Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

THE RIGHTEOUSNESS

Kako saznati da li je odrzana ostavinska rasprava iza pokojnika

Preporučene objave

Molim vas ako neko moze da me posavjetuje oko sljedeceg:

-Kako i gdje provjeriti, da li je odrzana ostavinska rasprava iza preminulog 1993. godine. Rodjena je u Hrv umrla u Srbiji, kao jedno od djece, nisam upoznata da li je ista odrzana i gdje. I drugo

-Kako, i da li je moguce izvrsiti uvid u zapisnik ostavinske rasprave iza drugog roditelja, preminuo je 1970. u Hrv gdje je i zivio, jer sam stara i zaboravila sam, kakvu sam izjavu tom prilikom dala.

VELIKO VAM HVALA NA POMOCI.

S postovanjem

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Vezano uz prvi upit - ukoliko je ostavinska provedena u RH, treba provjeriti kod suda koji ju je i proveo, vezano uz što, pogledajte čl. 177. http://www.zakon.hr/z/87/Zakon-o-naslje%C4%91ivanju, koji gocori o mjesnoj nadležnosti suda. Ukoliko je ostavinska provedena u RS, isto vrijedi i za tamo, s time da nisam detaljno upoznat s odredbama njihovog Zakona o nasljeđivanju o mjesnoj nadležnosti suda, pa treba provjeriti što njihovi propisi kažu o tome. Vjerojatno su isti, ali ...

Vezano uz drugi upit, provjeriti kod suda koji je proveo ostavinsku. Iako, imajući u vidu kako se radi o 1970. godini, nije previše izgledno da se taj spis još uvijek čuva. No, samo rješenje o nasljeđivanju, ukoliko su njime obuhvaćene i nekretnine, trebalo bi se nalaziti kod nadležnog ZK suda.

Podijeli ovu objavu

, THE RIGHTEOUSNESS je napisao:

Molim vas ako neko moze da me posavjetuje oko sljedeceg:

-Kako i gdje provjeriti, da li je odrzana ostavinska rasprava iza preminulog 1993. godine. Rodjena je u Hrv umrla u Srbiji, kao jedno od djece, nisam upoznata da li je ista odrzana i gdje. I drugo

-Kako, i da li je moguce izvrsiti uvid u zapisnik ostavinske rasprave iza drugog roditelja, preminuo je 1970. u Hrv gdje je i zivio, jer sam stara i zaboravila sam, kakvu sam izjavu tom prilikom dala.

VELIKO VAM HVALA NA POMOCI.

S postovanjem

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad