Jump to content

Posebni dio DSI iz upravnog područja opća uprava


Leella

Preporučene objave

Pozdrav svima! Polažem DSI i za posebni dio sam dobila upravno područje opća uprava - ostali poslovi iz područja opće uprave i općih poslova. Da li netko zna što bi tu točno spadalo? Ili još bolje, ako netko ima kakvu skriptu s tim ili pitanja? Polažem za SSS, stručni referent. Unaprijed puno hvala! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok. ovo su ti propisi koje moraš učiti za opću upravu iz Uredbe o postupku polaganja, načinu polaganja i programu državnog stručnog ispita: u dijelu koji se odnosi na ostale poslove iz područja opće uprave i općih poslova:

6.1. Zakon o općem upravnom postupku (»Narodne novine«, broj 53/91 i 103/96 – Odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske, broj U-I-248/1994 od 13. studenoga 1996.),

6.2. Zakon o upravnim sporovima (»Narodne novine«, broj 53/91, 9/92 i 77/92),

6.3. Uredba o uredskom poslovanju (»Narodne novine«, broj 38/87 i 42/88),

6.4. Uputstvo za izvršenje Uredbe o uredskom poslovanju (»Narodne novine«, broj 49/87 i 38/88),

6.5. Zakon o pečatima i žigovima s grbom Republike Hrvatske (»Narodne novine«, broj 33/95),

6.6. Pravilnik o primjeni Zakona o pečatima i žigovima s grbom Republike Hrvatske (»Narodne novine« broj 93/95.)

6.7. Zakon o sustavu državne uprave (»Narodne novine«, broj 75/93, 48/99, 15/00, 127/00 – vjerodostojno tumačenje članka 2. stavka 2. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o sustavu državne uprave, 59/01, 190/03 – pročišćeni tekst i 199/03,),

6.8. Zakon o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (»Na*rodne novine«, broj 33/01 i 60/01 – vjerodostojno tumačenje članka 31. stavka 1., članka 46. stavka 1. i 2., članka 53. stavka 4. i članka 90. stavka 1. i 129/05.) A skripte nažalost nemam. A jel znaš kad ideš polagat, jer ću i ja isto polagat opću upravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Polazem dsi za sss i za posebni dio sam dobila poslove iz područja opće uprave i općih poslova. Dali netko ima neku skriptu ili da mi kaze sto tu tocno trebam znat,ili gdje se moze nabavit skripta?

Ako je netko već bio polagao taj dio što mu je bilo u ispitu?

Hvala

 

Ažurirano

 

Jesi nabavila ovu skritpu za posebni dio i jesi li položila? Ako imaš skriptu možeš li mi je poslat na mail? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, ja polazem 10.04. SSS posebni dio opca uprava-ostali poslovi.. ima li jos netko da polaze tada,ili ako mi mozete rec iskustva s posebnim djelom?

 

Ja sam isto SSS, polagala sam opcu upravu - ostale poslove iz posebnog dijela. Na pismenom sam imala dva zadatka: 1.) opisati kojim evidencijama se sluzim na radnom mjestu i na koji nacin i 2.) prijemni stambilj.

Imala sam skriptu s pitanjima s ministarstva uprave, uredbu za uredsko poslovanje i uredbu za zaglavlje akta (kak vec).

Pisani dio sam napisala za 20 min.

Usmeni - ulazili jedan po jedan. Mene je zena pitala 4 pitanja: sto je zaglavlje akta i gdje se nalazi, tog se jedino sad mogu sjetiti, ali sva pitanja su bila iz uredskog poslovanja.

 

Ažurirano

 

urudzbeni broj - sto je, od cega se sastoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Super.. to ne izgleda tako tesko..vidim da su neki pisali da im je bilo izrađivanje neupravnog akta.. ili nesto tako pa me malo to buni i strah me jer ne znam sta ce me dopasti.. nadam se tako nesto.. :) a kako ti je bilo na opcem djelu? jesi puno ucila? Pitaju li bas detaljno? Mene strah ove EU bas ima dosta toga :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nije neupravni akt strasan:) neka obavijest ili tako nesto, uzmi primjere i za to.

Opci dio je bio super, osim zupa/zusa i uredskog. Nisu bila pitanja samo sa njihove stranice, nego i iz zakona, pa je pametnije za svoju sigurnost uciti po zakonu, ili ga bar dobro i s razumijevanjem procitati par puta.

Ja sam ucila sve skupa mjesec dana, a zadnjih tjedan dana bas zustro. i puno sam ponavljala.

EU je super, to mozes povezati, institucije i njihove uloge nemoj mijesati, valove prosirenja dobro nauci, osnivacke ugovore, uvjeti za clanstvo, korake, put RH, sporazum o stabilizaciji i pridruzivanju.. pogledaj jos malo pitanja konkretna tu po forumu za to ak te muci:) Nauci najbolje sta znas i to je to. Ponavljaj svaki dan sve predmete koje si naucila i nemas brige:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam SSS , raspoređena na mjesto stručni referent za poslove pisarnice. Zanima me dali netko zna šta se odnosi na poseban dio jer nas nitko ne zna uputiti u to.

 

Tea89 kada polazes?

 

Ažurirano

 

Ma nije neupravni akt strasan:) neka obavijest ili tako nesto, uzmi primjere i za to.

Opci dio je bio super, osim zupa/zusa i uredskog. Nisu bila pitanja samo sa njihove stranice, nego i iz zakona, pa je pametnije za svoju sigurnost uciti po zakonu, ili ga bar dobro i s razumijevanjem procitati par puta.

Ja sam ucila sve skupa mjesec dana, a zadnjih tjedan dana bas zustro. i puno sam ponavljala.

EU je super, to mozes povezati, institucije i njihove uloge nemoj mijesati, valove prosirenja dobro nauci, osnivacke ugovore, uvjeti za clanstvo, korake, put RH, sporazum o stabilizaciji i pridruzivanju.. pogledaj jos malo pitanja konkretna tu po forumu za to ak te muci:) Nauci najbolje sta znas i to je to. Ponavljaj svaki dan sve predmete koje si naucila i nemas brige:)

 

hvala ti puno na pomoci :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav svima ! Imam jedno pitance vezano za posebni dio iz Opce uprave. Vidim da ste uglavnom Opcu upravu dobili vi koji ste SSS. Ja sam VŠS pa me zanima jel vas ima jos sa VŠS ili VSS a da ste dobili opcu upravu? Malo me zbunilo to sta sam to dobila za posebni dio a prema radnom mjestu na kojem sam na strucnom bi trebala polagati nesto drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija