Jump to content

Revizija Vrhovnog suda ponistava sve pravomocne presude????


Kobra_zg

Preporučene objave

Nakon 10 godina sudjenja i dobijenih presuda u moju korist .Upravni sud ,prvostupanjski i Zupanijski sud,,---Vrhovni sud na osnovu revizije sve pobija i odlucuje u korist tuzenih ..Ljudi moji očajna sam,,jer od pravomocnosti je proslo skoro dve godine i kaj sad,,po tome moram sve vratiti , jer navodno po Vr su povrijedjena nekakva materijalna prava../ukratko ozljeda na radu ,,za koju sam po njima ja osobno odgovorna iako nisam bila ni pijana ni drogirana...kazu kaj nisam pazila !!!!!!! ..Ako se sad ne ubijem,necu nikada..sto mi preostaje ,,i kako je moguce da za reviziju i nisam ni znala tek kad je poslana presuda????

<stvarno ne shvscam kako je moguce ponistiti sve presude i donijeti tako nesto ..U presudi čak nema ni kome su poslali i ni koji je pravni lijek nista ...ludimmm

znaci borisla sma se protiv vjetrenjaca 10 godina izgubila zdravlje i sad ovo ..

savjeti i info svaki dobro dođe ,,Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na brzom odgovoru, znam da je apsurd raspravljati zasto i kako, ali ja sam mali covjek u borbi protiv Golijata citaj Države...zalosno ali istinito, 10 godina sam se borila i dokazivala i uspjela u tom, trebala sam po ovom odmah odustati ,jer pravda nije na mojoj strani.. zapraf shvatila sam sad to na kraju ,, da zapravo Zup i Opć su samo šarena laža,,kaj god oni presudili pik ne važi ahahhahahhaha ...Uzas gdje zivim ...sory kaj spamam..razumijete me..

posto sam sad vec polu luda,,moze kakva pomoc ili natuknica za Ustavni sud ,jer koliko sam procitala obrazac za apelaciju, to ne smije biti u obliku tuzbe niti zalbe,,vec konkretno koje pravo mi je povrijedjeno..Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To mora biti u formi tužbe - ustavne tužbe, ali sa jasno specificiranim pravima koja su vam povrijeđena i u čemu se očituje ta povreda. Više o tome ovdje.

 

Još bih samo napomenuo kako je ovo rijetkost u praksi, ali jeste mogućnost. Očito se radilo o izvanrednoj reviziji (prema napisanome), što znači da su niži sudovi ipak nešto malo jače zeznuli u postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

revizija se poziva na pogrešnu primjenu materijalnog prava /jako zanimljivo ,jer su svi potvrdili da nisam kriva za ozljedu i ispadne da su svi neznalice i ne znaju zakon do VS, osporava moj tuzbeni zahtjev podnesen prije 10 godina i da su sve institucije do VS krivo radile i donosile krive presude/ ozljeda na radu, zele mi nametnuti da sam sama sebi kriva kaj sam stradala./..znam da je ovakva presuda rijetkost,,i sad me ubija koje je moje ustavno pravo povrijedjeno ovom revizijom..gubim se u moru informacija...članaka ima masa.....

 

Ps ako me vidite na cesti kako prosim,,znaci ogulili su me do koze :( jer moram sve vratiti kaj sam dobila... a ne kao Čobankovića on guli krumpir za punooo vise para

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..znam da je ovakva presuda rijetkost,,i sad me ubija koje je moje ustavno pravo povrijedjeno ovom revizijom..gubim se u moru informacija...članaka ima masa.....

 

Vrlo vjerojatno nijedno. Ipak, za precizan zaključak bilo bi potrebno vidjeti sve presude sudova. Probajte porazgovarati sa nekim odvjetnikom, koji ima isustva u radnom pravu, neka vam on to pogleda i dade svoje mišljenje. Isplati li se ili ne ići sa ustavnom tužbom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je po ocijeni VS bilo kaj sumnjivo, neispravno itd ,,moglo se vratiti natrag na pocetak,,a ne ovako drakonska presuda.. na koju se s moje strane nisam mogla ni ocitati niti braniti ..zero

kadija te tuzi ,kadija ti sudi- ISTINA..

Iako sam izgubila nadu ...ide se s Ustavnom tuzbom ..pa ce biti, kak ce biti .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako traže vračanje primljenog iznosa pozovi se na :

 

PRAVNO SHVAĆANJE VRHOVNOG SUDA

zauzeta na prvoj sjednici Građanskog odjela

Vrhovnoga suda Republike Hrvatske 29. siječnja 2007.

 

2. Primjena odredbe čl. 216. bivšeg Zakona o obveznim odnosima ("Narodne novine", broj: 53/91, 73/91, 111/93, 3/94, 7/96, 91/96, 112/99 i 88/01 – u daljnjem tekstu: ZOO)

 

2.1.

Ne može se tražiti vraćanje iznosa na ime naknade štete zbog ozljede tijela, narušenja zdravlja ili smrti, kad je isplata izvršena po pravomoćnoj presudi, jer treba smatrati da je isplata izvršena savjesnom pribaviocu pri čemu nije odlučno što je u revizijskom postupku oštećenik odbijen sa tim dijelom tužbenog zahtjeva.

 

 

obvezno podnijeti ustavnu tužbu(preko odvjetnika. skup je ali..)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Vecer evo mene nakon 4 godine saga je gotova s presudom Općinskog suda da moram vratiti preko /odbijena i na Ustavnoim sudu ,,čak i na Sudu za ljudska prava  /NISAM TOLIKO DOBILA  ,,TU SU KAMATE I INE STVARI / 1.000.000 kn i to u roku 15 dana ..to nemam za vratiti niti za 100 godina a kamoli 15 dana ,,divna drzava drugima kaj maznu oprastaju meni krvna zrnca uzimaju,,,nema veze.. zanima me kak oni to misle od mene dobiti kad nemam nista osim kucice vrijedne cca 20 000€ i mirovine ..da li postoji neki oprost duga .. kaj dalje ..luda sam više od svega ..odvjetnik koji me je zastupao prije jednostavno me otkantao kad je dobio novce dok se  dobila presuda,,kad je nakon 3 godine nakon dobivajuće presude sve otislo nizbreg ,,jednostavno vise mu nisam bila zanimljiva i sve dalje je radio preko neke stvari .. očajna sam i najradje bi  da me nema ,,ubili su me kao čovjek a..nemam zelje više za zivotom.. zapraf kaj mi mogu napraviti to me zanima ako netko zna ..jer dug nije mali i to je dug prema drzavi. Hvala

 

uređeno: od Kobra_zg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se ne mogu naplatiti dobrovoljno, naplatit će se prisilno kroz ovrhu, ali to neće biti brzo i ne mogu Vam uzeti sve, samo 1/3 mirovine. Država je inače vrlo socijalna kod naplate svojih tražbina, tako da neće ići u ovrhu na nekretnini gotovo sigurno, pogotovo ako se nema od čega naplatiti, jedino će Vam vjerojatno skidati mirovinu dokle bude mogla. Oprosti dugova od strane države periodično idu, ali to ne bude preveliki iznos, u 7. mjesecu 2018. godine je bio oprost dugova do 10.000,00 kn. Možda možete ići u nagodbu o načinu otplate tog duga, ali o tome morate razgovarati s državnim odvjetništvom koje zastupa državu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija