Jump to content

Autorski ugovor


daxo

Preporučene objave

Novi sam ovdje na legalisu pa izvinite ukoliko je ova tema u pogrešnoj sekciji foruma.

 

Dakle radi se o sljedećoj situaciji, neko vrijeme sam uložio u ponalaženju i osmišljanju dizajnerskog rješenja za potrebe hobista srodno mojem hobiju. Modeli na daljinsko upravljnje, igračke.

 

Ubrzo nakon moje objave rendera(slika) mog rješenja na stranom forumu nekoliko poizvođača me je kontaktiralo od kojih sam s jednim započeo suradnju na razvoju proizvoda, s obzirom da je razvoj u finalnoj fazi prototipa moram nekako proći način kako da legano primim novac u obliku naknade za autorska prava(royaltys) za dati prizvod.

 

Dakle, za svaki prodani komad(jedinicu) proizoda trebam primiti naknadu od proizvođačeve dobiti za moja autorska prava. Rekli su mi kako je autorski ugovor naj primjereniji za taj slučaj.

 

Zanimalo bi me što je sve potrebno uraditi po tome pitanju, odnijeti potpisani i valjani ugovor u poreznu? koliki je porez na takav ugovor, ukratko sve što mi možete savjetovati u svezi ovog slučaja bilo bi mi od velike pomoći!

 

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija