Jump to content

Ne znam sto da radim, ni koja prava imam i molim za pomoc!


Nemam TV, ni radio

Preporučene objave

Postovanje.

Procitala sam ovdje neke postove,neke clanke,pravilnike, te obrasce na HRT-ovoj stranici ali mi svejedno treba pomoc/savjet.

 

Naime, danas je prvi puta dosao kontrolor HRT-a na vrata stana u kojem zivim. Stan je prijavljen samo na mog oca,ali samo ja zapravo tamo zivim. Stan vec dugi niz godina nema ni TV, ni radio (kada je bio TV, placali smo pristojbu) i samo zato sto imam kompjuter ne zelim placati tu pristojbu jer stvarno ne gledam ni ne slusam nista vezano uz HRT niti uz bilo koju nasu radio stanicu! Nisam kontrolora pustila unutra,a on mi je ostavio ceduljicu sa danasnjim datumom i brojem telefona i zaprijetio se da ce mi otac morati i retrogradno placati pristojbu ako se ne javi. Nisam ni nista potpisala.

 

Bilo kakve racune, odjave i ino nemam jer su moji sve bacili kada su sve stare stvari letile iz tog stana prije mog useljenja. Dakle, ne znam da li je TV odjavljen ili nije.

 

Mene zapravo zanima:

1) da li mi mogu,tj.mom ocu retrogradno naplatiti sto nismo placali?

2) da li mogu ne placti pristojbu makar imam kompjutor? (npr.sto ce biti ako im posaljem odjavu (da nemam nikakav prijemnik) i onda oni dodju i vide kompjutor?)

3) I zanima me kako da provjerim na koga je glasila ili glasi prijava TV prijamnika (ako jos uvijek postoji)? Moj otac misli da mozda glasi na mog pokojnog dedu. Da li to sta mijenja situaciju ako je to istina? -jer nije da mogu nesto od pokojnog dede nesto naplatiti cak i da ga tuze.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Lijepi pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok,ali pise u njihovoj izjavi: dopuštam ovlaštenim predstavnicima Hrvatske radiotelevizije (HRT) nesmetano provođenje kontrole iznijetih činjenica te da sam upoznat da će me HRT u slučaju odbijanja, odnosno onemogućivanja HRT-a u provođenju

kontrole ponovno prijaviti, odnosno teretiti za plaćanje mjesečne pristojbe.

 

Mislim da bi oni moju promjenu termina (dakle, kad meni pase) vrlo lako mogli tretirati kao odbijanje (jer im ide na ruku). Grijesim? I sta nije da se potpisivanjem iste zapravo odricem prava nepovredivosti doma?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam, ovisi kako promijenite termin. Morate li baš otvoriti vrata i pokazati se? (I dati sve podatke kao što neki ljudi rade.)

Recite "Nema gazdarice kod kuće, ja ne smijem otvoriti." ili nešto slično, možda radite nešto jako privatno, zbog čega trenutno ne možete otvoriti, već za sat vremena... Pretpostavljam da sud priznaje tako nešto, ako već oni ne...

Ili, prije nego se javite, koristite 'špijunku' da vidite tko zvoni.

 

Ako želite udobnost, a ne strepiti tko će pozvoniti, to košta. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Postovanje.

Procitala sam ovdje neke postove,neke clanke,pravilnike, te obrasce na HRT-ovoj stranici ali mi svejedno treba pomoc/savjet.

 

Naime, danas je prvi puta dosao kontrolor HRT-a na vrata stana u kojem zivim. Stan je prijavljen samo na mog oca,ali samo ja zapravo tamo zivim.

 

Mene zapravo zanima:

1) da li mi mogu,tj.mom ocu retrogradno naplatiti sto nismo placali?

2) da li mogu ne placti pristojbu makar imam kompjutor? (npr.sto ce biti ako im posaljem odjavu (da nemam nikakav prijemnik) i onda oni dodju i vide kompjutor?)

3) I zanima me kako da provjerim na koga je glasila ili glasi prijava TV prijamnika (ako jos uvijek postoji)? Moj otac misli da mozda glasi na mog pokojnog dedu. Da li to sta mijenja situaciju ako je to istina? -

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Lijepi pozdrav!

 

ako je stan očev a on plaća rtv pristojbu na adresi gdje živi nije dužan plaćati pristojbu i u stanu.

ako je djed plaćao pristojbu tada je rtv prijemniku davno prošao rok uporabe(propala stvar na koju nije dužan polaćati rtv pristojbu).

ako je djed plaćao rtv pristojbu HRT-u dostaviti smrtni list za djeda. mrtvi nisu obveznici plaćanja rtv pristojbe.

 

kompjuter nije prijemnik signala i ne podliježepod Zakon o HRT-u

osimako nema instaliranu karticu za prijem rtv signala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije bitan RTV program, već "audio-vizualni" program, a u to spada i npr. youtube

 

gle, možemo se prepirati imaju li oni na to pravo ili ne (mislim da imaju,jer su oni i pisali zakon),ali činjenica je da oni to naplaćuju

 

http://danas.net.hr/novac/kontrolori-hrt-a-krecu-u-popisivanje-racunala

 

tako da ako čovjek želi pustiti kontrolora u stan, neka makne laptop

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.zakon.hr/z/392/Zakon-o-Hrvatskoj-radioteleviziji

obrati pozornost na čl.34.st.1.

prijemnik rtv signala je radio, tv, rtv kartica za kompjuter.

ako kompjuter nema instaliranu karticu nemože primati signal.

djelatnike HTV-a nisi obvezan pustiti u stan.

nisi ih obvezan pozdraviti niti sa njima razgovarati.

ako ga ne pustiš u stan kako će utvrditi da posjeduješ rtv prijemnik.

nisi obvezan potpisati prijavu (ili bilo šta ponuđeno od strane kontrolora)

 

???? kako će utvrditi da posjkeduješ rtv rijemnik ? kristalnom kuglom ?

ko će potpisati prijavu za rtv pristojbu ? kontrolor pa da reskira otkaz ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obrati pozornost na čl.34.st.1.

prijemnik rtv signala je radio, tv, rtv kartica za kompjuter.

ako kompjuter nema instaliranu karticu nemože primati signal.

 

nema smisla da idemo u ovom smjeru

ti smatraš jedno, a ja smatram da pod "drugi uređaj za prijam audiovizualnog signala" spada i laptop.

I znam da su mi rođaku naplatili pretplatu za laptop (priznao da ima to, jer nije znao da za to ide pretplata)

uostalom, koji bi to po tebi bili "drugi uređaji"?

 

slažem se da se kontrolora ne smije pustiti u stan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisi ih obvezan pozdraviti niti sa njima razgovarati

 

nisi obvezan potpisati prijavu (ili bilo šta ponuđeno od strane kontrolora)

Zaštitili su se kao lički medvjedi

 

4.6 Obveznik plaćanja mjesečne pristojbe, neovisno o tome je li ili nije evidentiran kao obveznik, dužan je na svakodobni bilo pisani bilo usmeni zahtjev ovlaštene osobe HRT-a omogućiti ovlaštenoj osobi HRT-a uvid u činjenicu vlasništva, odnosno, posjeda svih Prijamnika koje posjeduje, te je u slučaju vlasništva, odnosno, posjeda Prijamnika dužan predočiti dokaz o datumu nabave Prijamnika, odnosno, datumu registracije motornog vozila koji ima ugrađen Prijamnik.

 

4.9 ....Potpis na Zapisniku o obavljenoj kontroli plaćanja mjesečne pristojbe ovlaštena osoba HRT-a omogućiti će i Obvezniku plaćanja mjesečne pristojbe. U slučaju da Obveznik plaćanja mjesečne pristojbe odbije potpisati Zapisnik o obavljenoj kontroli plaćanja mjesečne pristojbe, ovlaštena osoba HRT-a u Zapisniku će konstatirati činjenicu odbijanja potpisa, a Zapisnik o obavljenoj kontroli plaćanja mjesečne pristojbe biti će valjan i u slučaju takvog odbijanja potpisa od strane Obveznika plaćanja mjesečne pristojbe.

 

http://www.hrt.hr/pristojba/odluka-o-nacinu-kontrole-placanja-mjesecne-pristojbe

 

 

Svima strankama je potreban HRT i zato im i dozvoljavaju svašta kao i to da pored harača daju lovu i iz proračuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"prijem audio-vizualnog programa" (iz čl. 34)

 

 

Ako vas pita 'koliko je sati' to je trik-pitanje - sat je programiran da prikazuje (vizualno) a može imati i alarm.

 

Za svaki slučaj maknuti i mp3 player, interfon i zvonce (zujanje je audio).

 

:) :) :)

 

Nadam se da je ovo gore šala a ne moguće tumačenje AV...

Pretplata u EU

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija