Jump to content

podjela imovine pod kreditom


perica666

Preporučene objave

molim vas ako mi netko moze odgovoriti na ovo jednostavno pitanje.

dakle, stan i auto su kupljeni na kredit i to prije samo godinu dana. ja placam sve i takorec nisam dosao ni do glavnice.

kako se djeli takva imovina posto legalno ni stan ni auto nisu nasi nego do autokuce i banke.

sto se mene tice ona moze uzet i stan i auto ali neka onda i placa kredit-e.

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je stvar dogovora, koji je uvijek daleko najbolja opcija.

 

Ako međutim dogovora nema, sud lakonski određuje pola-pola glede imovine, ali i kredita. Jer i jedno i drugo su bračna stečevina, u kojoj (ako nema drugačijeg dogovora) svakome od bračnih drugova pripada po 1/2 dijela. Fiducija ili hipoteka neka vas ne brinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

i ja sam u sličnom problemu.

Danas je završena rastava,(sporazumno smo se rastali) i bivša žena traži od mene auto i ne znam što više ne. A ovako stvari stoje; prije braka kupio sam kuću (kredit otplaćujem ja) te sam u vrijeme braka podigao nenamjenski kredit za uređenje iste kuće ( kredit otplaćujem ja). Auto je na auto-kuću (vlasnik nisam ja) . I sada se ona prijeti da će podnjeti na sudu za podjelu imovine. Ne znam što mi je činiti, otišla je sa djetetom živjeti u drugi grad i svi troškovi su na meni oduvijek. Njezina plaća je bila samo za nju, o ničemu nije nikada vodila brigu. MOLIM VAS HITAN ODGOVOR ! Koja su moja prava, a koja njezina? Da li može dobiti išta? A ja više od čega nemam živjeti, plaćam uredno alimentaciju i sve kredite i još traži od mene, a ne ostaje mi više ništa od plaće a njezina je ČISTA bez ikakvih tereta.

MOLIM VAS HITAN ODGOVOR

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kuća koju si kupio prije braka je osobna imovina.

kredit ostvaren u braku je bračna stečevina i djeli se na bračne partnere 1/2 i 1/2

bivša ima pravo tražiti povrat 1/2 uplaćene svote za otplatu koji je otplaćivan u vrijeme zajedničkog života,povrat ulaganja (ali i to je upitno obzirom na odluku Vrhovnog suda RH Broj: Rev 580/07-2 ).

auto nije tvoj nemože tražiti dio auta osim povrat djela uplate za lizing.

ako ona ne traži utvrđivanje i podjelu bračne stečevine traži ti (mišljenja sam da bi ti se isplatilo ali izračunaj).

 

plaća ostvarena u braku je zajednička imovina.

zašto nisi tražio plaćanje režija od njene plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bivša ima pravo tražiti povrat 1/2 uplaćene svote za otplatu koji je otplaćivan u vrijeme zajedničkog života,povrat ulaganja (ali i to je upitno obzirom na odluku Vrhovnog suda RH Broj: Rev 580/07-2 ).

 

ako sam ja to dobro skuzio znaci u godinu dana sam ja uplato 70000kn kredita i sad ona moze trazit pola od toga znaci 35000kn da jos njoj dam iako ona zaradi 40.000kn godisnje ukupno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači, 5 god. smo bili u braku, ja cijelo vrijeme otplaćujem kredite i ona sada može dobiti uloženo odnosno polovicu koliko je do sada otplaćeno kredita !!!?? A sve je bilo na meni ! Ma to je strašno, sam sam si kriv i eto mi sada ni za kruh na kraju neću imati, a kamoli otići po svoje dijete u drugi grad da provedem i to malo vremena. Užas.

 

I samo me još zanima u kojem vremenskom roku se može predati to za podjelu imovine, od danas smo i sudski rastavljeni ?!

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija