Jump to content
marceticd

Hrvatsko drzavljanstvo na osnovu drzavljanstva jednog od roditelja

Preporučene objave

Postovani, moja cerka ima 20 godina i rodjena je u Srbiji.

Majka ima domovnicu a ja srpsko drzavljanstvo. Baba i deda sa majcine strane imaju domovnice, ujaci, i pradeda koji

zivi u Hrvatskoj.

Da li moja ćerka ima mogucnosti za Hrvatsko drzavljastvo.

Srdjan

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 1 minutu, sradenko je napisao:

Postovani, moja cerka ima 20 godina i rodjena je u Srbiji.

Majka ima domovnicu a ja srpsko drzavljanstvo. Baba i deda sa majcine strane imaju domovnice, ujaci, i pradeda koji

zivi u Hrvatskoj.

Da li moja ćerka ima mogucnosti za Hrvatsko drzavljastvo.

Srdjan

Jedino ako dokaže da je Hrvatica. Tj da ste Hrvat po deklaraciji Vi kao otac jer nju nije niko pitao šta je po narodnosti. 

Drugačije ne. 

Podijeli ovu objavu

, bob25274 je napisao:

Podnijeli zahtjev?

Tek sam prikupio sva dokumenta koja su mi rekli u Konzulatu da su potrebna.

- Domovnice oca i majke
- Uverenje gde se vidi kada sam primljen u drzavljanstvo Republike Srbije
- Uverenje da nisam osudjivan
- Uverenje da nisam prijavljen u BiH (jer sam tamo rodjen)
- Izvod iz knjige rodjenih
- Uverenje o drzavljanstvu

Mislim da nisam preskocio nista.

U ponedeljak podnosim zahtjev

Podijeli ovu objavu

Pozdrav, davno sam pisao na ovu temu i to sam bio napisao: 

Citiraj
  • Pozdrav!
    Prvo hvala svima koji odgovoraju na vasem vremenu i znanju!
    Ja sam rodjen u BiH, ali zivim u inostranstvu i imam 22 godine. Moj otac ima hrvatsko drzavljanstvo. Koliko se sjecam prosle godine kada sam otisao u ambasadu da pitam da li ja mogu dobiti drzavljanstvo na njegovo ime, rekli su mi da mi treba papir na kojim se izjasnjavam kao Hrvat. Ja sam u srednju skolu isao u Franjevacku Klasicnu Gimnaziju, te sam imao Hrvatski kao jezik i to imam na papiru. Kasnije sam isao u internacionalnu skolu gdje sam takodjer uzeo Hrvatski jezik.
    Te takodjer mislim da sam se na popisu stanovnistva izjasnio kao Hrvat.

• Saznao sam da mi i baka i dedo imaju domovnicu pored tate, te svi u porodici osim mene i mame.  Pa me zanima da li to mjenja situaciju? Da li je ovo dovoljno da predam? Takoder, netko mi je bio odgovorio da novi zakon treba da dodje na snagu, zanima me da li se to dogodilo i da li da cekam prije nego sto predam. 

Hvala mnogo na odgovoru, jako puno znaci te ce pomoci itekako! HVALA vam ljudi!

Podijeli ovu objavu

O novom , blago izmjenjenom zakonu za sada još nema ništa, a što se vas tiče možete i sada aplicirati po čl.16 kao pripadnik hr naroda uz prilaganje svih javnih isprava kojima to i dokazujete, a ovdje spominjete da ih posjedujete.

Podijeli ovu objavu

Dobar dan postovani,

Rodjena sam 1994 u Russiji. Otac je rodjen u BiH, ali ima hrvatsko drzavljanstvo i domovnicu i svi documenti gdje se izjasnjavaju da je hrvatske narodnosti i ima nekretninu. Majka je ruskinja i ja sam imam rusko drzavljanstvo. Nemam dokaz kako sam se izjasnio kao hrvatica, ovdje narodnost se ne pise, ali cesto boravimo u Hrvatskoj, imam vize kao clan obitelji drzavljanina HR. Imam li pravo na hrvatsko drzavljanstvo kao prepadnica hrvatskog naroda?

Hvala unapred!

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad