Jump to content

Trazim odvjetnika u predmetu nasljedstvo


KLC-78

Preporučene objave

Oporukom pokojnog djeda Brat i ja smo imenovani nasljednicima sve njegove pokretne i nepokretne imovine. Oporuku su priznali kao pravovaljanom njegova djeca ukupno njih 5 dok ih je dvoje osporavalo na način da su digli tužbu.

Naša izjava na prvom ročištu ostavine je bila da prihvaćamo oporuku te teti ne osporavamo njeno pravo na određenu nekretninu koju je dobila diobom. No, u postupku tužbe kojom se osporava oporuka unijet je dio nekretnine koji diobom pripada djedu a ne teti (iako za taj dio mi nismo izjavili), te je stoga temeljem tužbe i žalbe na županijskom sudu u svezi osporavanja oporuke stavljen a time i dodjeljen dio nekretnine od djeda koji je u naknadnom postupku koji upravo traje, taj dio nekretnine izuzet iz ostavinskog postupka pozivajući se na pravomoćno riješenje s županijskog suda, ignorirajući diobni spis kojim je djed bio vlasnik te imovine.

 

Kontakt: e-mail luka_2305@hotmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oporukom pokojnog djeda brat i ja smo imenovani nasljednicima sve njegove pokretne i nepokretne imovine. Oporuku su priznali kao pravovaljanom njegova djeca ukupno njih 5 dok ih je dvoje osporavalo na način da su digli tužbu.

Naša izjava na prvom ročištu ostavine je bila da prihvaćamo oporuku te teti ne osporavamo njeno pravo na određenu nekretninu koju je dobila diobom. No, u postupku tužbe kojom se osporava oporuka unijet je dio nekretnine koji diobom pripada djedu a ne teti (iako za taj dio mi nismo izjavili), te je stoga temeljem tužbe i žalbe na županijskom sudu u svezi osporavanja oporuke stavljen a time i dodjeljen dio nekretnine od djeda koji je u naknadnom postupku koji upravo traje, taj dio nekretnine izuzet iz ostavinskog postupka pozivajući se na pravomoćno riješenje s županijskog suda, ignorirajući diobni spis kojim je djed bio vlasnik te imovine.

 

Kontakt: E-mail luka_2305@hotmail.com

karlovac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija