Jump to content

držanje stoke


p65508

Preporučene objave

Molio bih Vas na kojoj najmanjoj udaljenosti može biti objekat za uzgoj svinja za osobne potrebe (manje od deset komada),od udaljenosti oibiteljske kuće susjeda.

Ne postoji "..objekat za uzgoj svinja za vlastite potrebe". Postoje samo pomoćni objekti u kojima možete držati domaće životinje. To morate vidjeti kod tijela lokalne samouprave da li je uopće dozvoljeno držati domaće životinje, a i ako je dozvoljeno ne možete svinjac staviti susjedu pod nos. Znam da ima negdje propisano kolika minimalna udaljenost mora biti kod uzgoja svinja ali svejedno morate biti obzirni prema ljudima koji žive u vašoj blizini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

pozdrav. dajem nadopunu vezano za postavljeno pitanje pa vas molim za detaljniji odgovor.

Susjed posjeduje pomoćnu zgradu od moje kuće na udaljenosti 5 metara u kojoj drži svinje

u svezi istog podnešena prijava komunalnom redaru koji je u odgovoru na prijavu naveo "Uvidom u prostornu plansku dokumentaciju op.Hum na Sutli odnosno odredbe članka 6.točke 04-13 Odluke o ciljanim izmjenama i dopunama Prostornog plana uređenja op.Hum na sutli(sl.glasnik Krap.-zag.žup. 18/2011) i uvidom u ortof.snimak te terenskim uviđajem udaljenost navedenih objekata u skladu je sa zakonskim odredbama".Komunalni redar me je uputio na veterinarsku i sanitarnu inspekciju.

U navedenoi općinskoj odluci stoji u članku 6 točci 4 Pomoćne zgrade iz alineje 2 ovog stavka koje se smatraju izvorom onečišćenja iliopterećuju okolinu mogu se graditi na udaljenosti 20 m. od stambene zgrade vlasnika i na udaljenosti od 40 m.od stambene zgrade susjeda.

dali je komunalni redar postupio sukladno odredbi iako mislim da je trebao donijeti rješenje o zabrani držanja svinja u tom obijektu,jer mi je isti izjavio da to ne spada u njegovu nadležnost,uputio me sanitarnoj i veterinarskoj inspekciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav. dajem nadopunu vezano za postavljeno pitanje pa vas molim za detaljniji odgovor.

Susjed posjeduje pomoćnu zgradu od moje kuće na udaljenosti 5 metara u kojoj drži svinje

u svezi istog podnešena prijava komunalnom redaru koji je u odgovoru na prijavu naveo "Uvidom u prostornu plansku dokumentaciju op.Hum na Sutli odnosno odredbe članka 6.točke 04-13 Odluke o ciljanim izmjenama i dopunama Prostornog plana uređenja op.Hum na sutli(sl.glasnik Krap.-zag.žup. 18/2011) i uvidom u ortof.snimak te terenskim uviđajem udaljenost navedenih objekata u skladu je sa zakonskim odredbama".Komunalni redar me je uputio na veterinarsku i sanitarnu inspekciju.

U navedenoi općinskoj odluci stoji u članku 6 točci 4 Pomoćne zgrade iz alineje 2 ovog stavka koje se smatraju izvorom onečišćenja iliopterećuju okolinu mogu se graditi na udaljenosti 20 m. od stambene zgrade vlasnika i na udaljenosti od 40 m.od stambene zgrade susjeda.

dali je komunalni redar postupio sukladno odredbi iako mislim da je trebao donijeti rješenje o zabrani držanja svinja u tom obijektu,jer mi je isti izjavio da to ne spada u njegovu nadležnost,uputio me sanitarnoj i veterinarskoj inspekciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija