Jump to content

Zatvaranje i otvaranje obrta


Tain66

Preporučene objave

Postovani, molila bih vas pomoc. Naime u 4. Mjesecu ove godine smo zatvorili obrt koji je radio 10 god. Nemamo nikakvih dugovanja prema drzavi, niti ikome drugome. Obrt je zatvoren jer smo trebali preseliti u drugu drzavu, ali to je propalo. Zanima me da li ponovno mozemo otvoriti isti obrt, pod istim imenom i sa istim vlasnikom ali da prijavimo pausalno placanje poreza. Da li se gledaju i ona 4 mjeseca koja smo radili sa starim obrtom ili je ovo sasvim novi obrt i krecemo od nule? Nadam se da sam uspjela objasniti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, molila bih vas pomoc. Naime u 4. Mjesecu ove godine smo zatvorili obrt koji je radio 10 god. Nemamo nikakvih dugovanja prema drzavi, niti ikome drugome. Obrt je zatvoren jer smo trebali preseliti u drugu drzavu, ali to je propalo. Zanima me da li ponovno mozemo otvoriti isti obrt, pod istim imenom i sa istim vlasnikom ali da prijavimo pausalno placanje poreza. Da li se gledaju i ona 4 mjeseca koja smo radili sa starim obrtom ili je ovo sasvim novi obrt i krecemo od nule? Nadam se da sam uspjela objasniti

Poštovana, malo je nejasno pitanje odnosno preopćenito. Naime, ako ste ima raniji obrt koji je imao upisane slobodne djelatnosti (bez potrebne stručne spreme), pretpostavka je da ćete obrt moći otvoriti pod istim uvjetima (pravo korištenja prostorom, nekažnjivost odnosno zabrana obavljanja djelatnosti, udovoljavanje posebnim zdravstvenim uvjetima...), no ako ste imali otvoren obrt koji je imao upisane djelatnosti koje su bile vezane (potrebna stručna sprema) pretpostavka je da ćete još morati dokazati i stručnu spremu(bilo vlasnik bilo zaposlena osoba u obrtu). Svaki novi obrt dobija novi matični broj obrta koji je jedinstven za taj obrt, te će vaš obrt dobiti matični broj koji je različit od matičnog broja starog obrta, dakle kako ste rekli "...krećete od nule...". Preporučam javljanje u Ured državne uprave sa svim pitanjima koje imate. lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija