Jump to content

Dva brata i majka


anonimno

Preporučene objave

Postovanje kolege pravnici!

Nedavno je umro otac mojega muza uskoro ce biti rasprava na sudu.Ali mi bi voljeli znati kaj nas ceka.Moj muz ima jos brata i majku. Moji svekar i svekrva su zajedno posjedovali 2 kuce,svaki polovicu.Kako se sada nakon njegove smrti djeli imovina?Dobivaju li sinovi dio toga?I sto je s imovinom koju je posjedovao samo preminuli?

Pozdrav i unaprijed hvala

XY

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, ovako!

Supruga i djeca su zakonski nasljednici prvog nasljednog reda i oni nasljeđuju na jednake dijelove.

Dakle, u konkretnom slučaju, Vaša svekrva i njezini sinovi nasljeđuju Vašeg svekra svatko u 1/3 dijela, ako Vaš svekar nije ostavio oporuku kojom bi drugačije odredio. U slučaju postojanja oporuke, ona bi imala prednost pred zakonskim nasljeđivanjem.

Nasljednici se mogu i drugačije sporazumjeti oko podjele ostaviteljeve imovine.

U ostavinsku imovinu ulazi sve što je ostavitelj imao u trenutku smrti, nekretnine, pokretnine, potraživanja i sl.

Dakle, u ostavinsku imovinu Vašeg svekra ulazi imovina na kojoj je bio u suvlasništvu sa svekrvom i ona imovina na kojoj je bio samovlasnik. Svekrvin suvlasnički dio ostaje njezin i o njemu se na ovoj raspravi neće odlučivati, a među nasljednicima se dijeli svekrov suvlasnički dio.

To bi bilo ukratko, tu ima još niz elemenata o kojima bi se moglo raspravljati: npr. je li imovina na kojoj je svekar bio samovlasnik stečena u braku, u kom slučaju bi svekrva imala pravo tražiti izdvajanje bračne stečevine i slično, no ukoliko imate još neka pitanja, rado ću pokušati pomoći.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija