Jump to content

HRT - prekršajna prijava


Cobol

Preporučene objave

Prije 35 minuta, Dolcevita5 je napisao:

Što znaci pisana obrana?

dobio si poziv za sud i onda? 😅

dao punomoć odvijetniku

odvijetnik je napisao pisanu obranu, naveli da je zapisnik lažan i neistinit te tražili saslušanje mojih svjedoka,inkasatora i očevid objekta i priložili slike ulaza u objekt

sudac je samo rekao da se pisana obrana prihvaća i da kontrolorov zapisnik nema mog potpisa pošto je mene naveo kao obveznika plačanja iako nisam bio prisutan toj kontroli.

kad dobijem rješenje onda će moći dati više info,da ne kažem što krivo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Pozdrav dragi Hrt-ovci, 

Imam jedan zanimljiv slučaj. Dobio sam obavijest o pokretanju Pp bla bla (onih 240 kn). Zanimljivo kako uvijek pišu iste iznose. E sad, nepoznata osoba je pozvonila i Dadilja je otvorila glavna vrata zgrade jer se dotični predstavio kao poštar. Kroz ključanicu ga nije vidjela jer se navodno sakrio i otvorila je vrata i bam čovjek uskoci u stan. Ja naravno nisam bio doma jer radim, ali uvijek je zabrana da se bilo kome otvara bez moje dozvole. Lik ju je uhvatio na prepad i tražio ime. Ona se predstavila imenom, a prezime je uzeo sa portofona jer na vratima ne piše ništa i vidio je navodno tv.... I sad nakon nekog vremena dobijem doma obavijest na njeno ime i svoje prezime i da živi na drugom katu.... 🤣😂

Što je najbolje nije ništa potpisala, a nije ni dala oib. Znači imam dokument sa lažnim imenom i terete lažnu osobu. Ne mislim plaćat te gluposti jer me nema doma, a žena je u prošlom stanu odjavila već to.... 

Sad me zanima jer nisam vidio takav slučaj. Da li da čekam neki poziv za sud i tamo navedem da uopće nitko nije bio i da su izmisli osobu koja uopće ne postoji ili da sve to bacim i da pustim da ovrse tu ne postojeću osobu. Mislim kakva je to ekipa, pa ovo nije više reketarenje.... Zahvaljujemo unaprijed na trudu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, audifico je napisao:

Pozdrav dragi Hrt-ovci, 

Imam jedan zanimljiv slučaj. Dobio sam obavijest o pokretanju Pp bla bla (onih 240 kn). Zanimljivo kako uvijek pišu iste iznose. E sad, nepoznata osoba je pozvonila i Dadilja je otvorila glavna vrata zgrade jer se dotični predstavio kao poštar. Kroz ključanicu ga nije vidjela jer se navodno sakrio i otvorila je vrata i bam čovjek uskoci u stan. Ja naravno nisam bio doma jer radim, ali uvijek je zabrana da se bilo kome otvara bez moje dozvole. Lik ju je uhvatio na prepad i tražio ime. Ona se predstavila imenom, a prezime je uzeo sa portofona jer na vratima ne piše ništa i vidio je navodno tv.... I sad nakon nekog vremena dobijem doma obavijest na njeno ime i svoje prezime i da živi na drugom katu.... 🤣😂

Što je najbolje nije ništa potpisala, a nije ni dala oib. Znači imam dokument sa lažnim imenom i terete lažnu osobu. Ne mislim plaćat te gluposti jer me nema doma, a žena je u prošlom stanu odjavila već to.... 

Sad me zanima jer nisam vidio takav slučaj. Da li da čekam neki poziv za sud i tamo navedem da uopće nitko nije bio i da su izmisli osobu koja uopće ne postoji ili da sve to bacim i da pustim da ovrse tu ne postojeću osobu. Mislim kakva je to ekipa, pa ovo nije više reketarenje.... Zahvaljujemo unaprijed na trudu. 

Vjerojatno neće pokretati prekršajno gonjenje, a pogotovo ne za tih 240 kn jer za to nema nikakve osnove u zakonu budući se ne može naplaćivati pretplata za razdoblje prije prijave prijemnika! E sad, oni će vjerojatno tu nepostojeću osobu uvesti u svoje poslovne knjige kao novog pretplatnika i početi slati redovne uplatnice za ubuduće, na vašu adresu! 

Na vašem mjestu ja bih to ignorirao a pogotovo s obzirom da su kao pretplatnika naveli nepostojeću osobu. Kad vam stignu prve uplatnice vidjet ćete na koga su naslovljene. Dobili ste na vremenu, ali vjerojatno će ako i kad shvate da su pogriješili, inkasatori ponoviti postupak da utvrde stvarnog vlasnika prijemnika! 🙂

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, i meni je neki dan (prosinac 2020.) pozvonio inkasator i misleći da je novi predstavnik stanara (o kojem smo obavijest dobili par dana prije), otvorila sam vrata i dala mu ime, prezime i datum rođenja (ali ne i OIB). Zatim je on počeo prijetiti kaznama od tisuću kuna i slično, bez apsolutno ikakvog raspitivanja o tome imam li i otkad ikakav prijamnik, a nisam bila raspoložena za svađu pa sam potpisala ono što sam mislila da je prijava prijamnika, i s čijim sam plaćanjem (donekle) složna.

Međutim, stigla je kazna za 480 kn koju apsolutno odbijam platiti (a zatim i račun za siječanj i veljaču 2021.) pa me zanima što bi bilo najbolje učiniti - zanemariti kaznu jer, ako sam dobro shvatila iz prijašnjih komentara, šalju ih kao APP, i platiti prva dva računa, ili zvati ih i žaliti se, ili praviti se da nisam dobila ništa i prijaviti prijamnik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Molim vas za savijet. Inkasator mi je prisao na ulici bez da se predstavio jer je vidio kako izlazim iz dvorista pitajuci me o RTV prijemnicima. Ja sam odgovorila da nista nemam sto je istina, TV nemam a laptop i mob su od firme. Pokazivao je i na auto, koji isto nije moj.

Lik je poceo zapisivati adresu i govoriti da nismo nikad registrirani i prijetiti prekrsajnim prijavama.

Ne sumnjam da prekrsajna prijava nece stici ali me interesira kako se postaviti.

Napominjem nemam nikakve RTV prijemnike, ali iz principa necu pustati spodobe koje se niti predstave da mi ulaze u kucu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, sivko je napisao:

To bila obavijest o prekršaju?

Da, da smo u prekrsaju bez da me je legitimirao, ista provjerio. Samo na temelju cinjenice da je auto bio parkiran ispred kuce te je navedeno da auto ima prijemnik. Kao njima nije ta adresa u evidenciji da se placa rtv pristojba.

Mene interesira kako netko moze na legalan nacin doci do tvojih osobnih podataka?!? Samo zato sto je neciji auto parkiran ispred kuce znaci da pripada toj adresi? Tko je ovdje lud?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Abcdef5 je napisao:

Nazalost dosla je prekrsajna na 240 kn? Kako dalje? 

Ne radi se o nikakvom prekršajnom nalogu jer za to HRT nema ovlasti! Poslali su vam uplatnicu za protekla tri mjeseca koja se odnosi na razdoblje prije inspekcijskog nadzora. Za naplatu prije provedenog nadzora (prijave prijemnika) nemaju nikakvu zakonsku osnovu i to im ne morate platiti. Morate samo odlučiti hoćete li  plaćati HRT pretplatu ubuduće od dana prijave i na osnovu prijave prijemnika ili ćete riskirati ovrhu na koju naravno možete izjaviti prigovor sa više ili manje uspjeha! 🙂

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Abcdef5 je napisao:

Mene interesira kako netko moze na legalan nacin doci do tvojih osobnih podataka?!? Samo zato sto je neciji auto parkiran ispred kuce znaci da pripada toj adresi? Tko je ovdje lud?

Od policije mogu dobiti podatak o vlasniku vozila i o osobama prijavljenim na adresi, s obzirom da imaju legitimni pravni interes (kontrola plaćanja pretplate).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija