Jump to content

Izlaz iz dobrovoljnog mirovinskog fonda


JohnnyValera

Preporučene objave

Pozdrav,

 

zanima me sljedeće: u stvarnoj praksi, prema zakonu o mirovinskim fondovima, otvoreni fond dužan je odkupiti vlasnički udio člana fonda. Statut fonda mora biti u skladu s zakonom. Moje pitanje je: koje odredbe će se primjenjivati, odnosno kojim redosljedom, Zakon prvo, ili statut prvo ili ugovor o članstvu prvo?

 

Naime, u jednoj od banaka (nisam ostale provjeravao), izmjenjivali su statut tokom godina (zadnja izmjena prosinac 2014.), a ujedno u statutu naveli:

 

Članak 19.

Članstvo u Fondu prestaje:

 

...

 

"3. kad*član Fonda odluči izaći iz*članstva u Fondu pod uvjetima i na način određen ugovorom o članstvu. Ipak, ako nisu ispunjeni uvjeti za ostvarivanje prava na mirovinu u skladu s*člankom 8. Statuta, izlazak iz* članstva moguć* je samo uz uvjet istovremenog ulaska u* članstvo u drugom dobrovoljnom mirovinskom fondu."

 

Kako zakon gleda na ovakve uvjete? Npr, ne bi li ja svejedno trebao moći izaći iz dobrovoljnog mirovinskog fonda jer sam vlasnik udjela te fond ima obvezu otkupiti moj dio na zahtjev? (nije moj fond, očev je, ali s opravdanjem paničari zbog gubitaka ulaganja fonda te promjena tečajeva)

 

Riječ je isključivo o dobrovoljnim mirovinskim fondovima.

Ekonomski sam obrazovan, zanima me baš pravno mišljenje.

 

Unaprijed hvala

 

Johnny

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija