Jump to content

1,61 promil - da li se ide u zatvor?


mlfromc

Preporučene objave

Pozdrav svima. U lipnju 2014 nakon jedne fešte naletio sam na policijsku patrolu i napuhao sam 1,61(1,71). Prije par dana stigao mi poziv sucu za prekršaje zajedno sa kopijom optužnog prijedloga policije, koju sad prvi put i vidim, gdje predlažu kaznu do 60 dana zatvora i oduzimanje vozačke na 12 mjeseci, po članku 199,stavak 9, Zakona o sig.prom.na cestama.

S obzirom da je po tom članku kazna za preko 1,5promila, od 5 do 15000kn ILI zatvorska kazna do 60 dana, što mogu očekivati ako priznam krivnju, te izrazim kajanje? I što je dobro reći na iskazu za što učinkovitiju obranu?

U zadnjih cca 10 god nisam kažnjavan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštoje išao optužni prijedlog imat će pravo na žalbu a i sudac će ti smanjit nešto.

 

vidio sam na forumu dosta primjera prigovora na prekršajni nalog, ali ne i primjere žalbi na na presudu suda. Kakve su šanse za smanjenje kazne pisanjem žalbi na presudu i da li to uopće prolazi u praksi?..sutra idem na sud pa očekujem presudu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Dakle, od zadnjeg događaja gdje sam dao izkaz sucu za prekršaje u 11 mjesecu 2014 g. u Karlovcu koji je taj iskaz proslijedio prekršajnom sudu u Sesvete, danas sam dobio od prekršajnog suda u Sesvetama Poziv za plaćanje nepodmirenog dugovanja Pravomoćnom odlukom od dana 18.11.2014 kojom sam proglašen krivim i kažnjen novčanom kaznom od 4700kn.

Nije mi jasno, pošto je išao optužni prijedlog,zašto sam dobio odmah poziv za plaćanje po pravomoćnoj odluci, bez nekog koraka prije za mogućnost žalbe? I zašto se tu nigdje ne spominje oduzimanje vozačke?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvao sud, tvrde da su 2 puta slali presudu i da nije imao tko preuzeti???

i onda stavili na oglasnu ploču suda.....

Malo neobično jer redovito provjeravam sandučić.....a sad šta je tu je.

Pročitala mi ženska presudu prek telefona, 2 mjeseca zabrane.

Inače jel se može s policijom dogovoriti o vremenu kada da počne teći zabrana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija