Jump to content

zakonski rok za odgovor na upit


anonimno

Preporučene objave

ima tu jo nešto...

prema Zakonu o pravu na pristup informacijama morali bi dati podatke u roku od 15 dana, čini mi se, a ako to nisu u mogućnosti morali bi u roku 8 dana obavijestiti da će s tim kasniti.

No rijetko se i toga tko drži....Ali nije zgorega u zahtjevu naznačiti da se zahtjev podnosi "sukladno Zakonu o pravu na pristup informacijama" pa možda nekom zapne za oko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Virni malo ovamo u Zakon o pravu na pristup informacijama, nije dugačak:

http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zppi.asp

 

Dakle, prvo pismeni zahtjev. Po isteku roka dopis izravno "čelniku" sa zahtjevom da se odgovori u roku od 8 dana.

 

Dalje ne znam, pitao sam na drugom mjestu ali mi nisu odgovorili. U načelu, ide se Ministarstvu pravosuđa, a kazne za nepoštivanje ZPPI su nezgodne, iako mislim da u praksi nikada nisu niti će ikada biti izrečene.

 

Ja sam išo s pozivom na ZPPI do ministra, onda je profunkcioniralo, ukupno je trebalo cca 45 dana.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...

U principu, odgovor je već dan u postu #3.

 

Čl. 101. Zakona o općem upravnom postupku -

 

"(1) Službena osoba dužna je u slučajevima neposrednog rješavanja na zahtjev stranke rješenje donijeti i dostaviti ga stranci bez odgode, a najkasnije u roku od 30 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.

 

(2) Službena osoba dužna je u slučajevima vođenja ispitnog postupka na zahtjev stranke rješenje donijeti i dostaviti ga stranci najkasnije u roku od 60 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.

(3) Ako službena osoba u propisanom roku ne donese rješenje i dostavi ga stranci, stranka ima pravo izjaviti žalbu, odnosno pokrenuti upravni spor."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Zahtjev za komunalno opremanje sam podnio prije mjesec dana preporučeno sa povratnicom (zahtjev + Rješenje Min. branitelja koje potvrđuje moje pravo prema ZOPHBDR). Do sada nisam dobio nikakav odgovor osim telefonskog razgovora sa načelnikom da su zaprimili zahtjev ali će postupati : "...kada bude imao vremena". Da li je rok za postupanje u ovakvom slučaju 30 ili 60 dana ?

 

Ažurirano

 

Zahtjev za komunalno opremanje sam podnio prije mjesec dana preporučeno sa povratnicom (zahtjev + Rješenje Min. branitelja koje potvrđuje moje pravo prema ZOPHBDR). Do sada nisam dobio nikakav odgovor osim telefonskog razgovora sa načelnikom da su zaprimili zahtjev ali će postupati : "...kada bude imao vremena". Da li je rok za postupanje u ovakvom slučaju 30 ili 60 dana ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahtjev za komunalno opremanje sam podnio prije mjesec dana preporučeno sa povratnicom (zahtjev + Rješenje Min. branitelja koje potvrđuje moje pravo prema ZOPHBDR). Do sada nisam dobio nikakav odgovor osim telefonskog razgovora sa načelnikom da su zaprimili zahtjev ali će postupati : "...kada bude imao vremena". Da li je rok za postupanje u ovakvom slučaju 30 ili 60 dana ?

 

Smatram da se u konkretnom slučaju radi o neposrednom rješavanju, iz čega ispada kako je rok 30 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija