Jump to content

Anonimna prijava i obrada djece u Centru za socijalnu skrb


koka1968

Preporučene objave

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav!

Molim za hitan odgovor, imam isti problem, sa anonimnom prijavom i vrlo teskim optuzbama, za koje je utvrdjeno da su lazne,a stigle su na ravnateljstvo CZSS u emai-u. Trazila sam od pravnika pismenim putem,kao ZAHTJEV, uvidu taj email, no USMENO sam odbijena! Zelim doci do tog emaila i tuziti osobu za tesku klevetu i sramocenje. Kako da to odradim?? Hvala Vam puno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je nevjerojatno da centar dolazi na anonimnu prijavu odmah na vrata! Tako se moze bilo tko smisliti i prijaviti nekoga i centar odmah dode doma?

 

Po anonimnoj prijavi se postupa kao i po prijavi poznatog prijavitelja, osim što, kod anonimne prijave, prijavitelj nezna daljni slijed po prijavi i rješenje iste...

 

Ažurirano

 

Pozdrav!

Molim za hitan odgovor, imam isti problem, sa anonimnom prijavom i vrlo teskim optuzbama, za koje je utvrdjeno da su lazne,a stigle su na ravnateljstvo CZSS u emai-u. Trazila sam od pravnika pismenim putem,kao ZAHTJEV, uvidu taj email, no USMENO sam odbijena! Zelim doci do tog emaila i tuziti osobu za tesku klevetu i sramocenje. Kako da to odradim?? Hvala Vam puno!!

 

Pravo svakog prijavitelja je da ostane anoniman, te ako to zatraži, nesmije se otkrivati identitet istog, osim u izuzetnim slučajevima..

 

Probajte se obratiti djelatnicima policije, ako je tako strašno kako navodite, možda oni uspiju doći do prijavitelja, te Vam dostave podatke istog, mada čisto sumnjam..., no ovdje bi se moglo raditi i o KD lažnog prijavljivanja, a koje se goni po službenoj dužnosti, pa bi ipak moglo biti posla za policiju, tj. djelatnici policije bi mogli postupati..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru! Malo je cudno da svatko svakog moze x puta prijavljivati i maltretirati iz objesti i pri tome ne biti sankcioniran!? Sto se dogadja ako podnesem privatnu tuzbu protiv ,dakle, NN osobe? Ili ako NN prijavim policiji..? Da li to itko zna? Hvala puno! Lp

Naravno da ne može, otiđite u policiju i podnesite kaznenu prijavu protiv NN osobe, počinitelja, radi KD lažnog prijavljivanja (čl. 304 KZ), sve detaljno opišite, te bi oni, naravno ako se stvarno radi o tom KD, trebali dalje preuzeti slučaj i sve proslijediti ODO-u..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, sumnjamo, samo jedna osoba je imala uvid u neke podatke, a trenutno vrlo ogorcena prekidom emotivne veze. Sad se doslovce izivljava nad nama na ovaj nacin, cak je i bivsi suprug dobio slican email na poslu tj. upucen njegovim nadredenima. Steta i sramota su velike, iako je sve potpuno neosnovano. Stoga sam zgrozena s cinjenicom da svaki ludjak moze anonimno u besvijest prijavljivati nekog, bez sankcije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, sumnjamo, samo jedna osoba je imala uvid u neke podatke, a trenutno vrlo ogorcena prekidom emotivne veze. Sad se doslovce izivljava nad nama na ovaj nacin, cak je i bivsi suprug dobio slican email na poslu tj. upucen njegovim nadredenima. Steta i sramota su velike, iako je sve potpuno neosnovano. Stoga sam zgrozena s cinjenicom da svaki ludjak moze anonimno u besvijest prijavljivati nekog, bez sankcije.

 

Otiđite to prijaviti policiji, kako sam Vam naprijed i napisao, te im recite da postoje osnovi sumnje za tu osobu na koju sumnjate, samo nemojte podnositi prijavu na temelju sumnje, jer, nikad nije isključeno da je ipak netko drugi, a postupak će se bazirati samo na toj osobi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo je cudno da svatko svakog moze x puta prijavljivati i maltretirati iz objesti i pri tome ne biti sankcioniran!?

To se uglavnom i događa zato jer lažno optuženi građani propuštaju kazneno prijaviti i goniti one koji su ih lažno prijavili. Uglavnom su na kraju sretni da su se oslobodili optužbi.

Nažalost, u našem sustavu ne postoji automatizam po kojem bi se takve lažne prijave kazneno gonile.

 

 

Sto se dogadja ako podnesem privatnu tuzbu protiv ,dakle, NN osobe? Ili ako NN prijavim policiji..?

 

Kao što vam je predložio Željac047, prijavite policiji.

Moj savjet je da odmah podnesete prijavu i na državno odvjetništvo protiv nepoznatiog počinitelja, te da obje prijave sami napišete i urudžbirate. U prijavi opišite događaje, i navedite te mejlove . Spomenite svoje sumnje o tome tko bi mogao biti počinitelj, ali bez ikakvih izravnih optužbi.

 

 

imam isti problem, sa anonimnom prijavom i vrlo teskim optuzbama, za koje je utvrdjeno da su lazne,a stigle su na ravnateljstvo CZSS u emai-u. Trazila sam od pravnika pismenim putem,kao ZAHTJEV, uvidu taj email, no USMENO sam odbijena! Zelim doci do tog emaila i tuziti osobu za tesku klevetu i sramocenje. Kako da to odradim?

 

Nakon što je utvrđeno da su optužbe lažne, nema nikakvog rezona da na CZSS skrivaju identitet podnositelja lažne prijave.

 

Štoviše, treba im postaviti pitanje zašto upravo oni nisu prijavili to djelo nakon što su ustanivili da je prijava lažna.

Pravnik u CZSS bi morao znati da je lažno prijavljivanje kaznenog djela samo po sebi kazneno djelo, a u ovakvoj prijavi može se tumačiti da je počinjeno i protiv interesa djece. Ako dijete trpi zbog istrage protiv roditelja, a i samo je predmet vještačenja i nepotrebnih razgovora sa stručnim djelatnicima, to sigurno neće pogodovati zdravom odrastanju nego može prouzročiti traume, itd...

Kaznena djela počinjena protiv djece sve službene osobe imaju obavezu prijaviti bez iznimke. Iako je ovo tumačenje da bi to bilo kazneno djelo protiv djeteta 'nategnuto', mislim da bi bilo dovoljno da ih natjerate da surađuju.

Pogotovo ako im objasnite da u slučaju da ćete morati podnositi pisane zahtjeve isti će ići na više adresa (uključivo i nadležno ministarstvo) a nije isključeno da će doći i do medija.

Pa neka onda oni objašnjavaju zašto štite takve lažne prijavitelje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče kaznenog djela "Lažno prijavljivanje kaznenog djela", mora se raditi o tome da je prijavljeno kazneno djelo koje se ne progoni po privatnoj tužbi. Sad, što je tu prijavljeno Centru, još ne znamo.

 

Nadalje, ako se to svejedno prijavi policiji i utvrdi se da nema elemenata kaznenog djela koje se progoni po službenoj dužnosti ili prijedlogu, tj. ako se radi o uvredi, kleveti ili sramoćenju, policija neće dalje tražiti počinitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima, jako ste si dali truda da nam pomognete...Ta ista osoba,na koju sumnjam,a mozete i pretpostaviti sami tko je figura u toj prici, veliki je razlog raspada braka. Nakon sto nije dobila ono sto je zamislila- brak,sigurnost, ludu zabavu,velike novce itd, pocelo je ludovanje na sve nacine, pa i na ovaj, gdje se najvise potresa nase dijete, koje je 7. razred, promjenilo skolu, zbog preseljenja..jer sam ja dostojanstvena osoba, otisla sam mirno i ostavila mnogo iza sebe...Ova trauma djetetu nikako nije bila potrebna. Tko zna koliko obitelji trpi zbog ludjaka i ludjakinja ovakav teror i nikome nista?!! Sva sreca pa sam nasla ovaj portal, a mozda je i sreca jer sam studirala pravo nekad,a nisam diplomirala :) Centar ne sluzi nicemu,ako mene pitate, ne znam niti jednu bas situaciju gdje su bili korisni, kao ni Zavod za zaposljavanje. Podvukli su mogucnost da se moraju konzultirati s nadredjenima da li ce s ovim predmetom ici na policijsku obradu nas troje, IAKO uopce nisu nasli niti jedan element koji dokazuje navedene optuzbe-idiotarije u email-u. Cak sam i optuzena u emailu da se bavim crnom magijom i da poducavam klijente doma,te mi oni to skupo placaju!? Zar se po samo ovoj recenici ne vidi da je bolesna osoba u pitanju?? Razmisljam pisati i Ministarstvu SS da odmah reagira na ovakve stvari i ukine mogucnost anonimnih prijava i ne sankioniranja laznih dojava! Prosla sam kalvariju s djetetom u zadnje 2 godine i imala tesku operaciju krajem 5. mj, mislim .....zaista ovo nije trebalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima, jako ste si dali truda da nam pomognete...Ta ista osoba,na koju sumnjam,a mozete i pretpostaviti sami tko je figura u toj prici, veliki je razlog raspada braka. Nakon sto nije dobila ono sto je zamislila- brak,sigurnost, ludu zabavu,velike novce itd, pocelo je ludovanje na sve nacine, pa i na ovaj, gdje se najvise potresa nase dijete, koje je 7. razred, promjenilo skolu, zbog preseljenja..jer sam ja dostojanstvena osoba, otisla sam mirno i ostavila mnogo iza sebe...Ova trauma djetetu nikako nije bila potrebna. Tko zna koliko obitelji trpi zbog ludjaka i ludjakinja ovakav teror i nikome nista?!! Sva sreca pa sam nasla ovaj portal, a mozda je i sreca jer sam studirala pravo nekad,a nisam diplomirala :) Centar ne sluzi nicemu,ako mene pitate, ne znam niti jednu bas situaciju gdje su bili korisni, kao ni Zavod za zaposljavanje. Podvukli su mogucnost da se moraju konzultirati s nadredjenima da li ce s ovim predmetom ici na policijsku obradu nas troje, IAKO uopce nisu nasli niti jedan element koji dokazuje navedene optuzbe-idiotarije u email-u. Cak sam i optuzena u emailu da se bavim crnom magijom i da poducavam klijente doma,te mi oni to skupo placaju!? Zar se po samo ovoj recenici ne vidi da je bolesna osoba u pitanju?? Razmisljam pisati i Ministarstvu SS da odmah reagira na ovakve stvari i ukine mogucnost anonimnih prijava i ne sankioniranja laznih dojava! Prosla sam kalvariju s djetetom u zadnje 2 godine i imala tesku operaciju krajem 5. mj, mislim .....zaista ovo nije trebalo.

 

Poštovana g-đo u potpunosti se slažem s Vama što se tiče CZSS i njihovog postupanja u ovakvim slučajevima, ali što možemo, kad se u nekim slučajevima ništa ne može bez njih...

 

Iz Vaših postova se isčitava da ste uistinu proživjeli, kako i sami pišete, pravu kalvariju zahvaljujući tim "psihopatama" koji uživaju u tuđoj nevolji ne računajući s time da je život kratak i da se u svako doba i njima to može dogoditi, no, jednostavno, nisu vrijedne spomina, jer nisu svjesne koliko su "niske" i "sirove"...

Što se tiče CZSS i mogućnosti pisanja primjedbe Ministarstvu, iskreno, malo vajde od toga, u par navrata sam za neke osobe osobno pisao dopise i primjedbe na rad tih i takvih Centara, no bilo je, da ne rečem, kamuflaža i razvodnjavanja ozbiljnosti grešaka koju su počinili njihovi uposlenici...

Ipak bi, možda, najbolje bilo da se obratite policiji, te da zatražite njihovo postupanje, jer su to takve osobe koje, kad jednom prođu nekažnjeno, onda im, jednostavno, nema kraja i nemožete ih se riješiti...

 

Držite se, ja Vam, kao i Vašem djetetu, od srca želim da se oslobodite tih i takvih osoba i da dalje mirno živite sa svojim djetetom..

Sretno i držite se..:mase1:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj savjet je da odmah podnesete prijavu i na državno odvjetništvo protiv nepoznatiog počinitelja, te da obje prijave sami napišete i urudžbirate. U prijavi opišite događaje, i navedite te mejlove . Spomenite svoje sumnje o tome tko bi mogao biti počinitelj, ali bez ikakvih izravnih optužbi.

Upravo tako, osim policije, podnijeti kaznenu prijavu i direktno na ODO protiv NN počinitelja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija