Jump to content

prigovor protiv prekršajnog i obaveznog prekršajnog naloga .


miroslavrakovic

Preporučene objave

Moj brat je dobio kaznu za prekršaj koji nije počinio. kretao se pješice parkiralištem prema svom automobilu . bio je alkoholiziran, ispred auta je stao i prebirao po đepovima kako bi našao ključ automobila . U jednomtrenutku su ga policijski službenici zatražili vozačku dozvolu,istu nije imao kod sebe . priveden je u pp , izmjeren alkohol 1,68 g/kg . kažnjen je za upravljanje pod utjecajem alkohola i što nije imao dozvolu kod sebe . nije vozio auto, ali kako to dokazati? svjestan sam da ukoliko prizna prekršaj ,da može tražiti i dobiti manju kaznu. teško je priznati nešto što nisi učinio . kakve su šanse da prekrajni sud prihvati pobijanje prekršaja. što učiniti? molim vas za savjet . rok za podnošenje prigovora brzo istječe. pozdrav !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije se za sada žalio, namjerava podnijeti prigovor protiv prekršajnih naloga . razmišlja i o prijavi unutarnjoj kontroli, odnosno ravnateljstvu policije . trebamo savjet za redosljed,i dali pobijati nalog ili prigovoriti zbog izrečenih mjera . sto posto je sigurno da nije vozio auto . obratio sam se načelniku pp. on stoji iza svojih ljudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A tko ne bi stajao? Oni nemaju ništa od toga priveli/prijavili jednog više ili manje u toj smjeni.

 

Ako tako želi, u prigovoru napiše baš kao što si tu napisao - pobija prekršaj u cijelosti, traži suočenje s policajcima i sl. Zašto je išao pijan do vozila?

 

Što se tiče žalbe na postupanje, ona nema nikakve veze s ovom na prekršajni nalog, tako da to može napraviti bilo kada. Nadalje, na internetu može pronaći mail uprave ili ravnateljstva i žaliti se direktno njima (tako je i najbolje), pa će u roku od 30 dana dobiti odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u prekršajnom nalogu piše da je upravljao osobnim automobilom iz smjra parkirališnog prostora prema žopanijskoj cesti xxxxx. on kaže da nije uspio niti ključ nači ,a kamoli da je vozio.pretpostavimo da je to tako. kakvog utjecaja ima činjenica što se kretao pijan prema autu. iz toga se nemože zaključiti da je namjeravao voziti, mogao je odmarati u autu, odspavati i slično. sama namjera odnosno pokušaj da je i bio mislim da nije prekršaj. još da kažem da je imao prijatelja kojeg je pozvala konobarica da ga odveze. on je rekao ,mogu ga ja odvesti. policijski službenici su rekli :on ide s nama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
Onda se ništa (niti kazna niti troškovi) ne plaća do okončanja postupka, tj. do sudske presude.

 

NAJLJEPŠA VAM HVALA, UPALILO JE. Bila kazna od 5000 Kn, 200 Kn troškovi postupka,tri boda i devet mjeseci bez dozvole. Nakon prigovora: 1500 Kn kazne plus troškovi. Hvala još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani,

imam pitanje slicno kao pboric.

Prijatelj je napuhao 0,76 što nakon tolerancije iznosi 0,66, te dobio 1000 kn kazne i 1 mj bez dozvole, odnosno ako plati u roku 8 dana 666,67 kn plus 100 kn troskova.

Sutra ističe osmi dan, pa molim brzi odgovor ako nije problem:

1) da li se može u prigovoru tražiti i smanjenje novčane kazne i zaštitne mjere ( tj da li postoji mogućnost da se novčana kazna ukine ili bude manja od tih 666, 67 kn )?

2) da li treba platit te 2/3 i ako se šalje prigovor ( to je bio savjet policajca )

3 mogu li narast troškovi sudskog postupka ili kazne u tom slučaju?

Nema ranije osudjivanosti ( jedino sudar od prije xy god gdje je bila podijeljena odgovornost i kazna za to, za alkohol nema ).

Osoba je u radnom odnosu, ali podstanar i financira bolesne roditelje koji su u mirovini i curu koja je nezaposlena .

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Priznanje, kajanje, olakotne okolnosti i molba za smanjenjem novčane kazne i ukidanje zaštitne mjere. Može se tražiti jedno i drugo, tako da to nije problem, a u slučaju priznanja, kazna se ne može povećati. Može biti dodatnih troškova postupka (nekoliko stotina kuna), ali se može tražiti i oslobađanje od sudskih troškova (mala primanja, uzdržavanje roditelja i sl.).

 

Sada se ne plaća ništa, nego se šalje prigovor, a po okončanju postupka će u presudi biti navedeno što se i koliko mora platiti, a i tada se može platiti 2/3 te nove kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Priznanje, kajanje, olakotne okolnosti i molba za smanjenjem novčane kazne i ukidanje zaštitne mjere. Može se tražiti jedno i drugo, tako da to nije problem, a u slučaju priznanja, kazna se ne može povećati. Može biti dodatnih troškova postupka (nekoliko stotina kuna), ali se može tražiti i oslobađanje od sudskih troškova (mala primanja, uzdržavanje roditelja i sl.).

 

Sada se ne plaća ništa, nego se šalje prigovor, a po okončanju postupka će u presudi biti navedeno što se i koliko mora platiti, a i tada se može platiti 2/3 te nove kazne.

 

Evo, da se prikljucim na ovu temu. Meni je danas dosao odgovor suda na moj prigovor. Sud je ukinuo predlozenu mjeru zabrane upravljanja B kategorije, ali za kaznu pise da ostaje kakva je bila u OPN-u. Dali su mi dvije uplatnice, jednu za troskove i drugu bez iznosa. U presudi se ne spominju niti 2/3 niti referenca na neki clanak zakona za 2/3. Koliko ja onda moram platiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I kaznu platiš kako je navedeno u nalogu,2/3 u roku 8 dana od dobivanja ove presude.Zato je i uplatnica prazna jer se ne zna da li će se platit u roku.

 

OK, hvala.

Uplatio sam, iznos je na ,333333 i tako unedogled pa sam uplatio ,34. Printam si uplatu iz net bankinga i pohranjujem u arhivu :-)

Zlu ne trebalo s ovima našima,...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija