Jump to content

pravo na lječenje-putni nalog!!


p.lav

Preporučene objave

Evo ovako,lječim se od 1998. kod jednog te istog doktora i sad kad sam išao po uputnicu kod svog dr. opće neda mi putni nalog s obrazloženjem da imam sad novog dr. bliže mom prebivalištu pa neka idem do njega.Kako,zašto??Zar da nakon svih ovih 15-tak g.idem objašnjavat ovom novom opet gdje,zašto,kako,od kad do kad..pa da opet prošvikam,a jedva sam malo prizdravijo i ide mi na bolje,i morao bi nastaviti sa terapijama dalje.Taj putni nalog mi puno znači da mogu spojiti kraj skrajem,AKO.Radi se o mom zdravlju,egzistenciji.Molim da mi netko konkretno odgovori di bi se trebao obratiti da riješim ovaj problem..uvijek neke zamolbe,pitanja gdje,kako,tužbe,rijšenja..treba da sam više odvjetnik,aa nije to država za koju smo se borili i za koju su mnogi izginuli..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naknada troškova prijevoza isplaćuje se samo ukoliko se zdravstvena zaštita koristi u najbližoj zdravstvenoj ustanovi ili kod zdravstvenog radnika. Možete izjaviti prigovor na odluku izabranog doktora i javiti se s njime u HZZO, kod Liječničkog povjerenstva koje će razmotriti Vaš zahtjev.

 

No, ja zaista ne bih dovodio ovo u kontekst kojeg opisujete gore, prava su jednaka za sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naknada troškova prijevoza isplaćuje se samo ukoliko se zdravstvena zaštita koristi u najbližoj zdravstvenoj ustanovi ili kod zdravstvenog radnika. Možete izjaviti prigovor na odluku izabranog doktora i javiti se s njime u HZZO, kod Liječničkog povjerenstva koje će razmotriti Vaš zahtjev.

 

..... ili ako Vaš specijalist odluči kako Vam treba liječenje u drugoj ustanovi i to napiše u nalazu koji će onda opravdati izdavanje putnog naloga od strane Vašeg obiteljskog liječnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da,tu je problem jer neki se liječe godinama izvan svog mjesta i navikli na liječnika,....sad ili moraju promjeniti psihijatra ,što nije nimalo jednostavno ili sami plaćati putovanje,....niti će specijalist (područni) napisati da on nije sposoban ,pa da se trebaš dalje liječiti niti će komisija to odobravati,a da ne govorim o gnjavaži tog postupka......jednostavno smislili su taj način i to je to........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Nema teorije više dobiti putni nalog, bar ovdje kod mene, samo kažu imaš liječnika u svojoj općoj bolnici, a situacija je takva da liječnika NEMA, magnetna rezonaca ne radi već mjesecima, ali putni nalog za Zagreb ne mogu dobiti, psihijatar me sam pošalje u Zagreb kod drugog psihijatra, znači on je sam to preporučio, ali opet, putni nalog NE MOGU dobiti, itd. itd. Podnio sam molbu i žalbu zdravstvenom, ali odgovor je uvijek isti, imate liječnika u svojoj bolnici ili pregled možete obaviti u svojoj bolnici, ali u mojoj bolnici toga NEMA.

 

Nedaju putne naloge ni za ono što je hitno (ispitivanje raka pluća) i što se nemože napraviti u mom gradu nego u Zagrebu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija