Jump to content

molim pomoc HITNO i savjet


freni

Preporučene objave

Neki dan mi dolazi postar kuci i donese nekakav poziv od suda tj. Drzavnog odvjetnistva. Ja ga otvaram i kad sam procitao zivot mi se skoro srusia od muke koju san na trenutak zadobio i slabosti od stresa citajuci to. Naime poziva me se kao OKRIVLJENIKA POD OSNOVANOM SUMNJOM ZA POCINJENJE TESKE KRADE da sam tad i tad usao u otkljucan stan otudio novcanik dva sata i mobitel u dogovoru snekim i da sam pocino kradu od 100 tisuca kuna evo i sad se tresem dok ovo pise i vata me slabost da budem iskren,nikad u svojih 26 godina ovako nesto nisan dozivia a kamoli da sam ukra nesto ili opljacka niti ikad u svojih 26 godina nisam za ista optuzen niti da imam ikakvu kaznu dosje ili tako nesto osim prometnih kazni. Naime sve se to desilo u ljetno vrime kad smo isli vani ja cura,prijatelj cura mu i jos dvojica prijatelja koji smo stalno bili skupa od deset navecer do tri sata ujutro imam slike di smo slikani to je bio ultra party u st i nikako se rastajali nismo. U deset sati dolazimo na ultru i sidimo ispred poljuda pijuckamo bezveze i dode jedan ipo sat i da idemo u kafic neki na bacvice i ok tu popijemo pice jer kafic je taman zatvara to nam je prijatelj tu radia i bilo je jos nasih poznanika i sidimo to pola sata i idemo nesto jest i krenili prema pekari i jedemo i uljece neki momak jeli imamo duvan upaljac neznan ni ja vise jer je proslo sest miseci i upada on nama ocemo kupit mob ja ko ja kazem daj da vidimo i mob ok i pita on 700 kuna ja mu da 400 i ok sve i on otisa i ja sam sumnja da je pronaden ili ukraden ali ja naivna budala kupia i bia upaljen i ja ga tako ostavia da vidin oce ko zvat i u meduvremenu putem kuci niko nezove nista mobu nestalo baterije i gotovo. Ja odnesem lipo mob na dekodiranje platim sve i koristim ga dok me policija nije nasla i rekla da vratim mob i to nakon dva miseca mozda i manje cak su presluskivali mob sve brojeve znaju sve bas sve koga se zvalo i sve a to sam sazna kad sam dosa u stanicu i sve isprica kako je bilo mob su mi uzeli i dali mi da prepoznam na slici tog lika i ja ga nisan uspia prepoznat opisa san ga i to je to oni su mi odma rekli da je to mob iz pljacke koja se desila tad i tad i ok ja potpisem izjavu i oni mi kazu da sam ja vratia stvar i sve ok i onda dobijem to pismo sta da RADIM POMOZITE STA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otići ćeš na državno odvjetbištvo i dat izjavu kakvu si ddao i na policiji naravno ako je to bila istina.Spomenut ćeš i da su bili prisutni i prijatelji kod kupnle moba.Nakon tvoje izjave DO će poduzet i daljnje radnje kod rqsvjetljavanja slučaja.Zbog kupnje ukradenre stvari mogu podnest kaznenu prijavu protiv tebe samo zbog prikrivanja ali ne i zbog pljačke.Da se radi o 100 000 bio bi odavno uhićen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tocno je napisano kako je bilo i tocno u pozivu pise 95 tisuca i nesto kuna to je oko sto tisuca. A zbog kakvog prikrivanja cega. Jer nije mi jasno kako se ovo sve moglo dogodit da mi ovako sto u pozivu posalju i napisu ko da sam najveci kriminalac mislin ima tri dana nespavan zbog ovog nejeden nista ono dizen se u 4 ujtro i mislim se kako su mi tako nesto mogli napisat poslat. Isti dan kad san dobia taj poziv isa san kod tih inspektora i oni su u cudu teskom ostali cak su zvali tu ali ona nezeli pricat o tom predmetu a u izjavi pise u policiji da ja nemam nikakve veze stim itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam i ja da je zabranjeno kupovat i posjedovat to sam sam kriv jer eto bia glup i kupia a i naivan kakve kazne idu za to jer s ovim drugim za sto me sumnjice nemam veze nikakve ama bas nikakve i imam dokaze di sam bia skim sam bia slike sve ovo me vise nego sokiralo nema te rici kojom ja mogu opisat svoje stanje u ova tri dana dok cekam taj dan za ic u njih uzas nikom to pozelia nebi nikom ni najgorem neprijatelju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema potrebe za paničarenjem. Odazovite se pozivu za prvo ispitivanje, ispričajte doslovno sve što ste i ovdje, navedite sve prijatelje i druge moguće svjedoke (prodavačice u pekari npr.), priložite ove slike koje imate, dakle apsolutno sve što vas ekskulpira od onoga što vam se stavlja na teret (npr. ulaznice za Ultru). Također, opišite im ovog lika koji vam je uvalio mobitel. Predložite i da se prijatelje pozove kao svjedoke.

 

Također, vidim da se u činjeničnom dijelu vama stavlja na teret da ste ta djela počinili cit. "dogovoru s nekim", pa tko je taj drugi? Poznajete li ga uopće? To također treba istaknuti i tražiti da se to utvrdi.

 

Vidjeti i ima li pekara video-nadzor, pa tražiti od DORH-a da pribavi snimku, naravno ako još uopće postoji, jer se te snimke ne čuvaju predugo.

 

Angažman odvjetnika kaznenjaka se preporuča.

 

Prikirivanje bi, po mom mišljenju, bilo nategnuto. Ali moguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam ulaznice za jer se tu ulazilo svakako ali imam slike di sam slika sve i to sto se tice u dogovoru pise kao u dogovoru sa svojom curom koja je cilu tu noc bila samnom i sa mojim prijateljima i njezinim tj.zajednickim prijateljima mislim cura mi ima posao ugledan i stalan nikad u zivotu nije dobila ni prometnu kaznu a kamoli da nas za ovako sta optuze mislim njoj nista nije stiglo nikakav poziv ni nista samo meni skupa smo vratili mob i sve rekli kako je bilo di kad i sta ona je u vecem soku nego . Nevirujem da postoje snimke od ima sest miseci iz pekare nevin san i nemogu virovat da mi se ovo dogada da uzmem odvjetnika jer pise da mogu uzeti nekog odvjetnika koji ce mi bit dodjeljeni jer nemam para za platit odvjetnika za nesto sta nisam pocinia i sto nebi nikad u zivotu nije mi jasno odakle je toj tuziteljici palo tako sta na pamet ako u policiji pise da nema nikakve sumnje da sam to ja ili ona pocinili samo smo vratili taj mob i ostali bez 400 kn i onda nakon 6 miseci tako nesto mi dode dobro da me srce nije puklo sta cu kako cu ovo mi je prvi put u zivotu da idem na takvi neki sud pa zato vas molim pomozite kako sta ja pristajem da mi radi moba nesto napisu neku kaznu tu sam kriv ali ovo ostalo to se radi od sto tisuca kuna da sam ukra

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Freni, polako.

 

Sve sam vam već napisao, a "Nostradamus" nije nitko ovdje. Prvo obavite ispitivanje kod DORH-a, a onda ćete biti pametniji. Ako želite, možete povratno javiti se ovdje i napisati kako je prošlo prvo ispitivanje, pa ćemo vidjeti što i kako dalje.

 

Pravo na branitelja po službenoj dužnosti nemate, a ako bude podignuta optužnica, moći ćete tražiti postavljanje branitelja na teret proračunskih sredstava (ako udovoljavate uvjetima za isto).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.. da mi radi moba nesto napisu neku kaznu tu sam kriv ali ovo ostalo to se radi od sto tisuca kuna da sam ukra
Postoje . i , koje se koristi u pisanju da bude sve jasnije.

Dat ćeš izjavu u DO koja će vjerovatno bit snimana da bi kasnije bila dokaz na sudu.Nakon što daš izjavu komplatan spis će još jednom pregledat DO i odlučit da li ima elemenata,sa dokazima naravno, da podignu optužnicu.Ako dođe do suda za tešku krađu sa štetom od 95 000 kn onda to DO mara i dokazat na sudu da bi bio osuđen.

 

Ne vjerujem da zbog štete od 95 000 kn ne bi bio uhićen davnih dana i da je sve odavno riješeno.

 

Kakav je to novčanik,satovi i mobitel da vrijede 95 000 kn?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sivko moj vidim da si pravi ili prava pa svakom odgovaras savjetujes i svaka ti cast na tome kao i svi ostalima radi se naime o satu bretling neki bjeli i rolex i novcanik sa 6ipo tisuca kuna kartice i mob koji san ja kupia da je za nefalit od tog nekog kretena drogasa ili sta je vec i to da sam ja usao u OTKLJUCANI STAN KAKO PISE U DOPISU I SVE TO DA SAM UKRA neznan majke mi sta da radim brzo moram ic na brod po prvi put ko kadet i ovo mi se desi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dat cu ja njima tocnu izjavu kao i na policiji kako je data tocno tako kako je bilo a sta mislis da me nece zaustavit da nemogu otic na brod i danas u tri sata idem kod nekog odvjetnika u st za savjet plus ovi vasi ps.a kako mislis imaju rjeseno kazneno djelo teski sam neznalac u ovom ovo mi je prvi put da se srecem s ovakvim necim skuzajte na pilanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemaju oni nikakav dokaz nego taj mob koji san ja kupia i posli vratia ali na osnvu cega je ta iz DO mogla napisat da imaju osnovanu sumnju itd da sam ja okrivljenik osumjicenik da sam ja to sve ukra pa nisam toliko glup da ukradem i koristim mobitel eto ispa san glup i kupia ukraden ali na greskama se uci ali ja bogme san dobro sad naucia i neznan sta ce bit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ali Ja sam u policiji potpisa papir izjavu koju su oni napisali da oni nemaju nikakvu i da nepostoji nikakva sumnja da sam ja to pocinia meni to sve jako smrdi i pocinjem sumnjat na sve niti su mi uzeli kakve otiske niti ista niti neke dokaze ma bilo sta nekuzim nista pa odakle njima logika da sam i to pocinia nebi sigurno koristia mobitel dva miseca i oni me prisluskivali pratili a boze sacuvaj pokazali mi ispis poziva kax sam vratia mob mislim imaju moj mob broj mogu vidit di sam bia u to svo vrime oni su napisa da od ponoc do 6 ujutro se to desilo a ja u tri spava kuci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ali Ja sam u policiji potpisa papir izjavu koju su oni napisali da oni nemaju nikakvu i da nepostoji nikakva sumnja da sam ja to pocinia
Takvo što ne postoji.Može postojat samo tvoja izjava kakva god bila pri čemu oni ništa svoje na nju ne dopisuju.Tko zna što si potpisao pa je ispalo kako je.

 

Papir da ne postoji sumnja da si ti to napravio i da nema nikakvih dokaza pišu oni a ti taj papir niti ćeš vidjet a još manje potpisat.

 

A od ponoći do 3 se moglo svašta dogodit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ja imam dokaze di sam bia skim sam bia cilu noc slike itd mislim teska glupost sta su mi napravili pa da sam opljacka stan OTKLJUCANI KAKO PISE U DOPISU ukra to i to zasto nisu me uhitili uzeli otiske itd onda i ja san znaci to sve pocinia i nastavia koristit mobitel tri miseca mislin ono nocna mora teska nocna mora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A nemam pojma vise a ja sam mob dao na dekodiranje radi kartice i to je potrajalo deset dana dok ga nisam poceo koristit jer mob je bio samo na vip i onda sam ja otisa u dican i dao ga dekodirat i bia je u funkciji nakon deset dana a policija dosla nakon misec dva nesican se ni ja vise i plus tome znaju di sam zva koga se zvalo cili ispis poziva su imali i poruka i pokazali mi a vise sam lud cekam petak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav veliki g-man i sivko. Evo da vam javim sve je proslo u najboljem redu kako san i mislia da ce proc jer sam nevin sto posto tako da je sama sutkinja rekla da je ovo sve smjesno i da je po samom dolasku vidila da nisan kriv i dobro je prosudila sto je istina mislim uzas teski tamo me snimaju uzas dokaza mojih sto svjedoci sve i to koji su cilu noc bili samnom uzas. Sta cu ja sad da radim da se naplatim za troskove odvjetnika neku odstetu ista odvj.mi je nesto spominja da za po svaku stavku mogu dobit pare

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija