Jump to content

Kako se rastaviti?


anonimno

Preporučene objave

Poštovani, ako ovo netko pročita voljela bih da mi pomogne. U braku sam s alkoholičarem, i njegov alkoholizam trpiv već sedam godina. Imam djete, ako mi netko može u par crta napisat šta mi je sve potrebo za rastavu braka. S obzirom da ne radim a on radi da li bi sud slučajno dodjelio djete njemu.

Molim Vas da mi netko pomogne u savjetu. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. i osnovno otici do centra za socijalnu skrb pokrenuti postupak posredovanja jer je dijete maloljetno ili ako se pokrene sudski postupak tuzbom za razvod braka, onda će sud na prvom ročištu zatraziti da se bračni drugovi jave CSS.

mozda postoji mogućnost sporazumnog razvoda braka, što je najbezbolnije i najjednostavnije, i najbrze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moras otici odvjetniku da ti napise tuzbu za razvod braka.

nakon sto to posaljete sudu, cekas da ti sud odredi pokretanje postupka posredovanja ali samo ako imas maloljetno djete ili punoljetno djete sa produljenom skrbi.

Nakon sto zavrsi postupak posredovanja i utvrdi se da ne zelis mirenje i da je on alkic, onda ce ti sud razvesti brak.

99% sanse su da ti dobijes dijete pa stoga ne brini, a to sto si nezaposlena, gore je za njega jer ce morati uzdrzavati i tebe i dijete (pod uvjetom da nemas imovine, ali dijete sigurno mora uzdrzavati podjednako kao i ti).

Svakako uzmi odvjetnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

budući imate maloljetno dijete dužni ste prije tužbe za rastavu braka pokrenuti postupak mirenja ( posredovanja) pred nadležnim centrom za socijalnu skrb ( prema mjestu prebivališta). Nakon što primite zapisnik od centra da mirenje nije uspjelo pokrečete tužbu pred nadležnim sudom ( općinski sud na području posljednjeg zajedničkog prebivališta bračnih drugova).

 

Morate obavezno prvo pokrenuti postupak mirenja, jer odredbe Obiteljskog zakona koje daju mogućnost podnošenja tužbe, pa upućivanje od strane suda na mirenje još nisu stupile na snagu ( stupaju dana 1. siječnja 2006. godine - čl. 1 Zakona o izmjeni obiteljskog zakona ( NN116/03 i 17/04) od 22. rujna 2004. godine objavljene u NN-136/04.

 

To što Vam je muž alkoholičar teže je od toga što ste vi nezaposleni, tako da nemate razloga brinuti se za svoje dijete. U tužbi za rastavu braka morate tražiti da se dijete povjeri Vama na čuvanje i odgoj, da ga otac uzdržava, a budući ste i vi nezaposleni i ako nemate dovoljno sredstava za život ili ih ne možete ostvariti iz svoje imovine ( čl. 217 Obiteljskog zakona) imate pravo tražiti od svoga supruga uzdržavanje.

Obavezno u tužbi navedite da Vam je suprug alkoholičar i da su vam zbog toga trajno i teško poremečeni bračni odnosi.

 

Bilo bi dobro da se posavjetujete o svemu sa odvjetnikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

I ode muz na lijecenje od alkoholizma u bolnicu na lijecenje od alkoholizma da bi spasio brak nakon bracne psihoterapije i strucnog rada Tima za brak za vrijeme obaveznog postupka posredovanja i u medjuvremenu kao alkoholicar dobije otkaz i ode na burzu a dijete ode u dom jeg ga nezaposlena majka ne moze uzdrzavati a nije sposobna uzdrzavati ni sebe pa se preporucuje da sevrati svojoj majci.

Slucaj na njemackom sudu.

Nezaposlena zena trazi rastuvu i dobije rastavu a so bzirom da nema kamo sud joj dodijeli stan od muza i muz biva izbacen na ulicu i jos joj mora placati uzdrzavanje.

I onda muz da otkaz i ode zivjeti ispod mosta i cica mica gotova prica i kao u bajci zivjeli su sretno dok ih ljudska glupost i sebicnost ne rastavi..

A da ga posaljes na lijecenje od alkohola,

a sto ako dobije cirozu jetre ili pogine od alkohola tko ce ti placati uzdrzavanje

socijalna sluzba ili republika hrvatska

u zivotu postoje bolji izbori....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Znate li vi koliko ima, na zalost, nezaposlenih ljudi u Hrvatskoj? Po tome bi svako malo netko ostao bez djeteta, bio rastavljen ili ne, jer ne moze naci posao. Ko da socijalna sluzba ima kamo djecom nazaposlenih roditelja.

 

Osim toga, njihova je sluzba ipak tu da vam pomogne na sve nacine pa i na financijski, a ne da ljudima oduzima djecu samo tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija