Jump to content

Oduzeta vozacka,a nisam bio u autu.


anonimno

Preporučene objave

Kao prvo pozdrav od jos jednog potencijalnog pravnika(3.godina u Splitu).

Sad na posao,ovaj ponedjeljak mi se prijatelj vrati s broda,i slozi nekakvu festu.Kako kafici ne rade pretjerano dugo,na kraju nas par odemo uz more,sheme radi.Isli smo s 2 auta,i mozete naslutit,jedan od ta dva je moj.

Tu pocimaju problemi,njih par me pitaju auto da ga malo probaju po parkingu,a imam sportski auspuh,i to je bucilo.Netko je zvao policiju,oni su dosli,pitali ciji su auti,i trazili dokumente od nas dvojice.U momentu kad su policajci dosli,auti su bili uredno parkirani,a mi smo sjedili par metara dalje.Dali su nam alkotest,ja sam odmah rekao da sam pio,ali da je zato jedan od prijatelja ce vozit dalje(momak nije taka kap alkohola).Policajca to nije pretjerano zanimalo,napisao mi je kaznu,uzeo vozacku i otisao,uz napomenu da se mogu zalit.Citam ZOSPC,ali ne vidim informacije koje me zanimaju.Po kojoj osnovi mi je oduzeta vozacka,dok sam pijan sjedio udaljen od auta??

Momentalno slazem zalbu,i trazim sansu da iznesem svoje videnje slucaja na sudu,ali ne znam mogu li se uopce nadati icemu?

 

Zahvaljujem unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde zlato, uzmi u ruke zakon o prekršajima i traži definicije o prekršaju i prekršitelju. Nakon toga zakon po kojem si dobio kaznicu (sigurnost u prometu i/ili javni red i mir) pa tražiš definiciju djela - prekršaja - ili ti ga kvalifikacije.

Treba počet nekako ovako:

Prekršaj čini onaj tko....bla-bla-bla

odnosno

Onaj tko .....bla-bla-bla kaznit će se ...bla-bla-bla

 

E sad, ako je doista tako kako si napisao, pričekaj na prekršajni sud, pozovi svjedoke, pa ćeš se suočit sa žbirom koji ti ga je zatefterio i tamo će mu sudac vjerojatno objasniti da on nije šerif na divljem zapadu nego policajac u Lijepoj našoj i sve razlike koje idu uz to.

 

I još jedan savjet: U mom kraju se kaže da se auto i žena ne posuđuju nikome nikada!!

 

Ej, mladosti moja..:xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru,i to sam sve i napravio.

Samo,u ovom prekrsajnom nalogu koji sam dobio pise da sam kriv sto sam dana tog i tog u 4:30 kao vozac pod utjecajem alkohola......

 

A to nije istina.I imam 2 covjeka koja ce to bez ikakvih problema potvrditi.Dapace,i jednom od te dvojice kad su stali uz mene je dao alkotest,i kad je ovaj napuhao 0.14,napisao kaznu od 500 kn,jer je i njegov auto tu.

Moje pitanje je ima li tko iskustva s tim,kako ce to proc kod suca,jer ovo mi jednostavno nije normalno.

E,sad mi je sinilo,tu su dosla 4 policajca s 2 auta,i sa drugom dvojicom sam jos i ugodno popricao,i stvarno su bili ok ljudi,preporucili mi da se zalim,pa cemo vidit.Ali ovaj sta mi je pisao kaznu je samo sija u auto,na nijedno moje pitanje nije htio odgovorit,i dao mi na kraju da potpisem sve te papire.

 

Meni je sad vozacka oduzeta na 30 dana,dobio sam uplatnicu na 3000 kn,i eventualno ce mi na 6 mjeseci oduzeti vozacku.

 

Imam dosad par manjih prekrsaja(pojas,i 15-ak km/h prekoracenje brzine),na nijednu e bunio nisam,nije bilo nikakve frke,kriv sam,platit cu.

Ali,ka sta sam reka,ovo mi nije normalno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro ribek, si pročital kaj sam ti napisala? Moraš se žalit, dojti do suca prekršajnoga i dok mu spripovedaš ka se ti je pripetilo i šteri ljudi, mislim na tvoje vinske pajdaše i one v ancugima, su bili tam na "proštenju" te budu suočili s onim žbirom kaj ti je kaznu napisal! Si bute rekli kaj se zgodilo, tebe sodec oslobodi, a ti ideš k načelniku PU i na paperu napišeš ime žbira s prijavom - pak on ide na disciplinski!

 

Trebaš prevoditelja!? Molim te piši lijepo kako si učio u školi, a svoj dalma-sleng ostavi za plažu.

Poludim na vas dalmuše!

 

Oprosti, nije mi jasna jedna stvar jesu li tebi vozačku dozvolu oduzeli policajci na licu mjesta? Koliko znam, za to više nisu ovlašteni. Vozačke se oduzimaju po okončanju postupka. Osim toga uz uplatnicu si trebao dobit i neko rješenje u kojem je obrazloženo o koju odredbu si se ogriješio i po kojoj ti je kazna određena. Ako se sjećaš, trebala bi biti i neka uputa o pravnom lijeku.... Popuni rupe u svojoj priči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje pitanje je ima li tko iskustva s tim,kako ce to proc kod suca

 

osudit ce te kao vozaca jer si tako i prijavljen i jer ce tako svjedociti jedan ili vise policajaca.

 

svaki prekrsajni sudac u rh je ovakve price (drugi je vozio, ja nisam uopce vozio nego bio parkiran, vozio kolega suvozac, a mi se zamijenili u autu dok je prilazio policajac...) uz eventualnu potporu 1-2 bez iznimke rodjaka ili prijatelja cuo barem stotinu puta, samo na legalisu imas jedno 5 prica identicnih tvojoj.

 

ova sto ti prica da ce te osloboditi je ili zlonamjerna ili nikada nije vidjela vrata prekrajnog suda.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Moje pitanje je ima li tko iskustva s tim,kako ce to proc kod suca

 

osudit ce te kao vozaca jer si tako i prijavljen i jer ce tako svjedociti jedan ili vise policajaca.

 

svaki prekrsajni sudac u rh je ovakve price (drugi je vozio, ja nisam uopce vozio nego bio parkiran, vozio kolega suvozac, a mi se zamijenili u autu dok je prilazio policajac...) uz eventualnu potporu 1-2 bez iznimke rodjaka ili prijatelja cuo barem stotinu puta, samo na legalisu imas jedno 5 prica identicnih tvojoj.

 

ova sto ti prica da ce te osloboditi je ili zlonamjerna ili nikada nije vidjela vrata prekrajnog suda.

 

E bravo,to pitam.

Da se zalit moram,znam.Zalbu,naravno,napisat znam.Tu problema nema.

Ali ne znam kako ce sudaci vrednovat moj iskaz,i zato sam uopce i startao ovaj topic.

Pijan ne vozim,i kazni tog tipa nemam.Ove kazne koje sam prije dobio,niti sam se na njih bunio,niti sam uopce razmisljao o pobijanju policajceva iskaza.Ovdje smo bili s mojim autom jer me prijatelj koji je vozio pitao moze li probat auto(nedavno sam ga i kupio).

I sad cu ja morat platit 3000 kn,i izgubit vozacku na 6 mjeseci???

Ovo stvarno nema smisla.

I sta je najbolje,oduzeo mi je vozacku na 30 dana u startu.Pita me,ima li te tko vozit kuci,ja odgovaram:da ,ovaj momak ovdje,on je i dosad vozio.Na to ne kaze nista,samo upale auto i odu,njemu ni ne daju alkotest.

 

Ne zelim se sad pravit pametan,ali ovo mora poljuljat vjeru u pravni sustav kod nas.Puno bolje bi prosao da sam isa bjezat,imam ravno 3 puta vise konja nego njihova sluzbena Astra.

Ma ne znam ni ,lud sam vise.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam zlonamjerna. I vidjela sam vrata prekršajnog suda. I znam da postoji dokazni postupak. Pa ako netko nije bio vozač, a auto je bio na parkiralištu....

Neznam kako na jugu, ali na sjeveru se neke stvari mogu dokazat. Jer u zapisniku (policijskom) su neke činjenice opisane i to vjerojatno po špranci - pa treba vidjet i nakon svega ih pobit. Činjenicama i svjedocima.

Pozdrav jugu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Momak za 3 godinu prava si prilično nepismen! Čitajući tvoje rečenice uh padala sam u nesvjest. Šta je ovo? Tko je tebi predavao? Kao budući pravnik... eeee svašta

Kultura ophođenja,službena prepiska....ima tu šta da se radi i uči...

uh budi sretan da te za vježbenika prime u nekom dobrom uredu da se naučiš od temelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Momak za 3 godinu prava si prilično nepismen! Čitajući tvoje rečenice uh padala sam u nesvjest. Šta je ovo? Tko je tebi predavao? Kao budući pravnik... eeee svašta

Kultura ophođenja,službena prepiska....ima tu šta da se radi i uči...

uh budi sretan da te za vježbenika prime u nekom dobrom uredu da se naučiš od temelja.

 

Nadam se da se nisi ozlijedila prilikom tih padova.

Ne vidim kakve veze ima moja pismenost s uspjehom na fakultetu.S profesorima sigurno ne pricam ovako.

Pitas tko mi je predavao.

Hrvatski,ili te zanima neki konkretan predmet s fakulteta?

Inace,zahvaljujem na konkretnom doprinosu temi.

 

Sad,nakon sta sam popricao s par ljudi,receno mi je da pred sucom nemam sanse,kao sta mi je gore netko i napisao.

Sta je tu je.

Zahvaljujem svakako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dok god nam suci donose ovakve presude jesam.

 

"U OBRAZLOŽENJU smanjenja kazne 21-godišnjem Ivanu Primorcu, koji je prije dvije i pol godine kao maloljetnik bez vozačke dozvole svojim luksuznim BMW-om Z3 usmrtio dvije šesnaestogodišnje Makaranke, stoji kako "Primorac potječe iz obitelji društveno prihvatljivo položaja, koja je prema njemu iskazala osobitu brigu i omogućila mu uspješno studiranje u inozemstvu".

 

Pitam se sto ce biti kada roditelji budu uzeli stvari u svoje ruke (mislim da za suce nece biti bas dobro).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Dobro ribek, si pročital kaj sam ti napisala? Moraš se žalit, dojti do suca prekršajnoga i dok mu spripovedaš ka se ti je pripetilo i šteri ljudi, mislim na tvoje vinske pajdaše i one v ancugima, su bili tam na "proštenju" te budu suočili s onim žbirom kaj ti je kaznu napisal! Si bute rekli kaj se zgodilo, tebe sodec oslobodi, a ti ideš k načelniku PU i na paperu napišeš ime žbira s prijavom - pak on ide na disciplinski!

 

Trebaš prevoditelja!? Molim te piši lijepo kako si učio u školi, a svoj dalma-sleng ostavi za plažu.

Poludim na vas dalmuše!

 

Oprosti, nije mi jasna jedna stvar jesu li tebi vozačku dozvolu oduzeli policajci na licu mjesta? Koliko znam, za to više nisu ovlašteni. Vozačke se oduzimaju po okončanju postupka. Osim toga uz uplatnicu si trebao dobit i neko rješenje u kojem je obrazloženo o koju odredbu si se ogriješio i po kojoj ti je kazna određena. Ako se sjećaš, trebala bi biti i neka uputa o pravnom lijeku.... Popuni rupe u svojoj priči.

 

Ja mogu samo reći jedno!!!

Nemaš pojma!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

večer.čuj, ja sam ti imao slično iskustvo.auto u kvaru, parkiran, ja dolazim do njega da izvadim pločicu s kazića da je neko ne mazne, prije toga doma popio dva bambusa, dolazi murija, traži dokumente, traži da pušem jer osjete miris alkohola, ja objašnjavam da to nije bitno jer nisam vozio, oni ne slušaju, pile po svome. dokumente od auta i vozačku nisam imao, dajem im osobnu da se uvjere da auto nisam ukrao, i ajd dobro, napušem nešto sitno, al odbijem potpisati zapisnik jer tamo piše da sam upravljao vozilom. na kraju sage kazna od ukupno 1000 kn i kazneni bod (zbog vožnje u alkoholiziranom stanju i zato jer nemam dokumente).to je bilo u 4 mjesecu prošle godine. pisao sam žalbu u kojoj sam naveo sve ovo što i tebi, i evo prije kojih mjesec i pol sam pozvan na sud na raspravu, ali se policajac nije pojavio. sutkinja rekla da će zakazati novo ročište.pa sad opet čekam, a ako se ne varam u 4 mj. iduće godine će i zastara. drž se! ne daj se!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija