Jump to content

Lociranje mobitela !!


Goša

Preporučene objave

Dragi moji forumaši imam jedno jako zanimljivo pitanje u vezi

lociranja osobe preko mobitela.

Policija je pokrenula istragu i tražit će pribavljanje zabilježene lokacije-položaj komunikacijskog uređaja kojeg koristi osumnjičenik i utvrđivanja mjesta na kojima se nalazila osoba u inkriminirano vrijeme.

 

Zanima me sljedeće, budući da osumnjičenik ne negira da je bio na mjestu gdje se dogodila krađa, jer stalno jest na tom području.

Zanima me sljedeće;

1.) Na koliko metara se može locirati mobitel od neke točke

2.) Da li se može locirati mobitel na visinu i dubinu ??

3.) Može li se znati koliko dugo je mobitel bio u mirovanju na toj točki recimo nekih 5 minuta.

4.) Može li se precizno locirati mobitel ako je mobitel neka stara krama bez interneta i GPS-a, a ima mogućnost interneta.

U naprijed se zahvaljujem na cijenjenim odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moji forumaši imam jedno jako zanimljivo pitanje u vezi

lociranja osobe preko mobitela.

Policija je pokrenula istragu i tražit će pribavljanje zabilježene lokacije-položaj komunikacijskog uređaja kojeg koristi osumnjičenik i utvrđivanja mjesta na kojima se nalazila osoba u inkriminirano vrijeme.

 

Zanima me sljedeće, budući da osumnjičenik ne negira da je bio na mjestu gdje se dogodila krađa, jer stalno jest na tom području.

Zanima me sljedeće;

1.) Na koliko metara se može locirati mobitel od neke točke

2.) Da li se može locirati mobitel na visinu i dubinu ??

3.) Može li se znati koliko dugo je mobitel bio u mirovanju na toj točki recimo nekih 5 minuta.

4.) Može li se precizno locirati mobitel ako je mobitel neka stara krama bez interneta i GPS-a, a ima mogućnost interneta.

U naprijed se zahvaljujem na cijenjenim odgovorima.

 

Ovo je pravni portal. Besmisleno je odgovarati na bilo koje pitanje iz vašeg posta.

 

Trebamo angažirati mjeritelje?

 

Obrazložite i napišite....zašto ste postavili upit-pitanje-gdje je problem.....?

 

Bajdvej - IP adresa se može namjestiti i podesiti ....! Policija ne može pronaći "bisera" koji će "sakriti" - promijeniti svoj IP.

 

IP adresu je lako promijeniti i policija tu ne može uraditi gotovo ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako zanima me praksa tj. Na koliko metara se može locirati mobitel od neke točke.

Na forumima piše negdje do 1 metar, negdje +/- 10 metara, a negdje oko 100 metara.

Dakle pitanje je postavljeno sa sljedećim razlogom.

Osoba koja se našla u iskriminirano vrijeme na tom mjestu jest bila sa svojim mobitelom i to je priznala u ispitivanju. E sad kada se sprovede daljnja istraga i radnje oko signala mobitela, zanima me koliko se u suštini može precizno odrediti gdje taj moment bio mobitel i na kojoj udaljenosti odnosno u kojem radijusu. Ako smatrate da pitanje zadire u prava foruma, onda ga slobodno premjestite ili izbrišite.

Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je već tehničko pitanje a sigurno ovisi o kvaliteti signala ali i udaljenosti mobitela od baznih stanica.

Priznao si da si bio a oni moraju dokazat i što si radio.

Samo postojanje na određenom mjestu i u određeno vrijeme je indicija da si nešto protuzakonito "mogao" radit a da li i jesi to će dokazat ili neće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija