Jump to content

Status hrvatskog branitelja


DOMOVINI ODAN

Preporučene objave

Poštovani

Zanima me jedna stvar oko reguliranja statusa hrvatskog branitelja.

 

Rođen sam u BiH i na početku domovinskog rata imao sam domovnicu ali

ne i prebivalište u RH.

1992 godine,ne idem u NJemačku ili neku drugu zemlju zarađivati novce, nego se priključujem HVO-u i branim svoju kuću svoj DOM od srpskog agresora.

U 12 mjesecu 1994 godine sam demobiliziran i prepušten sam sebi.

Pošto nisam imao nikakve perspektive u BiH odlazim u Hrvatsku i prijavljujem stalno prebivalište (supruga je već prije bila prijavljena u RH)

 

Od predsjednika dr.Franje Tuđmana dobivam spomenicu domovinskog rata i tada se prijavljujem u vojnu evidenciju.

 

Znači ja 20 godina živim u Hrvatskoj i kad me moje dijete pita jesi li tata bio hrvatski branitelj što da mu odgovorim jer me nema u registru.

 

Djeca hrvatskih branitelja imaju sve pogodnosti dok ja i moja djeca nemamo apsolutno ništa.

 

Zato bih Vas zamolio da mi kažete dali ja mogu regulirati svoj status hrvatskog branitelja.

Nikakve me mirovine ne zanimaju jer se nisam borio za to (čak sam i lakše ranjen) nego samo da mogu djetetu dati potvrdu iz ministarstva i reći da sam HRVATSKI BRANITELJ.

 

Lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo si nejasan kažeš da nemaš status branitelja a da si dobio spomenicu domovinskog rata,provjeri u svom uredu za obranu imaju li te gdje u evidenciji ako te nema bojim se da kasniš,ako budeš išao u ured za obranu ponesi i tu spomenicu pa ih pitaj zašto si je dobio ako te nema nigdje u evidenciji a sada da svi branitelji i njihova djeca imaju sve pogodnosti i nije baš tako,velika većina branitelja se bori za svoja prava dan danas.jedino što je svima u tom registru zagarntirano je počasna paljba kada umru to za sada a sutra ko zna,za ostalo se borimo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Evo neki dan sam bio u uredu za obranu i oni vele da ako me nema u registru nemam što tražiti,mada im nije jasno kako sam dobio spomenicu domovinskog rata.Izgleda da se sad drže registra kao da je sveto pismo.

Zanima me sad jedino dali neko zna, pravno gledajući,dali ja nekakvom tužbom mogu izganjati to da dobijem status hrvatskog branitelja.

Nikakva prava niti olakšice nisam imao za ovih 20 godina koliko živim i radim u Hrvatskoj.Ni dalje ne želim nikakve olakšice niti prava jer smatram da nisam od onih koji su išli u rat da bi tu istu Hrvatsku "muzli" do iznemoglosti.

Želim samo MORALNU SATISFAKCIJU pa ako treba pravdu bi potražio i na sudu.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija