakon-o-porezu-na-promet-nekretnina ukinuo odredbu čl. 6. http://www.zakon.hr/z/411/Zakon-o-financiranju-jedinica-lokalne-i-podru%C4%8Dne-%28regionalne%29-samouprave, u dijelu koji se odnosi na nekretnine.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

slican slucaj kao i u naslovu...

greskom uplatio opcom uplatnicom troskove opcinskog suda radi uknjidzbe vlasnistva...

ali premda ne postoji trenutno poslovni broj slucaja....jer u biti se nije nista pokrenulo....

kome da se obratim za povrat novca?....na opcinskom sudu su mi rekli da premda sam uplatio drzavnom proracunu, oni nemaju nista s time, jer je postupak uknjidzbe vec proveden i uplacen, a ova naplata ne posjeduje nikakav broj ....

moram li se obratiti minist. financija ili minist. pravosudja? postoji li poseban obrazac za takve slucajeve? treba li pokrenuti neke dokazne radnje da se dvaput naplatilo navedene trskove ili pokrenuti postupak stjecanja bez osnova?

moze li se uplatnica ponistiti ako je proslo samo nekoliko dana?

hvala unaprijed

pozdrav

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad


  • Online korisnici



×