Jump to content

Sudsko razvrgnuće vlasništva


uvijeknebitna

Preporučene objave

Nakon 6 mjeseci napokon se nešto pokrenulo pa i tako da napokon imam zakazano ročište za razvrgnuće vlasništva. Molila bi sada informaciju za koju dobivam tako različite odgovore pa neznam ni sama šta je od toga istina.

 

1. - Kako obje strane imamo točno specificirano šta kome pripada sa kvotama i

geodetskim snimkama što je tako i uknjiženo u zemljišne knjige, jedna strana ima

sudski ovjeren ugovor o nasljeđivanja, a druga darovnicu ovjerenu kod javnog

bilježnika, ali nemamo etažirane dijelove svojih 1/2 parcele s kućom i za sve moramo

ishodovati suglasnosti od druge polovice jer nas tretiraju samo kao suvlasnike.

 

Zanima me s obzirom da je sve u tom pitanju čisto i podijeljeno i treba samo to sudski potvrditi što mogu očekivati od suda i može li se to brzo riješiti s obzirom da je vanparnični spor?

 

2. - Također me zanima trebam li imati odvjetnika?

 

3. - Smiju li supružnici stranaka sudjelovati u ovom slučaju ili nemaju pravo sudjelovanja

(pitam iz razloga jer nismo u dobrim odnosima i ne želimo da se sukobimo na sudu,

mogu li se tražiti recimo s moje strane ako se pojavi udaljavanje sa ročišta?

 

4. - Koliki troškovi mogu biti kada su u pitanju sudska razvrgnuća vlasništva?

 

5. - Što mogu napraviti ili poduzeti ako se suprotna strana ne odazove ročištu (što je

već jednom i napravila prilikom slične stvari)?

 

 

Zahvaljujem na odgovorima.

Kako samo se pokušala nadovezati na svoju već objavljenu ranije temu ali očito bezuspješno, a dosta mi je žurno kako bi mogla reagirati još narednih par dana do utorka kada imam sud, natjerana sam pokrenuti novi post kako bi možda dobila odgovor i tako izbjegla neke neugodne situacije i dobro se prirpemila.

Hvala na razumijevanju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija