Jump to content

Oduzimanje vozačke


M3e92

Preporučene objave

Poštovanje

 

ovako, prije 2 godine dobio sam kaznu 5000kn radi 1.4 alkohla i 5000kn za bježanje od policije.. uložio žalbu na sud, pa onda na to se žalio vrhovnom sudu i tek nakon godinu ipo dana stiglo riješenje, smanjo mi je bilo sve skupa na 2800kn.. platio sam kaznu početkom 10mj.. te su rekli da će mi doći obavijest kući od kad nastupa zabrana upravljanja vozilom, te da tad treba donijeti vozačku u policiji da to upišu..e ono što mene zanima koga god sam pitao kaže da nako što se kazna plati tamo se njima aktivira to i kroz 5-30 dana stigne kući taj papir za zabranu.. meni taj papir nikad nije stigao još od 10mj..

 

pa me zanima da li postiji kakva mogućnost da se to izgubilo negdje ili je moguće čak i tako dugo da se čeka.. jer frend je bio ostao bez vozačke u međuvremenu njemu je stiglo za par dana kad je platio kaznu..

 

 

a nebih baš išao u policiju podsječat ih na to u nadi da su zaboravili hahah

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bit će ipak Visoki prekršajni sud.

 

Ostalo je rekao Drot. A ako je Zg u pitanju, nije ništa kasno. Bitno da redovito zaprimate poštu.

 

 

da Visoki prekršajni sud :) moja greška

 

nije zg, mali grad od cca 11 000 stanovnika.. čudi me jer je prijatelj taman negdje platio sličnu kaznu kad i ja i njemu je došlo za nekih 8-9 dana taj papir za oduzimanje poštom kući.. a meni evo više od 4mj..

 

kad sam se prvi puta žalio došao mi je poziv za sud za 5 dana.. a presuda nakon 2 dana :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje

 

ovako, prije 2 godine dobio sam kaznu 5000kn radi 1.4 alkohla i 5000kn za bježanje od policije.. uložio žalbu na sud, pa onda na to se žalio vrhovnom sudu i tek nakon godinu ipo dana stiglo riješenje, smanjo mi je bilo sve skupa na 2800kn.. platio sam kaznu početkom 10mj.. te su rekli da će mi doći obavijest kući od kad nastupa zabrana upravljanja vozilom, te da tad treba donijeti vozačku u policiji da to upišu..e ono što mene zanima koga god sam pitao kaže da nako što se kazna plati tamo se njima aktivira to i kroz 5-30 dana stigne kući taj papir za zabranu.. meni taj papir nikad nije stigao još od 10mj..

 

pa me zanima da li postiji kakva mogućnost da se to izgubilo negdje ili je moguće čak i tako dugo da se čeka.. jer frend je bio ostao bez vozačke u međuvremenu njemu je stiglo za par dana kad je platio kaznu..

 

 

a nebih baš išao u policiju podsječat ih na to u nadi da su zaboravili hahah

 

 

kolko su ti vremenski oduzeli vozačku, jer imam sličan slučaj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

evo stigla čestitka.. piše od primitka obavijesti 4mj traje zabrana, umanjena za jedan dan..šta nisu napisali točan datum, i ništa.. vozačka mi ostala, znači i dalje mogu vozit jedino ako provjere vozačku tek onda mogu vidjeti da je pod zabranom, a zaustavljali su me dosta puta i nikad to nitko nije napravio... zanimljivo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zabrana ti vrijedi od dana kad si preuzeo tu obavijest, a što se tiče provjeravanja, vjerojatno nisi niti znao da ju provjeravaju.

 

Npr., ako je auto tvoj, čim se provjere pločice, zna se da imaš zabranu (i rutinski se provjerava). To se zna i po bilo kojoj drugoj osnovi provjere (vozačkoj, putovnici i dr. ispravama, ali i po imenu i prezimenu ako nemaš isprave uz sebe).

 

Isto tako, da bi te provjerili, dovoljno je poslati SMS poruku, što traje doslovno par sekundi i sve znaju, a ti nemaš pojma da te uopće provjeravaju.

 

Ukratko, ne isplati se zezati i riskirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
Zabrana ti vrijedi od dana kad si preuzeo tu obavijest

 

Zabrana vrijedi od 00:01 sati narednog dana od dana primitka obavijesti.

 

Pozdrav.

 

Ažurirano

 

da li zna tko da li je moguce se u policiji dogovoriti da se kazna zabrane vožnje odradi u dva navrata.. npr odradim sada 2 mj pa 2 mj kasnije??

 

Da moguće je. Jednostavno trebate napraviti nešto jako loše da vam se oduzme sloboda, tj. da završite u zatvoru. Tada se trajanje zaštitne mjere prolongira do izlaska iz zatvora, naravno pod uvjetom da se nađe ažuran zaposlenik policije koji usko surađuje sa svim zaposlenicima pravosudnih tijela.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

Da moguće je. Jednostavno trebate napraviti nešto jako loše da vam se oduzme sloboda, tj. da završite u zatvoru. Tada se trajanje zaštitne mjere prolongira do izlaska iz zatvora, naravno pod uvjetom da se nađe ažuran zaposlenik policije koji usko surađuje sa svim zaposlenicima pravosudnih tijela.

 

Pozdrav.

Steta sto ta teorija nije uopce provedljiva u praksi u ovom slucaju i da se pronadje azuran jer ne ovisi o njemu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako su dvije različite, ova druga će započeti kad prva završi.

 

identicne, isti broj postupka itd, bio sam sada u policiji, kažu njihova greška, nisu se ni ispricali.. saljem mail u zg, poslat cu na sve portale, nek se vidi nesposobnost službenika, mogli su provjerit da su vec poslali i barem javiti i ispricati se..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija