Jump to content

Pomoć oko statusa studenta


Icy_T9

Preporučene objave

Pozdrav! Imam dva pitanja. Zanima me, kad upisujem parcijalu prve godine sada (ostat će mi 3 od 12 ispita), a onda se u II. semestru želim prebaciti u izvanredne, koliko plaćam? Plaćam li punu školarinu ili?

 

Također, pri upisu parcijale, jesam li još redoviti student, sa svim pravima?

 

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ovakvo pitanje morate postaviti na forumu Vaseg fakulteta ili u referadi istog.

 

Kako bi se mozda ovdje nasao netko tko Vam moze pomoci, prvo biste trebali napisati koji fakultet pohađate.

 

Ja Vam samo mogu reci da ste redovit student (na vecini fakseva) sve dok niste dva puta pali istu godinu. Dakle, ako Vam je ovo prva "parcijala", jos uvijek imate studentska prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od uvođenja bolonjskog procesa obrazovanja tzv. parcijala više ne postoji. Vi upisujete pad godine, tj. ponovno ste prva godina s tim da upisujete onoliko ECTS bodova s više godine(druge) koliko ste ih sakupili u tekućoj godini i ispite iz predmeta sa više godine možete polagati tek kad ih odslušate i položite sve ispite s prve godine. Trebali bi uplatiti onaj broj bodova koji vam je ostao X100/120/150kn; ovisno o kojem se fakultetu radi. Prebacivanje na izvanredni studij u toku akademske godine nije moguć koliko ja znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Pozdrav,redovna sam studentica na pravnom fakultetu u Splitu..trenutno zavrsavam prvu godinu..zanima me sljedece: prema clan.80 statuta pfst student ima pravo na status mirovanja uz ostale okolnosti i u slucaju trudnoce.Ukoliko ja "zamrznem"drugu godinu zbog trudnoce,da li i dalje ostajem redovan student kad se vratim na faks nakon godinu dana mirovanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostajete.

 

Osim Statuta vašeg fakulteta (koji je samo razrada), navedena materija regulirana je čl. 88. Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, a dajem vam i link na odgovor samog Ministarstva u pogledu istog upita.

 

Detalje glede podnošenja i sadržaja samog zahtjeva provjerite u referadi vašeg fakulteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija