Jump to content

Hitno, odustajanje od kupoprodajnog ugovora


Gothica

Preporučene objave

Ljudi dragi, molim Vas za savjet i pomoć.

Već dva mjeseca sam u igri oko kupoprodaje stana, realizacije kredita, i znate kako to sve već ide.

Napravila sam, nakon puno muke, sve oko kredita, u ponedjeljak (prije 6 dana) potpisala kupoprodajni s prodavateljem, ovjeren kod javnog bilježnika, čekam na isplatu kredita. Već sam platila osiguranje stana i životno što banka zahtijeva od mene, platila troškove javnog bilježnika.

 

I prije pola sata me zove agentica da prodavatelj želi odustati od kupoprodaje jer njegova sestra (otkud je ona izletila??) želi otkupiti stan od njega. Što da radim? Ako krenem kod njega, čitat ćete o meni u novinama :cenzura:

 

Može li on odustati od kupoprodaje nakon potpisanog i ovjerenog kupoprodajnog ugovora? Mogu li mu priprijetiti tužbom? Ne znam što ću...Hvala na razumijevanju i čitanju mojih muka još jednom :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljudi dragi, molim vas za savjet i pomoć.

Već dva mjeseca sam u igri oko kupoprodaje stana, realizacije kredita, i znate kako to sve već ide.

Napravila sam, nakon puno muke, sve oko kredita, u ponedjeljak (prije 6 dana) potpisala kupoprodajni s prodavateljem, ovjeren kod javnog bilježnika, čekam na isplatu kredita. Već sam platila osiguranje stana i životno što banka zahtijeva od mene, platila troškove javnog bilježnika.

 

I prije pola sata me zove agentica da prodavatelj želi odustati od kupoprodaje jer njegova sestra (otkud je ona izletila??) želi otkupiti stan od njega. što da radim? Ako krenem kod njega, čitat ćete o meni u novinama :cenzura:

 

Može li on odustati od kupoprodaje nakon potpisanog i ovjerenog kupoprodajnog ugovora? Mogu li mu priprijetiti tužbom? Ne znam što ću...hvala na razumijevanju i čitanju mojih muka još jednom :place:

dali ste dali kakvu kaparu i dalije to navedeno u ugovoru,TREBA VIDJETI KAKO JE SASTAVLJEN UGOVOR

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dala sam 2000 eura, ali nije navedena kao kapara, nego samo kao dio prodajne cijene. Čovjek je malo poseban, boji se svega, plašljiv i neuk, žao mi ga je bilo, pa smo pristali na to.

 

kako god da bilo u pravilu krivac za neispunjenje ugovora vraća duplu kaparu a to je u vašem slučaju prodavatelj,sem toga on je kriv što nećete realizirati odobreni vam kredit pa mora i te troškove snositi on.Poseban il ne nesmije vam nikoga biti žao,recite mi dali će on sada žaliti Vas???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako god da bilo u pravilu krivac za neispunjenje ugovora vraća duplu kaparu a to je u vašem slučaju prodavatelj,sem toga on je kriv što nećete realizirati odobreni vam kredit pa mora i te troškove snositi on.Poseban il ne nesmije vam nikoga biti žao,recite mi dali će on sada žaliti Vas???

 

 

Normalno da me neće žaliti, kad sam kokoš! :neznam:

 

Sutra imam sastanak sa njim i agenticom, pokušavam dohvatiti što više informacija, da ga ujutro realno suočim sa dvije opcije, ili da nastavi sa procesom, ili ću ga privatno tužiti za izgubljena dva mjeseca u kojima sam mogla naći i useliti u drugi stan + troškove koje sam uložila za kredit. Nisu u pitanju samo osiguranja,procjena i J.B., već sam potrošila 200 000 kuna da zatvorimo tati kredit, da bi mi mogao biti sudužnik.

 

Iz dubine srca hvala, svaki odgovor mi donese malo trezvenosti koje mi trenutno fali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve ovisi o tome kakav ste ugovor potpisali.

ko je radio kupoprodajni ugovor ?

dali su dodane odredbe da prodavatelj u slučaju odustajanja nadoknađuije kupcu svu nastalu štetu (zatvaranje kredita nije šteta).

 

ako je ugovor radila agencija jasno mi je da nećeraditi protiv svog poslodavca.

 

 

Ugovor je radila agencija...Nalogodavac - prodavatelj.

Nimalo nisam pametna, znam da nije šteta, ali jest, jer da prodavatelj nije sa mnom stupio u proces kupoprodaje, da nismo išli sa ozbiljnim namjerama, novce bih i dalje imala. Još jednom napominjem, 2000 eura je plaćeno kao dio kupoprodajne cijene, ne kao kapara. Sad vidim koliko sam se zeznula što nisam zahtijevala kaparu. No, tko mi je kriv kad još uvijek mislim da je ostalo normalnih ljudi na svijetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Normalno da me neće žaliti, kad sam kokoš! :neznam:

 

Sutra imam sastanak sa njim i agenticom, pokušavam dohvatiti što više informacija, da ga ujutro realno suočim sa dvije opcije, ili da nastavi sa procesom, ili ću ga privatno tužiti za izgubljena dva mjeseca u kojima sam mogla naći i useliti u drugi stan + troškove koje sam uložila za kredit. Nisu u pitanju samo osiguranja,procjena i J.B., već sam potrošila 200 000 kuna da zatvorimo tati kredit, da bi mi mogao biti sudužnik.

 

Iz dubine srca hvala, svaki odgovor mi donese malo trezvenosti koje mi trenutno fali.

 

znam kako Vam je ,niste vi kokoš nego je on otac a kćer je kćer pa on sad jadan sam nezna štoće vjerujtemi.Uglavnom koliko vidim puno ste se potrudili oko kredita dali mu unaprijed 2000 eura sve je bilo dogovoreno a gospon odustaje...Moj Vam je savjet najprije razgovor i nemojte nikoga žaliti svako gleda svoju korist,objasniti mu kako stvari stoje što ste sve morali poduzet dabi realizirali kupoprodaju i to argumentirati ....Dalje akoprodavatelj odbija suradnju tu vam je đabe trošiti živce,...Napišite mu dopis gdje ga obavještavate da mu dodjeljujete narednih sedam dana da se izjasni dali se dogovorena kupoprodaja ima realizirati ili on kao prodavatelj odustaje od kupoprodaje .U slučaju odustajanja od kupoprodaje isti će se smatrati krivcem za neispunjenje preuzete mu obveze te će tako snositi posljedice a vi ćete ustati tužbom pred nadležnim sudom radi ostvarivanja svojih prava što će mu zasigurno prouzročiti dodatne nepotrebne troškove,povrat uplaćenog mu iznosa na ime kapare i to u duplome iznosu plus ostali teret koji ste imali da bi vam otac mogao biti sudužnik.Sve to poslati mu PREPORUČENO SA POVRATNICOM...onda il će se urazumit il nažalost par godina sporenja....želim vam puno sreće

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebala si tražiti da ti vlasnik stana ustupi ključeve stana prije isplate.

banka isplati na račun prodavatelju novac iz kredita.

po isplati dobiješ tabularni ispravu i upisuješ vlasništvo.

 

dali ste zaključili kupoprodajni ugovor ili predugovor?

 

Ovako, ključeve smo trebali dobiti tek mjesec dana nakon isplate, "po dogovoru" i sa navedenom klauzulom u ugovoru. Čovjek je trebao iskoristiti dio novaca da sebi kupi manju nekretninu, i sa ostatkom da živi do mirovine. Još smo se dogovorili da ćemo mu pomoći pri preseljenju. Kokoš.

Potpisan je ugovor, i predan na banku u ovaj ponedjeljak, samo čekam kad će me zvati banka da potpišem ugovor o kreditu i da se solemnizira kupoprodajni. Nakon toga se banka knjiži za hipoteku, i onda ide isplata. Tako su mi lijepo objasnili u OTP banci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znam kako Vam je ,niste vi kokoš nego je on otac a kćer je kćer pa on sad jadan sam nezna štoće vjerujtemi.Uglavnom koliko vidim puno ste se potrudili oko kredita dali mu unaprijed 2000 eura sve je bilo dogovoreno a gospon odustaje...Moj Vam je savjet najprije razgovor i nemojte nikoga žaliti svako gleda svoju korist,objasniti mu kako stvari stoje što ste sve morali poduzet dabi realizirali kupoprodaju i to argumentirati ....Dalje akoprodavatelj odbija suradnju tu vam je đabe trošiti živce,...Napišite mu dopis gdje ga obavještavate da mu dodjeljujete narednih sedam dana da se izjasni dali se dogovorena kupoprodaja ima realizirati ili on kao prodavatelj odustaje od kupoprodaje .U slučaju odustajanja od kupoprodaje isti će se smatrati krivcem za neispunjenje preuzete mu obveze te će tako snositi posljedice a vi ćete ustati tužbom pred nadležnim sudom radi ostvarivanja svojih prava što će mu zasigurno prouzročiti dodatne nepotrebne troškove,povrat uplaćenog mu iznosa na ime kapare i to u duplome iznosu plus ostali teret koji ste imali da bi vam otac mogao biti sudužnik.Sve to poslati mu PREPORUČENO SA POVRATNICOM...onda il će se urazumit il nažalost par godina sporenja....želim vam puno sreće

 

 

 

HVALA! :zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odi u gruntovnicu i traži vlasnički list za stan.

ponesu ugovor kao dokaz (daš ga na uvid) da imaš pravni interes za traženom informacijom.. traži upis sklapanja kupoprodajnog ugovora (da nebi nekretninu otuđio).

u roku od 30 dama si obvezna prijaviti sklapanje kupoprodajnog ugovora radi određivanja visine poreza.

 

ugovor ste sklopili. nema povratka (osim ako se dogovorite). banka će po realizaciji kredita isti iznos uplatiti na račun prodavatelja (predpostavljam).

treba podnijeti pismeni prijedlog za raskid kupoprodajnog ugovra.

možda u agenciji muljaju (da bi postigli veču cijenu)

 

nakon isplate ugovorene kupoprodajne cijene tražite tabularnu ispravu .

 

u biti upisuje se hipoteka ili fiducija u korist banke. u banci znaju šta treba uraditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija