Jump to content

Kako saznati da li je odrzana ostavinska rasprava iza pokojnika


THE RIGHTEOUSNESS

Preporučene objave

Molim vas ako neko moze da me posavjetuje oko sljedeceg:

-Kako i gdje provjeriti, da li je odrzana ostavinska rasprava iza preminulog 1993. godine. Rodjena je u Hrv umrla u Srbiji, kao jedno od djece, nisam upoznata da li je ista odrzana i gdje. I drugo

-Kako, i da li je moguce izvrsiti uvid u zapisnik ostavinske rasprave iza drugog roditelja, preminuo je 1970. u Hrv gdje je i zivio, jer sam stara i zaboravila sam, kakvu sam izjavu tom prilikom dala.

VELIKO VAM HVALA NA POMOCI.

S postovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Vezano uz prvi upit - ukoliko je ostavinska provedena u RH, treba provjeriti kod suda koji ju je i proveo, vezano uz što, pogledajte čl. 177. http://www.zakon.hr/z/87/Zakon-o-naslje%C4%91ivanju, koji gocori o mjesnoj nadležnosti suda. Ukoliko je ostavinska provedena u RS, isto vrijedi i za tamo, s time da nisam detaljno upoznat s odredbama njihovog Zakona o nasljeđivanju o mjesnoj nadležnosti suda, pa treba provjeriti što njihovi propisi kažu o tome. Vjerojatno su isti, ali ...

 

Vezano uz drugi upit, provjeriti kod suda koji je proveo ostavinsku. Iako, imajući u vidu kako se radi o 1970. godini, nije previše izgledno da se taj spis još uvijek čuva. No, samo rješenje o nasljeđivanju, ukoliko su njime obuhvaćene i nekretnine, trebalo bi se nalaziti kod nadležnog ZK suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...
, THE RIGHTEOUSNESS je napisao:

Molim vas ako neko moze da me posavjetuje oko sljedeceg:

-Kako i gdje provjeriti, da li je odrzana ostavinska rasprava iza preminulog 1993. godine. Rodjena je u Hrv umrla u Srbiji, kao jedno od djece, nisam upoznata da li je ista odrzana i gdje. I drugo

-Kako, i da li je moguce izvrsiti uvid u zapisnik ostavinske rasprave iza drugog roditelja, preminuo je 1970. u Hrv gdje je i zivio, jer sam stara i zaboravila sam, kakvu sam izjavu tom prilikom dala.

VELIKO VAM HVALA NA POMOCI.

S postovanjem

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija