Jump to content

Visoki upravni sud-obnova spora


Mister-X

Preporučene objave

zanima me sljedeće-visoki upravni sud je odbio tužbu.....naknadno saznate činjenice zbog kojih je predložen prijedlog tom istom sudu za ponavljanje sudskog postupka.....visoki upravni sud ima dvije mogučnosti,..jedna je prihvačanje prijedloga i donošenje nove presude,a druga je donošenje rješenja o neprihvačanju prijedloga......

 

koji su pravni lijekovi i da li ih ima:

1.ako v.u.sud odbije prijedlog za ponavljanje sudskog spora

2.prihvati,ali presuda opet bude ista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tužba je upućena protiv mirovinskog rješenja upravnom sudu,po prijašnjem zakonu,međutim promjenom zakona,automatski je to preuzeo v.u. sud koji je odbio tužbu kao neosnovanu,odnosno nije vidio povredu zakona......

međutim iz rješenja se vidi jedna činjenica za koju prije nisam znao niti mogao znati,a ima presudan značaj .....

s obzirom da sam podnio odmah prijedlog za obnovu sudskog postupka.....zanima me (s obzirom da isti sud to ponovo razmatra,kolika je objektivnost) kakve su pravne mogučnosti u slučajevima kako sam gore naveo....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanimljivo je da nigdje (bar nisam uspio pronači) ne piše u zakonima ,šta nakon takvog vanrednog pravnog lijeka.........inaće na presude v.u.suda se imaju samo dvije mogučnosti..ustavni sud ili vrhovni sud.......međutim pročitao sam da recimo ustavni sud nije nadležan za rješenja o obnovi sudskog spora (a rješenje se izdaje ako v.u.sud odbije prijedlog za ponavljanje)...iz toga vidim da nije baš sve isto kao kod presude v.u.suda u redovnom postupku......moje shvačanje je da recimo ustavni sud bi bio nadležan ako bi v.u.sud prihvatio prijedlog i donio novu presudu...ali nije nadležan ,ako v.u.sud odbije prijedlog.....sad koliko sam u pravu,to neznam.....međutim što se tiće vrhovnog suda i njegove nadležnosti kod ovog mogučeg slučaja,tu ne mogu pronači nikakvih zakona ili prakse oko nadležnosti nakon vanrednog pravnog lijeka-obnova sudskog postupka....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

evo da nastavim ..kao što sam pretpostavio da će završiti.....

 

da objasnim pitanje nastavno na iznad rečeno o čemu se radi...

 

tužba protiv mir. rješenja je završila presudom VUS-a odbjanjem tužbe uz obrazloženje da je rješenje zakonito jer je mir.vještak imao moju novu dokumentaciju na uvidu.

 

ja sam odmah nakon toga došao do nedvojbenog dokaza da vještak uopče nije vidio tu novu dokumentaciju već je vještačio staru,što prije nisam ni ja ni sud znao..i podnio sam u roku 30 dana zahtjev za obnovu sudskog postupka kod V.u. suda...

 

Visoki upravni sud mi sad rješenjem odbija zahtjev za ponavljanjem postupka jer kako obrazlažu da V.U sud nije sam utvrđivao činjenice i da ta nova činjenica zbog toga ne može uticati da se ponovi postupak.....

 

takav odgovor je po mom razumnom mišljenju apsurdan...jer suci donesu odluku da je zakonito rješenje mirovinskog jer je imao uvid u med.dokumentaciju i sad kad sam im pokazao da to nije istina,onda to nije razlog ponavljanje postupka jer oni nisu sami utvrđivali činjenice (a po zakonu niti ne utvrđuju,jer samo konstatiraju jel su institucije to utvrđivali)......

 

zanimljivo je i da suci koji su bili odbli moju žalbu (tri člana) opet su ista ta tri člana bila sad (sad bude 5 sudaca) i kod ponavljanja postupka......

 

da li itko zna pravni lijek ...šta se tu može napraviti ili kome se žaliti...vrhovni sud,..odvjetništvo ili??...

ne mogu nigdje naći kome se žaliti na rješenje o neponavljanju sudskog spora.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija