Jump to content

Povećanje mirovina


putin

Preporučene objave

Molio bih odgovor na pitanje oko povečanja mirovina HRVI-a... Dugo najavljivano povećanje neoporezivog dijela mirovine me razočaralo. Po svim izračunima prema tablicama objavljenima u mnogim medijima moja mirovina od 5597 kuna trebala je biti veća za otprilike 140 kuna. Međutim jučer je bilo otriježnjenje. Mirovina je povećana za ravno 23 kune te mi je novi iznos mirovine 5620 kuna. Molim vaša iskustva , da li Mirovinsko može pogrilešiti ili su pogriješile tablice koje su bile u medijima ili sam pogriješio ja... Molim i Mrljavca da mi odgovori. LP svim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gle ovako, ne radi se o povečanju mirovine već o povečanju neoporezivog dijela, dakle mirovina ti je ostala ista kao i do sada u brutu (ukupni iznos) a dio na koji ne plačaš porez ti se povečao.

Sad uzmi listu od prošle mirovine i listu od ove mirovine i vidi koliko si poreza platio na prošloj a koliko na ovoj mirovini.

Moja je pretpostavka da si na prošloj platio oko 20 kuna poreza a na ovoj ništa, dakle samo je rastao neoporezivi dio a ne sama mirovina a u konačnici se povečnje vidi na razlici plačenog poreza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje u 2013 i 2014 godine isplaćuje mirovine

umirovljenicima prema Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i

članova njihovih obitelji. Obraćun mirovina obavlja se ovako:

Evo vam primjer tri različitih izračuna sa prirezom od 10% (grad Zagreb ima prirez 18%), umjesto 3400 kn za 2015 god. ubacite 3800 kn i probajte izračunati kolika bi vam u 2015 bila mirovina.

177_oporezivanje_mirovina.indd - Mirovine_144.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad sam već zabrinut, Mrljo daj pojasni ovaj dio oko siječnja i veljače, ako računaš na uobičajeno poravnanje, koliko znam od toga ništa. O samom povečanju mirovina nitko niti rijeći. Ostaje samo ovo porezno olakšavanje koje donosi više onima koji su i plačali više poreza dok onima koji su plačali malo ili ništa poreza ne donosi ništa i kako se isto primjenjuje od 01.01.2015. sve uplate iza tog datuma su podložne toj olakšici neovisno o tome kada su zarađene/dobivene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete se vezati na bruto pojedinca jer svaki imamo različite olakšice, netko je na području posebne državne skrbi, netko ima djecu preko sebe, netko pak člana obitelji i plus toga imamo različite postotke RVI a sve to utjeće u konačnici na visinu neoporezivog dijela.

Oni koji nisu plačali poreze ili jednostavnije oni koji u 12 mjesecu 2014 nisu platili niti kunu poreza neće ovo kozmetičko tj porezno povečanje mirovina niti vidjeti niti osjetiti, dakle listu od mirovine koju ste dobili u 12 mjesecu u ruke i pročitajte koliko ste platili poreza i prireza, svi oni koji su plačali nešto poreza i prireza su već sada trebali vidjeti neki porast na mirovinama a najviše oni koji su plačali puno poreza. Došlo je i do izmjena u poreznim razredima ali mislim da to nas ne treba zabrinjavati jer kako nismo na listama najbogatijih hrvata nekako nismo niti na spiskovima primanaj preko 10.000 kuna :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

maličovjeće , nema linka .pročitao sam u današnjem Jutarnjem.bio je prilog o ekonomiji koja nas očekuje u 2017.to je prva odrednica ( koja je tako napisana) uz nekih petnaestak koje zagovara vlada.bilo je samo nekoliko rečenica ( šturo).bitno sam izdvojio.

Nadam se da si zadovoljan odgovorom

 

Ažurirano

 

jado , zaj*****š ?

oko 42 kune.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maličovjeće , nema linka .pročitao sam u današnjem Jutarnjem.bio je prilog o ekonomiji koja nas očekuje u 2017.to je prva odrednica ( koja je tako napisana) uz nekih petnaestak koje zagovara vlada.bilo je samo nekoliko rečenica ( šturo).bitno sam izdvojio.

Nadam se da si zadovoljan odgovorom

 

Ažurirano

 

jado , zaj*****š ?

oko 42 kune.

 

Profesionalna bez HRVI 2009,38

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@vukovar:

Zahvaljujem na linku.

 

@ buda1965:

Ako sam ja dobro izracunao to bi trebao biti u 2017.god. porast prosjecne mirovine od cca 2,25%.

 

Cudno jer je obecanje nove vlade da ce u svom mandatu (4 godine) povecati mirovine za 5%, i vec odmah u prvoj godini 2,25%.

Da se razumijemo nemam nista protiv jer raste i moja mirovina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svaka cast financ ministru,pametan je da bi rijeci rekel ali nema morala,osjecaja,nema ljudskosti u sebi da pomogne onima koji nemaju vec daje onima koji i previse imaju a i onako te novce nece potrositi u hrvatskoj,jad,muka i bijeda pametni ministre

 

Profesionalna bez HRVI 2009,38

Ima ih i sa manjom profesionalna sa HRV-I 1.991,44 to je za one koji kažu da HRV-i imaju sve

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dalmatino , od kad ti datira rješenje o visini /izračunu mirovine ? Ako imaš malo godina radnog staža,imao malu plaču,profesionalnu mirovinu,najniži omjer vojnog dijela (20%),nisi dragovoljac,nemaš čin onda ti je i mala mirovina.Nisi jedini sa takvim izračunom.sve je to sistem brojeva.jedino što Ti preostaje je bolničko liječenje i komisije za povečanje vojnog dijela i vrste mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dalmatino , od kad ti datira rješenje o visini /izračunu mirovine ? Ako imaš malo godina radnog staža,imao malu plaču,profesionalnu mirovinu,najniži omjer vojnog dijela (20%),nisi dragovoljac,nemaš čin onda ti je i mala mirovina.Nisi jedini sa takvim izračunom.sve je to sistem brojeva.jedino što Ti preostaje je bolničko liječenje i komisije za povečanje vojnog dijela i vrste mirovine.

Rješenje je od prošle godine,staža imam 15 godina nije puno ali nije ni malo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Zagreb, 09.03.2017.

Dana 9. ožujka 2017. održana je 4. sjednica Upravnog vijeća Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje na kojoj je na temelju objavljenih službenih podataka Državnog zavoda za statistiku o stopi promjene indeksa potrošačkih cijena i prosječne bruto plaće u RH za razdoblje I.-XII. 2016. u odnosu na isto razdoblje 2015. donesena Odluka o aktualnoj vrijednosti mirovine od 1. siječnja 2017. koja iznosi 61,99 kn.

Budući da je aktualna vrijednost mirovine od 1. srpnja 2016. iznosila 61,59 kn, povećanje iznosi 0,65 posto.

Stopa usklađivanja AVM koja se primjenjuje od 1. siječnja kalendarske godine, počevši od 1. siječnja 2016., određena je u visini razlike između stope godišnjeg rasta mirovina određene prema rotirajućem omjeru stope indeksa potrošačkih cijena i bruto plaće svih zaposlenih u R Hrvatskoj u prethodnoj godini u odnosu na godinu koja joj prethodi i stope usklađivanja AVM utvrđene šest mjeseci prije toga dana.

Napominjemo da će mirovine usklađene prema novoj aktualnoj vrijednosti mirovine biti isplaćene u travnju (mirovina za ožujak), zajedno s razlikom za siječanj i veljaču.

Na sjednici je donesena i Odluka o najnižoj mirovini za jednu godinu mirovinskog staža od 1. siječnja 2017. prema kojoj najniža mirovina za svaku godinu mirovinskog staža od 1. siječnja iznosi 60,10 kn, Odluka o osnovici za određivanje naknade zbog tjelesnog oštećenja i o usklađivanju novčanih naknada zbog tjelesnog oštećenja od 1. siječnja 2017. prema kojoj osnovica za određivanje naknade zbog tjelesnog oštećenja, nastalog zbog ozljede na radu ili profesionalne bolesti, od 1. siječnja iznosi 1.234,52 kn i Odluka o faktoru osnovne mirovine od 1. siječnja 2017. koji iznosi 0,75%.

Također, donesena je Odluka o visini najniže mirovine hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata za godinu 2017. koja od 1. siječnja iznosi 2.558,25 kn te Odluka o osnovicama za utvrđivanje vrijednosnog boda prema osobnom činu, ustrojbenom mjestu i zvanju hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata za godinu 2016.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napredujemo sitnim koracima, jos je ostalo samo 4,35% za povecanje mirovina koje je ova vlada obecala u svojim predizbornim obecanjima (do kraja mandata povecanje mirovina za 5%).

 

maličovjek;svi ovi gore izračuni moje mišljenje da su imaginarni ,teško ostvarivi,ako hoćeš "živi bili pa vidjeli",kada dođemo u situaciju "jedan na jedan"(mislio sam jedan zaposleni radi za jednog umirovljenog),on radi, a mi ležimo, a brzo smo tu,što će biti od

naših želja koje su po zakonu i pripadaju nam ,pitam se koliko to stanje može biti održivo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zagreb, 09.03.2017.

Dana 9. ožujka 2017. održana je 4. sjednica Upravnog vijeća Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje na kojoj je na temelju objavljenih službenih podataka Državnog zavoda za statistiku o stopi promjene indeksa potrošačkih cijena i prosječne bruto plaće u RH za razdoblje I.-XII. 2016. u odnosu na isto razdoblje 2015. donesena Odluka o aktualnoj vrijednosti mirovine od 1. siječnja 2017. koja iznosi 61,99 kn.

Budući da je aktualna vrijednost mirovine od 1. srpnja 2016. iznosila 61,59 kn, povećanje iznosi 0,65 posto.

Stopa usklađivanja AVM koja se primjenjuje od 1. siječnja kalendarske godine, počevši od 1. siječnja 2016., određena je u visini razlike između stope godišnjeg rasta mirovina određene prema rotirajućem omjeru stope indeksa potrošačkih cijena i bruto plaće svih zaposlenih u R Hrvatskoj u prethodnoj godini u odnosu na godinu koja joj prethodi i stope usklađivanja AVM utvrđene šest mjeseci prije toga dana.

Napominjemo da će mirovine usklađene prema novoj aktualnoj vrijednosti mirovine biti isplaćene u travnju (mirovina za ožujak), zajedno s razlikom za siječanj i veljaču.

Na sjednici je donesena i Odluka o najnižoj mirovini za jednu godinu mirovinskog staža od 1. siječnja 2017. prema kojoj najniža mirovina za svaku godinu mirovinskog staža od 1. siječnja iznosi 60,10 kn, Odluka o osnovici za određivanje naknade zbog tjelesnog oštećenja i o usklađivanju novčanih naknada zbog tjelesnog oštećenja od 1. siječnja 2017. prema kojoj osnovica za određivanje naknade zbog tjelesnog oštećenja, nastalog zbog ozljede na radu ili profesionalne bolesti, od 1. siječnja iznosi 1.234,52 kn i Odluka o faktoru osnovne mirovine od 1. siječnja 2017. koji iznosi 0,75%.

Također, donesena je Odluka o visini najniže mirovine hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata za godinu 2017. koja od 1. siječnja iznosi 2.558,25 kn te Odluka o osnovicama za utvrđivanje vrijednosnog boda prema osobnom činu, ustrojbenom mjestu i zvanju hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata za godinu 2016.

 

Bit će za tri kavice i šećer

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

[quote name=Budući da je aktualna vrijednost mirovine od 1. srpnja 2016. iznosila 61,59 kn, povećanje iznosi 0,65 posto.

Stopa usklađivanja AVM koja se primjenjuje od 1. siječnja kalendarske godine, počevši od 1. siječnja 2016., određena je u visini razlike između stope godišnjeg rasta mirovina određene prema rotirajućem omjeru stope indeksa potrošačkih cijena i bruto plaće svih zaposlenih u R Hrvatskoj u prethodnoj godini u odnosu na godinu koja joj prethodi i stope usklađivanja AVM utvrđene šest mjeseci prije toga dana..[/quote]

Da to je super razmišljanje,još će biti fora ako predskorašnje izbore hrvatine budu vikale,već smo vam podigli mirovine,to mi baš liči na njih,malicovjek to usklađivanje ide 2-3 puta godišnje i ponavljam nije podizanje mirovina,ovu odluku donosi HZM-o a odluku o podizanju mirovine donosi vlada RH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uskladjenje ide striktno 2x godisnje od 01.01 i 01.07. a raspravlja se i objavljuje tijekom ozujka i rujna mjeseca.

Moje je misljenje i dalje da je to podizanje mirovina (nije snizavanje). Ko upravlja sa HZMO, oporba, ne, vladajuci.

 

Rapravljamo baš ko i naši "stručnjaci na HZMO,svako tumači zakon i odluke kako mu paše,ja i dalje tvrdim da je usklađivanje jedno a podizanje mirovine nešto drugo,ima ljudi koji to ne kuže a ti očito kužiš,pa nemoj navoditi one koji neznaju na pogrešan zaključak,svejedno je ko je na vlasti,to traje već par godina ako ti je lakše hvala hrvatinama na usklađivanju mirovina,da nije njih vjerovatno se to nebi dogodilo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rapravljamo baš ko i naši "stručnjaci na HZMO,svako tumači zakon i odluke kako mu paše,ja i dalje tvrdim da je usklađivanje jedno a podizanje mirovine nešto drugo,ima ljudi koji to ne kuže a ti očito kužiš,pa nemoj navoditi one koji neznaju na pogrešan zaključak,svejedno je ko je na vlasti,to traje već par godina ako ti je lakše hvala hrvatinama na usklađivanju mirovina,da nije njih vjerovatno se to nebi dogodilo

 

malicovjek i dalmatino , objasnite kad ide usklađivanje mirovine (koji parametri) a kad podizanje/povečanje.zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postivani @ dalmatino-39,

Da se vise oko toga ne natezemo evo ti clanak iz novina gdje su nabrojana HDZ-ova predizborna obecanja, a izvukao sam samo onaj dio oko cega sad raspravljamo:

http://www.poslovni.hr/hrvatska/hdz-obecao-180000-novih-radnih-mjesta-nizi-pdv-vece-mirovine-316659

 

"Vezano uz treću dob, u HDZ-u obećavaju uvesti "nacionalnu mirovinu" u visini 40 posto minimalne plaće za starije od 65 godina koji nisu mogli samostalno privređivati. Mirovine bi se trajno usklađivale s rastom plaća, a do kraja mandata, po procjenama, bile bi veće pet posto."

 

Evo iz jos jednog clanka;

http://net.hr/danas/hrvatska/plenkovic-o-izbornom-programu-hdz-a-obecao-vece-place-i-mirovine-za-sve-u-hrvatskoj/

 

O povećanju mirovina od pet posto do kraja mandata:

 

“Mi prije svega želimo usklađivanje mirovina, takozvanu indeksaciju, to je poznati švicarski model koji prati i rast BDP-a i rast cijena i želimo da prosječna mirovina bude otprilike 60 posto prosječne neto plaće. To je nemoguće u ovom trenutku, ali to je smjer u kojem mi želimo ići i na taj način želimo ostvariti poreznu reformu. Ono što smo govorili – prvi mirovinski stup, drugi mirovinski stup, jedan posto onoga što se danas izdvaja za doprinose iz prvog mirovinskog stupa prebaciti u drugi, na račune građana.”

 

Nadam se da ti je sad jasnije da je pomenuto "uskladjivanje mirovina" to na temelju cega su vladajuci obecali dignuti mirovinu za 5% do kraja svog mandata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postivani @ dalmatino-39,

Da se vise oko toga ne natezemo evo ti clanak iz novina gdje su nabrojana HDZ-ova predizborna obecanja, a izvukao sam samo onaj dio oko cega sad raspravljamo:

http://www.poslovni.hr/hrvatska/hdz-obecao-180000-novih-radnih-mjesta-nizi-pdv-vece-mirovine-316659

 

"Vezano uz treću dob, u HDZ-u obećavaju uvesti "nacionalnu mirovinu" u visini 40 posto minimalne plaće za starije od 65 godina koji nisu mogli samostalno privređivati. Mirovine bi se trajno usklađivale s rastom plaća, a do kraja mandata, po procjenama, bile bi veće pet posto."

 

Evo iz jos jednog clanka;

http://net.hr/danas/hrvatska/plenkovic-o-izbornom-programu-hdz-a-obecao-vece-place-i-mirovine-za-sve-u-hrvatskoj/

 

O povećanju mirovina od pet posto do kraja mandata:

 

“Mi prije svega želimo usklađivanje mirovina, takozvanu indeksaciju, to je poznati švicarski model koji prati i rast BDP-a i rast cijena i želimo da prosječna mirovina bude otprilike 60 posto prosječne neto plaće. To je nemoguće u ovom trenutku, ali to je smjer u kojem mi želimo ići i na taj način želimo ostvariti poreznu reformu. Ono što smo govorili – prvi mirovinski stup, drugi mirovinski stup, jedan posto onoga što se danas izdvaja za doprinose iz prvog mirovinskog stupa prebaciti u drugi, na račune građana.”

 

Nadam se da ti je sad jasnije da je pomenuto "uskladjivanje mirovina" to na temelju cega su vladajuci obecali dignuti mirovinu za 5% do kraja svog mandata.

 

Brkaš pojmove,usklađivanje ide kako si sam napisao 2 puta godišnje,to znači da nije povišica koja je obećana,je povišica ali nije ta koja je obećana,tih 5% još čekamo,mislim da je to usklađivanje ZAJAMČENO zakonom,jednom su to bili zamrznuli vladajući,nemam pojma koji su bili žuti ili zeleni meni svejedno,Buda to usklađivanje ide početkom godine stim da to vidiš u mirovini za drugi mjesec i mislim u devetom mjesecu,nisam siguran

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sumom ti drumom ili obratno, nema veze.

Oni su u svom predizbornom obecanju govorili o uskladjivanju mirovina (spomenuta je i svicarski model, a to je formula na koji nacin se mirovina 2x godisnje uskladjuje) i da ce to u njihovom mandatu biti 5%, ja se na to pozivam a ti tvrdis da to nije to povecanje a sve ti lijepo pise i u ovim clancima koje sam linkove gore stavio, uopce te ne kuzim di ja tu grijesim sve lijepo pise crno na bijelom, a ti i dalje tvrdis da to nije to povecanje.

Drugo povecanje oni u svom predizbornom obecanju ne spominju tako da neznam o kojem 5% povecanja ti sanjas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro je dalmatino čuo.premijer je "obećao" da će (trebalo bi) u njihovom mandatu mirovine biti veće 5%.da li će se to zvati usklađivanje ili povećanje to neznam.znači u mandatu ima usklađivanja/povećanje 8×0.625 % = 5%.dalmatino zadovoljan?ili si mislio redovno usklađivanje dva puta godišnje + 5% (ekstra)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro je dalmatino čuo.premijer je "obećao" da će (trebalo bi) u njihovom mandatu mirovine biti veće 5%.da li će se to zvati usklađivanje ili povećanje to neznam.znači u mandatu ima usklađivanja/povećanje 8×0.625 % = 5%.dalmatino zadovoljan?ili si mislio redovno usklađivanje dva puta godišnje + 5% (ekstra)?

Nemogu potvrditi ono što ne stoji a to je da je usklađivanje neko podizanje mirovine je(to je samo usklađivanje sa rastom troškova)al ne ono povećanje na koje ja mislim,ponavljam odluku o podizanju mirovina donosi vlada RH a odluku o usklađivanju donosi HZMO,pa ako je to isto onad OK.po toj logici manje više sve su vlade podizale mirovine,Buda mali čovjek brka to redovno usklađivanje sa podizanjem mirovine i ovo zadnje redovno njemu je podizanje mirovine od ove vlade,po njegovom ispunjavaju dato obećanje po mome to obećanje čekamo da ispune,znači mislio sam na redovno usklađivanje +5% tako sam ja razumio obećanje,nisam čitao te članke i ne zanimaju me već imam pun želudac čireva ne želim da dobijem još koji,što manje čitam mirniji sam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ dalmatino-39

Znaci ne zelis citati clanke jer oni prenose samo ono sto je premijer obecao uz ostala obecanja da ce kroz uskladjivanje mirovina u svom mandatu dignuti mirovine za 5%.

 

Ok pa ti lijepo i dalje cekaj da vlada svojom odlukom digne mirovine za 5%.

 

Postovani @prof, molim tvoje cijenjeno misljenje o obecanju vladajucih da ce u svom mandatu povecati mirovine za 5%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ dalmatino-39

Znaci ne zelis citati clanke jer oni prenose samo ono sto je premijer obecao uz ostala obecanja da ce kroz uskladjivanje mirovina u svom mandatu dignuti mirovine za 5%.

 

Ok pa ti lijepo i dalje cekaj da vlada svojom odlukom digne mirovine za 5%.

 

Postovani @prof, molim tvoje cijenjeno misljenje o obecanju vladajucih da ce u svom mandatu povecati mirovine za 5%.

 

Neka se netko ne uvrijedi ,ali stvarno je ova rasprava o povećanju mirovine od 5% debilna.

Pa i malom djetetu bi trebalo biti jasno da se to radi u povećanju putem redovnog usklađivanja koje se vrši 2x godišnje a ne o nekom jednokratnom povećanju.

Za jednokratno povećanje od 5% ili to isto raspodjeljeno u više godina trebao bi se donositi novi Zakon u kojemu bi se definirao zašto,kako ,odkuda, kad,tko bi imao pravo itd,itd.

Drugo trebala bi se osigurati nova sredstva za isplatu takvog povećanja ,što u sadašnjem i projekcijama proračuna do 2020.nema.

Predviđena su sredstva za gore spomenuto redovno usklađivanje mirovina i kroz 4 godine mandata ove vlade nominalni iznos mirovine će se sigurno na taj način povećati za 5%.

Dakle zaključite ovu nepotrebnu raspravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što je izvedivo je jedno al čovjek se ovdje uhvatio toga da nisu obećali 5% a ja tvrdim da jesu:

Mirovine planirate povećati za 5 posto. Koliko će to koštati i koliko bi onda umirovljenici imali veće mirovine?

 

Zdravko Marić: Mi ćemo već ove godine povećati mirovine, nevezano za izbore. Sjećate se da sam to u početku mandata vrlo jasno komunicirao. Predvidjeli smo 300 milijuna kuna samo za ovu drugu indeksaciju mirovina, obzirom na rast plaća, znate da imamo onu švicarsku formulu. Ali, naravno, paralelno s tim, u nastavku mandata, sigurno računamo na povećanje mirovina.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Boris-Lalovac-i-Zdravko-Maric-komentiraju-vruce-teme-Nizi-PDV-visi-osobni-odbitak-place-i-mirovine-moze-li-bolje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tocno hasko prikljuci se i izrazi svoje misljenje, vjerojatno ga imas.

 

Sve OK al usklađivanje nije podizanje mirovina to je ono što ti kužiš al ne želiš da kužiš,oni kao mjenjaju formulu izračuna više ti se mirovina neće podignuti 2 kune nego 2,20 zaplješći im,veliki je to zaokret,ove hrvatine su sve rekle što misle o umirovljenicima prošli Božić,svi u javnim službama(znači policija,vojska,državna poduzeća) su dobili božićnice al umirovljenici ne,toliko o kršćanskoj,socijalnoj i hrvatskoj vladi,samo radi usporedbe ona prošla vlada unatoč recesiji je isplatila božićnice,da nebi bilo da hvalim ili nedaj bože podržavam one,moj glas nisu nikad dobili niti će,al to je činjenica

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve OK al usklađivanje nije podizanje mirovina to je ono što ti kužiš al ne želiš da kužiš,

maličovjek je samo rekao ono što je istina, a to je da je obećano 5%, a na koji način, e to ćeš vidjeti uoči sljedećih izbora

oni kao mjenjaju formulu izračuna više ti se mirovina neće podignuti 2 kune nego 2,20 zaplješći im

maličovjek je stavio link kojim ministar branitelja kaže kako traži načina kako vratiti dva rezanja po 10%. Vidjet ćemo.

,veliki je to zaokret,ove hrvatine su sve rekle što misle o umirovljenicima prošli Božić,svi u javnim službama(znači policija,vojska,državna poduzeća) su dobili božićnice al umirovljenici ne,toliko o kršćanskoj,socijalnoj i hrvatskoj vladi,samo radi usporedbe ona prošla vlada unatoč recesiji je isplatila božićnice,da nebi bilo da hvalim ili nedaj bože podržavam one,moj glas nisu nikad dobili niti će,al to je činjenica

Jel ti to o poštenju vladajućih ???:rigoleto:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija