Jump to content

Novčana naknada nakon bolovanja/komplikacija u trudnoći dulje od 90 dana


baby*

Preporučene objave

Po kolektivnom ugovoru imam pravo na novčanu naknadu/potporu u slučaju bolovanja dužeg od 90 dana, a pošto sam na komplikacijama u trudnoći duže od 90 dana pitala sam u pravnoj službi na poslu za to, na što su mi rekli da oni smatraju takvo bolovanje kao bolovanje radi neke teške bolesti!

Nigdje se u kolektivnom ugovoru ne navodi klasifikacija bolesti koja je lakša ili teža bolest po čemu bi oni onda isplaćivali tu naknadu! Piše zbog bolovanja dužeg od 90 dana se isplačuje pomoć u visini 30 % jedne prosjećne plaće u Društvu isplaćene u proteklom mjesecu!

Po tome mislim da mi ne žele isplatiti tu naknadu a ja bih svejedno poslala zahtjev direktoru pa neka mi on odgovori zašto mi ne žele isplatiti nešto na što imam pravo!

Trebala bih pomoć kako se piše taj zahtjev!

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bolovanjem se smatra i bolovanje zbog komplikacija u trudnoći!

Naravno da trudnoća ne znači bolest ali postoje opravdani razlozi zašto je u mom slučaju trudnoća rizična i zašto sam na bolovanju zbog komplikacija!

Naravno,

Odredbe Zakona o radu ne govore o tzv. solidarnim pomoćima radniku za slučajeve kao što je npr. duže bolovanje. Očito da vaš kol.ugovor govori o tome. Vi poslodavcu uputite pismeni Zahtjev za potporu (prvnoj službi) i vjerujem da će Vam odgovoriti pozitivno. Ne odgvore li tako obratite se sidikatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Pozdrav!

Imam jedno pitanje u vezi ove naknade.

90 dana bolovanje mi je isteklo krajem prošle godine, a naknada isplaćena u siječnju.

Da li ja sada opet imam pravo tražiti tu naknadu, jer sam opet 90 dana na bolovanju.

Po nekoj logici mislim da bih trebala imati pravo, jer je ova isplata bila za prošlu godinu, ali opet nisam sigurna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Naravno,

Odredbe Zakona o radu ne govore o tzv. solidarnim pomoćima radniku za slučajeve kao što je npr. duže bolovanje. Očito da vaš kol.ugovor govori o tome. Vi poslodavcu uputite pismeni Zahtjev za potporu (prvnoj službi) i vjerujem da će Vam odgovoriti pozitivno. Ne odgvore li tako obratite se sidikatu.

Ja sam 11.6 imala punih tri mjeseca bolovanja.

Kako se pise taj Zahtjev za novcanu naknadu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bolovanje je bolovanje. Trudnoća sama po sebi nije bolest, ali zna itekako biti bolest kad se zakomplicira, nerijetko i sa smrtnim ishodom. Ja sam u tekućoj godini na bolovanju od samog početka, ostvario sam pravo na jednokratnu novčanu pomoć i to u visini jedne proračunske osnovice. Moja liječnica mi je ispisala potvrdu da sam na bolovanju neprekidno duže od 90 dana u jednoj godini, te je uz moj pismeni zahtjev/zamolbu proslijeđeno nadležnim službama. Pozitivan odgovor je uslijedio nakon 15-ak dana i novac je već potrošen :cuger::ceka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Bolovanje je bolovanje. Trudnoća sama po sebi nije bolest, ali zna itekako biti bolest kad se zakomplicira, nerijetko i sa smrtnim ishodom. Ja sam u tekućoj godini na bolovanju od samog početka, ostvario sam pravo na jednokratnu novčanu pomoć i to u visini jedne proračunske osnovice. Moja liječnica mi je ispisala potvrdu da sam na bolovanju neprekidno duže od 90 dana u jednoj godini, te je uz moj pismeni zahtjev/zamolbu proslijeđeno nadležnim službama. Pozitivan odgovor je uslijedio nakon 15-ak dana i novac je već potrošen :cuger::ceka:

Ja sam se raspitala u obračunu plaća!

Automatski ce mi biti isplaćena naknada!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Ja sam na bolovanju id 12.11.2018.bolovanje tece i dalje.krajem 2.mjeseca predala sam doznake i zahtjev za isplatu.u obracunu mi je receno da to mogu traziti tek u 4 mjesecu jer 91 dan bolovanja mora biti u tekucoj godini uako sam u ministarstvu dobila uputu da zahtjev predam sad s doznakom.nista mi nije jasno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija