Jump to content

Carina - tranzit kroz Hrvatsku


marale

Preporučene objave

Poštovani, zanima me iduće, pišem naime u ime strica, situacija je iduća:

Prelazio je iz Bih na graničnom prijelazu Bijača, i prevozio robu u vrijednosti oko 1500 Konvertibilnih maraka, gdje je na Hrvatskoj granici platio carinu, iako je napomenuo nekoliko puta kako robu uvozi u Švicarsku, a ne u Hrvatsku, no roba je carinjena zbog tog što ima boravište u Hrvatskoj, a prebivalište u Švicarskoj, što napominjem on ni jednom trenutku nije pokušao zatajiti i slično. Kako je naposljetku platio carinu, zvao je carinsku upravu u Zagrebu, gdje su mu rekli kako carinu nije trebao platiti te da se obrati, područnom carinskom uredu u Splitu, carinski ured Ploče i traži povrat sredstava. Nakon što smo prvi put poslali zamolbu za povrat sredstava, uz priloženu svu dokumentaciju na kojoj se vidi kako je roba carinjena u Švicarskoj,odnosno na njihovom graničnom prijelazu -zamolbu su odbili, uz obrazlozenje kako ima boraviste u RH, kad sam napomenula kako je to tocno i kako to nikad nije niti bilo upitno, ali da je u dokumentima ocito da je roba ocarinjena u Svicarskoj te da je samim tim ocito da roba ipak nije otisla u Hrvatsku nego u Svicarsku, te da i dalje stojimo pri svojoj zamolbi poslali su odgovor, da zahtjev odbijaju kao neosnovan, gdje se obrazlozenje svodi na to kako je on rekao da se roba uvozi u RH, tj. da je usmeno to deklarirao, no on i njegova supruga kao svjedok tvrdi da to ni u jednom trenutku nije isto naveo, na ovo rjesenje su odobrili pravo zalbe, pa me zanima da li je stric u pravu ili je ipak bio duzan platiti carinu ? Da li vrijedi pisati zalbu, ili se uzalud trudimo ? Tocnije tko je u pravu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija