Jump to content
dejan1987

Urušila se susjedova kuća na moje zemljište

Preporučene objave

Poštovanje, uslijed ovog snijega i lošeg vremena susjedova troška kuća se urušila na moje zemljište. Nastalo je nešto štete s moje strane, ali ništa previše, čak bi rekao zanemarivo. Mene zanima da li se u to slučaju mora zvati policiji ili obavjestiti nekoga?

Ovo sve se dogodilo s dvorišne strane, tako da to nije na ulici. Koliko znam, sada se i za rušenje kuće treba tražiti određena građevniska dozvola. Nadam se da nisam promašio temu i da ovo spada u upravno pravo.

Unaprijed hvala, Dejan

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Poštovani, trebala bi biti obavještena Građevinska inspekcija. Ako objekat predstavlja opasnost za stanovanje ili isto nije moguće te postoji mogučnost daljnjeg urušavanja, inspekcija donosi riješenje o uklanjanju te nije potreban Projekt za uklanjanje građevine. Projekt uklanjanja građevine (ne građevinska dozvola) bio bi potreban za svako drugo uklanjanje.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Dado88
      Poštovanje, 
      Za vrijeme dok je moj otac bio živ pokrenili smo postupak za nadogradnju obiteljske kuce, sva sredstva za taj postupak od projektanta geodeta itd placao sam ja, ali je otac naveden kao investitor jer je vlasnik 1\1. Otac je preminuo nedavno a građevinska dozvola nije izdata u međuvremenu. 
      Na ostavinsku raspravu smo pozvani ja ,sestra i majka. One će se izjasnit da se odriču te kuće u moju korist. Dali automatski i sve investicije i katastar i ti zahtjevi za građevinsku prelaze na mene kao nasljednika, ili se to mora navesti zasebno na ostavinskoj raspravi? 
      Pomoć vas molim jer vise odvjetnika mi nije znalo objasniti što će se desiti. A čak ni referenti ni šef njihov u mjestu gdje sam u ime oca podnio zahtjev za građevinskom dozvolom.
    • objavio Aurora29
      Pozdrav,
      da li je netko bio nedavno na testiranju u MUP-U za viši stručni referent-analitičar? kako izgleda testiranje...hvala
    • objavio ditelinas4lista
      Pozdrav svima.Trebam pravni savjet.Situacija je takva da sam zensko i udajem se brzo. Zivim sama s tatom i on ima prizemnicu, buduceg muza sutuacija jr jako teska ,a mi oboje radimo,njegovi zive svi zajedno (8članova) .Tata zeli darovat kucu meni,prepisat je na mene, da pravim kat i da ostanemo s njim i to nam odgovara, ja bih digla kredit jer sam bolje kreditno sposobna od njega,on je tek poceo radit ja vec imam za auto i brzo istjece.E sad pitanje je: dali ako nedaj boze dode danas sutra za 20 5o god do nekih problema,kazem samo se informiram da ja znam kako stvari stoje, nemojte me krivo shvatiti,ne mislim se razvodit al zelim znati okolnosti, ako bi doslo do toga dali on moze pravno odnijeti pola te kuce ili nesto,a ja sam vlasnik ,ili da je i tata nebitno,ako smo sagradili u braku taj kat.
      ima li veze ako je prepisana na mene prije braka ili poslije braka.

• objavio Kajem_se
      Ovako civilna policija me zaustavila u Zgu, te tokom pregleda sam dobrovoljno predao 5g marihuane. Receno mi je da sam napravio prekršaj. Ali da je dobro sto sam predao dobrovoljno marihuanu. Bio sam u postaji, te mi je receno da ce mi nesto doci kod kuce, nesto je spomenut sud. Zanima me sto dalje slijedi, sto mogu ocekivati. 
      Nisam nikad bio proveden, ni kaznjavam, niti imao kontakt s policijom, imam 22 godine, studiram, nezaposlen.
      Treba mi pomoć i dobar savjet!!!
      Hvala 
    • objavio Edonimus
      Poštovani,
      našao sam se u iznimno čudnoj situaciji. Naime kuću smo gradili 1995. godine te smo za građevinsku ishodili sve potrebne dozvole, INA je izdala potvrdu da na našoj čestici ne postoje naftovodi niti industrijske instalacije i da dozvoljavaju gradnju. Nakon 21 godinu želim nadograditi kuću te ponovno tražim sve dozvole za dodanu izgradnju te mi INA ne želi izdati potvrdu jer naftovod ide posred moje parcele i ispod kuće u kojoj živimo 21 godinu. Za kuću imamo urednu građevinsku i sve dozvole. Sada mi ne žele dozvoliti nadogradnju a ista mi je potrebna jer nemamo prostora u kući. 
      Ponudili su da pomaknu cijevi no kuća se svejedno nalazi u koridoru u kojem se ne smije graditi, nisu riješili problem. I što je sa činjenicom da 21 godinu živimo na kucajućoj bombi jer na naftovodu ne smijete saditi niti drveće jer stvara pritisak na cijevi.
      U INA tvrtci se ponašaju iznimno bahato i bezobrazno govoreći da možemo slobodno na sud ali da ćemo tamo biti 10 godina ili da jednostavno pristanemo na njihove uvjete.
      Lijep pozdrav
  • Online korisnici